jonnek mennek az emberek ... eszre sem veszik egymast .. h mi van korulottuk
- FŐOLDAL
- FOTÓK
- CIKKEK
- A LEGJOBB FOTÓK
- FELHASZNÁLÓK
- GÉPTÍPUSOK
- SAJÁT FOTÓK
- ÚJ VÉLEMÉNYEK
- ÚJ VÁLASZOK
- FOTÓK FELTÖLTÉSE
- ISMERTETŐ
- SZABÁLYZAT
- absztrakt[?A valóság törvényszerűségeitől, összefüggéseitől tárgyi formáitól elszakadt alkotói módszer. A formák, alakzatok, fény és árnyék, valamint színek játéka sokszor eredményezhet nagyszerű felvételt. Csak jó szemre van szükség és a leghétköznapibb tárgyakból vagy egy mindennap látott és unalomig ismert épület egy részletének kiragadásával, remek fotó készülhet, melyet nézegetve - és ez a lényeg - az ember sok mindenre asszociálhat, elsőre nem is biztos hogy rájön a szemlélő, hogy mit ábrázol a kép. Híres képviselői: Moholy-Nagy László, Man Ray, H. Bayer]
- abszurd[?Egymással valószerűtlen, képtelen, olykor hihetetlen összefüggésben álló elemek (emberek-történések) egyidejű megjelenése fényképen, mely sajátosan ]
- akt[?Az emberi test fotografálása régóta foglalkoztatja az embereket. Az akt nem összetévesztendő a pornográfiával és nem feltétlenül célja a szexualitás bemutatása. A fények és árnyékok, izgalmas formákra és részletekre irányíthatják a figyelmet, ízlésesen mutatva meg mindazt, amit egyébként a ruha alá rejtünk. Elsősorban portré-objektívot érdemes használni, tehát 50-135mm-es gyújtótávval, a perspektívikus torzítást elkerülendő. Az érzékiséggel átszőtt, érzékenységgel, finom erotikus esztétikai érzékkel készült felvételek valók ide!]
- állatfotók[?Talán ez a kategóriai meghatározás szorul legkevésbé magyarázatra. Nem meglepő módon állatok fotói kerülhetnek ide. Elsősorban házi kedvencek, háztáji állatok fotói, hiszen a vadonban, természetes környezetben készült állatfelvételeknek sokkal inkább a „természet” kategóriában a helyük. Aki próbálta már lefotózni a kutyáját vagy a macskáját illetve bármilyen más kedvencét, tapasztalhatta, hogy bizony nem egyszerű feladat csak lencsevégre kapni is őket, hiszen izegnek mozognak, nemhogy olyan felvételt készíteni, amely érdeklődésre tarthat számot mások szemében is. ]
- barlangfotók[?A barlangban sötét van! Ez talán a legfontosabb tényező, ami miatt a barlangi fotózást önálló kategóriaként tárgyalhatjuk és ami a fotózás technikáját alapvetően meghatározza, de a legtöbb barlangi kép kompozíciójának is természetes eleme a sötétség. A földfelszín alatt is születnek a természet vad formáit bemutató ]
- családi/emlékkép[?Bizonyára mindenki készített már fotókat a családtagokról, barátokról, egy kedves ismerősről otthonában, vagy nyaraláskor. Legtöbbjük persze attól értékes, hogy a fotós számára kedves alanyt ábrázolnak, de ha olyan fotót készítettél, mely véleményed szerint mindenképpen érdekes lehet mások számára is, akkor válaszd ezt a kategóriát!]
- csendélet[?Szabadon csoportosított tárgyakat, virágokat, gyümölcsöket, ételeket ábrázoló műalkotás. A fotózásban témául szolgálhatnak az élettelen tárgyak, vagy a természet egyes részletei is. Egyszerűen talán úgy fogalmazható meg, hogy a szép, az esztétikus bemutatása.]
- csillagászat/égbolt[?A fotózás egyik legizgalmasabb területe az égbolt objektumainak bemutatása. Az objektívet az égboltra irányítva hosszú záridővel megörökíthető a csillagok járása, egy nagyobb teleobjektívvel vagy távcső segítségével pedig fényképezhetővé válhatnak a bolygók, csillagködök, galaxisok is. Ha valaki ennek szenteli idejét rengeteg élményben lesz része. ]
- digit. illusztráció[?A digitális fotográfia rendkívüli módon megkönnyíti dolgunkat, hogy kiélhessük kreativitásunkat, hiszen egy számítógép segítségével, csak képzeletünk szabhat határt a fotók manipulálásában. A végeredmény általában nem is emlékeztet a kiinduló felvételre, vagy egyáltalán fotóra. Több réteg alkalmazásával pl. átfedéseket érdekes hatásokat érhetünk el. De a színek megváltoztatása, vagy montázsok létrehozása is eredményezhet olyan alkotást, melyet esetleg érdemes megmutatni másoknak is. ]
- divat[?Divatbemutatókon számtalanszor látjuk a villogó vakuk százait. Stílus, elegancia, csillogás. Különös világ, melybe csak kevesek nyerhetnek betekintést. Divatbemutatón, vagy egy barát közreműködésével készült ruházati fotókat ide várjuk.]
- dokumentumfotók[?Alapkövetelménye a realisztikus ábrázolásmód, a hitelesség. A képet az élet „szerkeszti“ ezért az ebbe a kategóriába tartozó képek nem beállítottak, előre megrendezettek, megkomponáltak. Viszont előre eltervezettek lehetnek. Sőt sok esetben szükséges az előzetes felkészülés, érdeklődés a téma iránt. Az előzetes információbeszerzés segíti az alkotót abban, hogy dokumentumfotója a lehető leghitelesebb legyen. Lehet egy képben is dokumentálni valamit, azonban sokszor képsorozatok formájában tudjuk igazán egy adott cselekvés, történés, helyzet ... stb lényegét képben elmondani. Neves képviselői: Henri Cartier-Bresson, Kertész Andor, Korniss Péter.]
- életképek[?Zsánerképnek is szokták nevezni. Mindennapi életünk egy-egy jellemző jelenségének, pillanatának bemutatása. Az utcán sétáló, dolgozó emberek fotózása, mely akkor sikerülhet jól, ha észrevétlenek maradunk, ami sokszor nem is olyan könnyű, hiszen kíváncsi szempárok vetülnek a fotósra. Sokan nem szívelik ha fotózzák őket, tehát rosszalló tekintetekkel is szembetalálhatjuk magunkat.]
- elkapott pillanatok[?A megismételhetetlen, vagy különleges pillanatok megörökítése nagyon izgalmas és nehéz feladat. Nehéz, hiszen sokszor pillanatokra tűnik csak fel a téma, nincs idő komponálni sem. És izgalmas, mert egy igazán jó felvételben nagy örömünket lelhetjük.]
- glamour[?A Glamour olyan fotográfiai terület ahol az alkoto az érzékiséget, bűbájt próbálja ábrázolni, a modell segítségével, egy pillantással egy mozdulattal, akár egy kivillanó női mellbimbóval. ]
- hangulatképek[?Válaszd a hangulatfotó kategóriát, ha olyan képed van, ami tartalmilag pontosabban körülhatárolható, mint egy „egyéb”, mert a legfőbb jellemzője, hogy mások számára is értelmezhető hangulati, érzelmi töltettel bír, esetleg a fő sajátsága a gondolatiság, s ezek válnak a kép fő erényévé, nem a klasszikus kategóriákkal szemben támasztott technikai követelmények. Egy ilyen fotó témája bármi lehet: virág, portré, csiga, tájkép, vagy akár tárgy is, ha látványában kiváló, és elsősorban a hangulata miatt hat a nézőre.]
- humor[?Azt gondolhatnánk, hogy könnyű humoros fotót készíteni. Pedig igazán jót készíteni egyáltalán nem az, sőt, talán az egyik legnehezebb feladat. Attól, mert jópofán belevigyorgunk a gépbe, még nem lesz egy fotó humoros és jó is. Vicces, groteszk helyzetek megörökítésekor is törekedni kell igényes alkotás létrehozására.]
- infravörös fotók[?Optikai és digitális infravörös szűrővel készített, akár jelentős utómunkát tartalmazó infrafotók. A technika lényege egy olyan szűrő használata, mely csak az infravörös, az a látható vörös alatti hullámtartományt engedi át.]
- koncert - színpad[?Koncertek, színi- és táncelőadások, egyszóval az előadóművészetek és az előadóművészek fényképezése különleges feladat elé állítja a fotóst. Jelenlétével a legkisebb mértékben sem zavarhatja az előadókat, és mivel vaku használata csak ritkán megengedett, a meglévő, legtöbbször nem a fotózáshoz megteremtett fényben kell dolgoznia. Az előadásokról, az előadóművészekről és közönségükről készült fotókat - legyen az bármely műfaj, stílus vagy irányzat bemutatása - ebbe a kategóriába várjuk.]
- légifotók[?Valamilyen repülőalkalmatosságból készített felvétel nem mindennapi perspektívából mutatja be a tájat. A földről oly’ jól ismert térség a levegőből egészen új arcát mutatja. Nem egyszerű feladat jó felvételt készíteni, hiszen repülőgép, vagy helikopter remegését, mozgását ki kell egyensúlyozni, ehhez nagy gyakorlat szükséges. Előnyt jelenthet valamilyen optikai kép-stabilizátorral ellátott objektív használata.]
- makró[?Sokan gondolják úgy, hogy a makrófotózás kizárólag a parányi dolgok fotózásával egyenlő. Pedig valójában a közelfényképezés is idetartozik, tehát a rovarok, növények tárgyak fotói mellé ebbe a kategóriába kerülhetnek akár egy száz méter magas fa kérgéről készült közel-felvételek is. Talán ez a kategória az, amelynél a kompakt gépek tulajdonosai egyszerűbb helyzetben lehetnek, hiszen egyes típusok közelpontja egy cm is lehet, nincs szükség csereobjektívre és különböző egyéb kiegészítőkre, igaz egy komoly tükörreflexes felszereléssel érhető el a legjobb eredmény, a legnagyobb leképezési arány.]
- panoráma[?A fényképezőgép egy fotón keresztül az általunk látott tájnak csak egy meghatározott szeletét képes bemutatni. Viszont ha sok ilyen fotót egymáshoz illesztünk, akkor egy felvételen mutathatjuk meg a fotóst körülvevő tájat. Készülhet tehát ilyen felvétel sok kisebb fotó összeillesztésével, melyben számos erre „szakosodott” szoftver nyújt segítséget, illetve olyan speciális fényképezőgéppel, mely a szokványos 36x24 mm-es filmkocka-mérettől eltérően jóval elnyújtottabb képarányú felvételt készít, vagy akár úgy, hogy egy adott felvételt utólag is ilyen formátumúra vágunk.]
- portré[?A fotográfia születésével egyidős az arcképek, emberek megörökítésének igénye. Egy jó portré legtöbbször egy pillanatba és képkockába sűríti az ábrázolt egyén személyiségét, érzéseit. Minden ember egyedi és megismételhetetlen, ezért is bizonyosan mást mond egy portré annak aki ismeri az ábrázolt személyt, mint egy idegen számára. Ezért is nehéz, ha ugyan nem a legnehezebb ága ez a fotózásnak. Pár négyzetcentiméteren ábrázolni a múltat, a jelen érzéseit, magát az EMBERT, igazi kihívás. Gyakorlatilag lehetetlen megmondani mitől jó egy portré, de talán annyi mégis elvárható, hogy hiteles legyen. Készülhet portré műteremben, gondosan megvilágítva és készülhet spontán, mintegy elkapva egy pillantást, egy érzelem kivetülését az arcra a szabadban.]
- riport[?Amióta írott sajtó létezik, igény van az írások mondanivalójának, témájának kiemeléséhez egyfajta képi anyagra is. A fotográfia elterjedése előtt ezt rajzokkal oldották meg. Ahogy fejlődött a technika és elég gyorssá váltak a nyersanyagok, fényerős objektívek születtek, valamint a gépek mérete is csökkent, a rajzokat mind gyorsabban váltották fel a fotók. A riportfotó publicisztikai műfaj, valamely időszerű eseményről, jelenségről, az aktuális érdeklődés előterében álló személyiségről készített beszámoló, melynek elsődleges feladata a dokumentálás, mégis napjainkban egyre inkább igény van a művészi értékeket hordozó riportfotókra. Ha társadalmi, vagy sportrendezvényen, esetleg más közéleti történésen készült fotót szeretnél feltölteni, akkor ezt a kategóriát válaszd!]
- sport[?A legtöbb sporteseményen a profi fotósok foglalhatják el a legjobb helyeket, ahonnan jó rálátásuk van a történésekre. Viszont kis leleményességgel és szerencsével magunk is készíthetünk jó felvételeket. Ezt általában teleobjektívvel felszerelkezve érdemes elkezdeni, hiszen sokszor a témától távolról kell exponálnunk. Amennyiben valamely híres sportolót, technikai sportot vagy egy barátot sportolás közben ábrázoló felvételed szeretnéd megmutatni, akkor erre a kategóriára kattints!]
- szociofotók[?Valamely társadalmi réteg, leggyakrabban a munkásosztály életének, társadalmi, politikai helyzetének, életkörülményeinek bemutatása. Az ember mindennapi küzdelmének érzékeltetése nem könnyű, de rendkívül szép és érdekes feladat.]
- tájkép[?Az első tájképek egyidősek a fotográfia feltalálásával. Törekedhet egy tájkép arra, hogy teljesen hűen adja vissza a látottakat, de hangulatkép jellegű tájképek is léteznek. Legtöbbször nyaralás, utazás színhelyeinek megörökítése a cél. Általában jobbá tehetjük felvételünket akkor, ha az előtérbe komponálunk egy tájrészletet, ezzel adva tagoltságot a képnek és érzékeltetve a távlatokat és arányokat.]
- tárgyfotók[?A műszaki fényképezés egyik fontos területe. Mint ilyen, célja a fotón a tárgyak látványának valósághű ábrázolása. De pl. a fotóművészeti csendélet keretein belül a tárgyak esztétikai lényegük kifejezésére is törekedhet. Például műteremben a különböző világítási trükkökkel operálva készíthetjük el a legjobb felvételeket. Híres képviselője: Ansel Adams]
- természet[?Témája lehet minden, ami a természetben megtalálható. Érdekes felhőalakzatok, kőzetek, fák, virágok állatok. Célja a fényképezendő alany és annak közvetlen illetve tágabb környezetésnek megörökítése. Nincs is izgalmasabb, mint egy ritkán látott vagy azelőtt csak az állatkertben megismert állat becserkelése, és természetes környezetében való fotózása. Ide tartozik így pl. a lessátras fotózás is.]
- utcaifotók[?Az utcai fotózás ugyan jellemzően a közterületen történő fényképezésről szól, de témája általában az ember illetve ennek életvitele olyan tereken, ahol alapvetően hiányzik a négy fal nyújtotta intimitás védelme. A megnevezés ellenére nem feltétel az utca, sőt, még a városi környezet sem. Azokat a fényképeket várjuk ide, ahol érdekes, beszédes, többnyire elkapott pillanatokat sikerül lencsevégre kapni emberekről vagy embercsoportokról (esetleg házikedvencekről) egy nyilvános hely nyújtotta szabadságban. Habár a klasszikus utcaifotózást normál- illetve széles látószögű objektívekkel művelték, ma már bőven látunk példát az enyhe teleobjektívek illetve telezoomok használatára is.]
- város, építészet[?Lakóhelyünk környékén vagy egy utazás alkalmával idegen országban járva a témák kimeríthetetlen tárházát találhatjuk. Utcák látképe, jellegzetes építészeti stílusok, épületek megörökítése. Magas épületeket fotózva, sokszor kényszerülünk a gépváz megdöntésére, de ez mindenképpen azt eredményezi, hogy az épület falai összetartóak lesznek az elkészült felvételen. Célunktól függően ez lehet előny is, de általában utólagos korrekcióra szorulnak felvételeink. Létezik megoldás arra is, hogy utólag egyáltalán, vagy sokkal kevésbé kelljen „belenyúlnunk” a fotóba. Műszaki fényképezőgéppel, vagy ún. shift-objektívvel az összetartó vonalak korrigálhatók már a kép elkészülte előtt.]
- vízalatti fotók[?Mind a technikával, mind a fotóssal szemben nagy követelményeket támaszt a fotózás ezen ága. A víz egészen más közeg, mint a levegő, optikailag is teljesen másképp’ viselkedik. Jó víz alatti felvételek akkor készülhetnek, ha teljességgel a fotózásra tudunk koncentrálni, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy a vízben teljességgel biztonságban érezzük magunkat, magabiztosan mozogjunk benne. Ez búvártanfolyam elvégzésével és sok gyakorlással érhető el. Ha van az embernek kitartása és sokat gyakorol, akkor előbb utóbb elsajátítható a fotózás ezen rendkívül érdekes ága. Szerencsére ma már sok fényképezőgéphez kapható víz alatti tok.]
- feldolgozott fotók[?Ha egy fotót nézve úgy érzed, hogy valamit másképpen vagy jobban csináltál volna, akkor - amennyiben a fotó tulajdonosa ezt nem tiltotta meg – az általad végrehajtott módosítások után a véleményezésed követően válaszd a "feldolgozás feltöltése" opciót. E kategória fájlméret határa 500 kB.]
- így készült[?A kategóriába olyan képeket várunk, melyek egy - már korábban feltöltött - fotó elkészültének körülményeit mutatják be, többnyire feltüntetve az alkalmazott világítás módja egy rajz vagy werkfotó alakjában. A kategória nem pontozható, de kredittel jutalmazhatóak ezek a képek, ha a fotós segített vázlatával az alkalmazott módszerek megértésében illetve azok későbbi megvalósításában. Az ide feltöltött képek után 2,5 kreditet utalunk vissza, amennyiben a feltöltött illusztráció egy, az oldalon már megjelent fotó készítési körülményeit mutatja be és írja le. A kreditet Üzenetben kell igényelni!]
- egyéb[?Ha a feltöltendő fotó jó szívvel egyetlen másik kategóriába sem skatulyázható be, akkor ezt a kategóriát célszerű választani!]
- pályázat[?Időről időre felbukkan az oldalon egy-egy pályázat. Az aktuális pályázat fotói tölthetők ide, de csak feltöltési időszakban.]
- Online fotókiállítások[?Oldalainkon sűrűn szerepelnek kiállításokról szóló meghívók, amelyek egy-egy alkotó, vagy alkotócsoport műveinek galériában, kiállítóteremben történő ünnepélyes bemutatására invitálnak. Bár kis ország vagyunk, a távolságok még így is elég nagyok ahhoz, hogy az ország egyik felében rendezett kiállításra az ország másik feléből már csak kevesen jussanak el. Noha sok fotóklubnak és fotóművésznek van már saját web- vagy facebook oldala, ezek látogatottsága a legtöbb esetben alatta marad a lehetőségeknek. Hiába a sok jó fotó, hiába a remek weboldal, ha kevesen találnak oda. Ezen kívánunk segíteni a Fotózz!hu közösségi oldalunk új szolgáltatásával. A művészeknél a jó fotók, nálunk az infrastruktúra és a napi több ezres látogatottság A Fotózz!hu - mint Magyarország legnagyobb fotós közösségi oldala - ingyenes bemutatkozó lehetőséget kínál fotográfusoknak és fotókluboknak. A bemutatkozáshoz nincs másra szükség, mint az oldalon történő regisztrációra (egyéni fotográfus aktív regisztráció mellett is kezdeményezhet új regisztrációt, ide a kiállításokon megjelent műveit töltheti fel). Kérjük regisztrációkor felhasználói névként a fotóklub illetve fotográfus teljes nevét adják meg, pl. Ellenfény Fotóklub, vagy Nagy Gábor Sándor, valamint a már létező weboldal vagy facebook oldal címét is szerepeltessék az adatok között. Ha kiállítást csak jövőre terveznek, kérjük akkor is regisztráljanak már idén, hogy az igényeket fel tudjuk mérni és ennek megfelelően tudjuk kialakítani a megjelenések várható képét. A regisztrációt követően küldje el a fotókiállítás megnyitójának meghívóját az ir@pixinfo.com e-mail címre, s ne felejtse el közölni az e-mailben a Fotózz!hu regisztrációja felhasználói nevét. Az e-mail megérkezése után a felhasználói névhez tartozó kreditszámot megemeljük, hogy a kiállítás képei digitális formában feltölthetők legyenek. Kérjük a képek méretezésénél ne lépjék át az 1000 pixeles képmagasságot, valamint az 1200 pixeles képszélességet. A kiállítás megnyitóját követően a Fotózz!hu közösségi oldalunkra egyszerre kerülnek ki a kiállítás képei (a feltöltött képek a feltöltés pillanatában még nem kerülnek publikálásra, csak a megnyitó időpontját követően). Az így feltöltött online kiállításokról külön hírt adunk, valamint a Fotózz!hu főoldalán külön is szerepeltetjük azokat a kiállítás ideje alatt. Bízunk benne, hogy mind az alkotó közösségek, mind az egyre népesebb felhasználó táborunk egyaránt örömüket lelik majd a fotozz.hu online kiállítási lehetőségében.]
Értékelte: Máthé AndrásFotóművész, a debreceni Tanítóképző Főiskola, illetve a fotós szakiskola tanára és a Digitális és filmes fotótanfolyam oktatója. www.digitalisfototanfolyam.hu
Tüske- válasza:
Budapest, budapest..
:)
A kissrác azért résen van. :)
Tüske- válasza:
Bocsi, mostanáig fel voltam függesztve. :)
óriási ez a kép!!! a mindennap használatos teljesen hétköznapi villamost teljesen más szemszögből mutatja be...nagyszerű meglátás...talán annyi hogy az alsó kép elég zajos lett. de gratulálok nagyszerű lett.
Tüske- válasza:
Köszönöm.
Nem zajos, szemcsés. :)
Én kifejezetten szeretem.
És ha azt vesszük, hogy iso1600-os filmre lőttem nem is olyan vészes. :)
Tüske- válasza:
Elindultam aluljáros történetek után.
Ez lett belőle. :)
Köszi!
Az also nagyon teccik. A felso is, de az also rogton odamaszott a szivemhez es ott all, es ilyenkor szerintem nem bun es nem is semmitmondo azt mondani, hogy igen, en is olyat akarok csinalni.
grat!
Tüske- válasza:
Ez jól esik, koszi! :)
Igen teccetös jo képek.Az alsó valamivel jobb, de a kettö szépen válik együtt egésszé.Jol meg koponált, fotok.Csak gratulálni tudok hozzá!
még ilyeneket ha lehet......:)
Tüske- válasza:
Köszönöm.
Kiváló fotópáros. Nagyon tetszik a fotók szerkesztése és az ff színárnyalatok is lenyűgözőek. Megagratuláción!
Tüske- válasza:
Köszi Gábor!
A két kép együtt jó igazán, nekem az alsó tetszik jobban, jó a perspektíva, az erős kontraszt. Hideg hangulatot áraszt.
Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm!
Na szóval pl ez az a kép, amiről beszéltem. Mikor az ember csak úgy sétál, meglát egy témát és lefotózza. Na de hogyan? Ez annyira tipikus Pest. Mindig a villamos jut róla eszembe. Mindig van valami fekete fehér hangulata, és minidg kicsinek érzem magam benne. Te pont ezt mutattad meg a képeden. (képeiden) Köszönöm, hogy képet adták a képzeletemnek. :-) ;-)
Tüske- válasza:
Azért az túlzás, hogy csak úgy sétáltam, megláttam és kész. Jó lenne, de azért nem ilyen egyszerű. :)
Akkoriban rengeteget jártam a várost csak a fotók miatt és sok igen gyenge kép is született közben.
De ez így működik, legalábbis nálam.
Örülök, hogy sikerült valamit átadnom!
Ezért érdemes! ;)
Pontozni már nem tudom sajnos de nagyon tetszik
gyönyörű képek persze ez idézőjelben mivel nem a város gyönyörűségét ábrázolja nagyon jól megkomponált képek
Gratulálok
Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm!
Az alsó kép, az valami fenomenálisan jó.........
azt egy falméretben szeretném látni :)
milliószor is grat!!
Tüske- válasza:
Talán egyszer.. :)
Nagyon köszöntem!
az nekem is az egyik kedvencem lenne, ha nem lenne ilyen drága...
gyönyörűek a fények....
az hogy papírból ezt kihoztad...grat
24mm nagylátószög?
Tüske- válasza:
Igen, méghozzá fix Nikkor AiS 24/2! obi volt.
Sajnos már az obit is és a vázat is eladtam én hülye! :(
Tüske- válasza:
Na nee..
Köszönöm! :)
Neopan1600-os filmre lőttem nappal szembe! :)
Rég volt, de úgy emlékszem 1/8000s exponáltam kb. 11-16-os rekesz mellett. :))
Az alsó képnek a közepénél van egy nagyobb "beégés" ami kifelé tágítja a teret, és az az érzésed, mintha egy földönkívüli erő lenne ott, csak úgy jön a fény a fejedbe... A felső képnél meg a bal felső részében van ilyen hasonló...
Nem tudom, hogy hívási hiba, vagy a nagyításnál a fixir lett egy kicsit ott maradva, de jó.
Az érdekes ezekben, a részekben (és ez inkább az alsó képre jellemző), hogy a villamos ajtaja fekete tónusokat kapott nagyon, a közepe a képnek meg nagyon a világos tónusokban van...
Üdv.
Tüske- válasza:
Nem hívási hiba, mindkét képen pontosan ott a nap, ahol leírtad. :)
Ezek durván ellenfényes képek. Talán az a szokatlan, hogy a filmes teknika átfogja ezt a hatalmas kontrasztot. Mondjuk még így is megszenvedtem nagyításkor, mire ilyen lett.
Köszönöm.
A kép igazán megfelel a kategóriai elvárásoknak, és nagyon jó két képet választottál a témára. Az alsón az első alak bevezeti a szemet a képbe, és egyből vezeti végig a villamos mellett a tekintete a fény irányában.
A felső képen meg a naturalista ábrázolás kapott szerepet.
A tónusok nagyon tetszenek a képen, és a fehéritések...
Grat.
Tüske- válasza:
Köszönöm!
Amúgy a kategória izgat a legkevésbé. :)
Fehéritések??
Mire gondolsz?
Tüske- válasza:
Ezek szerint hasonlóan látjuk a világot. :)
Köszi!!
Ez a kép ötös, kiírva nagybetűsen!
Kár érte, hogy összhatásában a jobb alsó arc látszik, de ez nem von le az értékéből!
Tüske- válasza:
Köszönöm.
Egyik kép sem tökéletes fotográfiai szempontból, és talán pont ezért tükröz egyfajta egyéni látásmódot. Abszolút átjön az a koszos téli hangulat. Grat
Tüske- válasza:
Köszönöm.
A felső annyira nem jön be, de az alsó nagyon ütős. Jó a szög, a fíling, a fények... Az alsót osztályoztam :))
Tüske- válasza:
Akkor az alsót köszönöm.
...közlekedési szempontból a villamos "líblingem" ...olyan arcokat, nációkat hoz és visz, hogy az antropológia órákat villamosról-villamosra tartanám....csak győzzetek utánam ugrálni...:)).
Tüske- válasza:
Bizony, köszönöm! :)
Nagggyon jó! Az ilyen fotók számomra mindig értékesebbek a többinél (ezt ki-ki értelmezze ahogy akarja:)...
Egyébként is sajátos hangulatot tudsz kölcsönözni a fotóidnak.
Grat!
Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm Rube!
Amikor Londonból hazaértem (ahogy elég gyakran zuhogott az eső) Budapesten hasonló letört hangulat várt és a változatosság kedvéért itt is esett, mitöbb zuhogott az eső. :-) Gyönyörűen sikerült lencsevégre venned az objektumokat, van jövőd a fotózásban. ;-) - Tóth István
Tüske- válasza:
Köszönöm a bizalmat! :)
Tényleg nem értem én sem, hogy miért töltötted fel a két képet egyben, de ha így, hát legyen így. :-)
Különben mindegy, mert mindkét kép zseniálíis, de igazán az alsó tetszik: a látószög, a perspektíva, az expozíció... egyszerűen állat. Gratulálok hozzá, hozzájuk! :-)
Tüske- válasza:
Miért, miért?
Hát hogy legyen min töprngenetek! :)
Köszönöm!
jó képek jó nézőpontból, jó gyújtótávolsággal, a képegyütteseket sosem értettem, és ez most is így van, de lehet az én hibám
Tüske- válasza:
Köszönöm.
Zseniális. Kiváncsi vagyok ki lehetsz? Na majd mingyárt megtudom. Egyébként az alsó igen jól sikerült, de együtt kiegészítik egymást. Felül kp-en fekete, alul a két szélén.
Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm.
Tüske- válasza:
Husszú lenne most azt felsorolni, hogy mostanáig hány és milyen géppel fotóztam.
Fotózok én mindennel, ami csak a kezem ügyébe kerül. :)
azötösöm inkább az alsó képnek szól, felső az olyan átlag kép semmi extra. de az alsó hihetetlen jó. a nagylátószök által nyújtott perspektíva és az emberek kilépése a képből, de még a háttérben az emberke is kinek körvonalazódik a fény vonalai körülötte vagy hogy mondja. űtős kép mindenképp és megérdemli a részemről az 5öst.
Tüske- válasza:
Köszönöm.
isteni jó összeálítás, nekem önmagáért beszél az alsó kép is, de így képpárként is nagyszerű, irigykedve nézem. grt!
Tüske- válasza:
Ez egy régi sorozatom 2 darabja és nagyon örülnek, hogy ilyeneket írsz róluk! :)
Köszi grillázs!
nagyon jó mindkét fotó, képpárként is működik, és külön-külön is megálljá a helyüket. Külön dícséretes az ff technika.
Tüske- válasza:
Köszi pixel.
Nekem nagyon tetszik.
Az alsó fotó önmagában talán erősebb volna.
Különösen tetszenek a villamos mellett a háttérben gyaloglók.
Jó az ellenfény és ez az erős kontraszt.
5
Some´
Tüske- válasza:
A nagy kontraszt a nappal szembefotózás miatt adott volt. Sőt, rengeteget dolgoztam rajta nagyítás közben, hogy legalább annyira összerántsam a kontrasztot, hogy ne vesszenek el a részletek :)
Köszi Some'!!
CSAK GRATULALNI TUDOK / IGY NAGYBETUVEL /
A MUNKADHOZ!!!!!!! NAGYON EGYEDI ES MUVESZI!!!!!!
GONDOLOM A TOBBIEK MAR KI VESEZTEK JOBBROL BALROL, EN MEG MEGYEK ES NEZEGETEM MEG EGY KICSIT......
grat
udv
z:)
Tüske- válasza:
Nem érzem kicsit se művészinek, de örülök, hogy ennyire tetszik.
Köszönöm!
mániám a hangulat, az alsó kép ilyen szempontból már-már félelemetesen jó az előtérben lévő alakkal, szerintem külön is együtt is, nagyon hatásos a két kép.
az alsón bevilágító fény nagyonnagyonnagyon....
grt!
Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm.
a perspektíva mellett a fények is nagyon jók... számomra tökéletesen visszaadják a téli napsütés hangulatát...
gratulálok!!
Tüske- válasza:
Bizony, a fények! :))
Le is izzadtam míg mindezt sikerült kilaborálnom. :)
Köszi G!!
Gratula! Ódon téli hangulat. Igazán FF-hez illő látvány. Érdekes összerakni két képet és egy kreditért felrakni, de ha ugyananyira jó mindkettő akkor nem okoz gondot értékelni sem.
Gratulálok!
Tüske- válasza:
Nem a kredit miatt tettem fel így, elhiheted nekem. :))
Köszönöm.
Nekem is nagyon tetszik, szerintem se indokolt összerakni, mert szerintem nincs köztük összefüggés, de ez nem változtat a lénygen!
Tüske- válasza:
De legalább töritek a fejetek, miért vannak együtt! :)
Köszi.
Kiváló perspektíva. Mind a kettő. Igazán fokozza a hatást a két kép együttes jelenléte. A helyszínre varázsol. Nem is tudok mást írni. Rendkívül művészi. Mind a technika, mind a szellem. Gratulálok
Tüske- válasza:
Csak egyszerű életképek, köszönöm.
Abszolúte visszaadja az érzést amely egy nagyvárosban érheti az embert. Ritka, de jó kombináció! Gratulálok.
Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm.
Külön külön is nagyon tetszenek... de így egyben talán még ütősebb!
nagyon tetszik!
jó a FF ...
grat!
Tüske- válasza:
Örülök, köszi!
Életszagú, mégis olyan mint egy illúzió... Tetszik. Nem tudok többet írni róla, de remélem, ennyi is elég:-) Gratulálok, mindkettőhöz:-)
Tüske- válasza:
Igen, nagyon köszönöm! :)
Tüske- válasza:
Már itt se vagyok! :)
Tényleg nagyon "városi" a két kép. Azaz tipikus pillanatai a városnak (ami mellett persze 1000x elmegy a hétköznapi ember, és észre sem veszi - csak ilyenkor sajnálja, hogy nem ő fotózta...) :) Szerintem is megállnák a helyüket külön-külön is... Az alsó ellenfényben készült? Grat!
Tüske- válasza:
Mindkét kép nappal szembe készült.
Nagyon köszönöm.
Tüske- válasza:
Ennek nagyon örülök!! :)
Amúgy az egész történet úgy indult, hogy télen elkezdtem fotózni 1600-os filmre nappal szembe! :))
Különös misztikája van a fényeknek mindkét képen. Ezek azok a pillanatok, amik mellett elmegy az ember és hosszú évekkel később bevillannak váratlanul, meglepően és mi nem értjük, hogy mit keres ez az emlék, miért jön elő, mitől fontos? Talán a költészethez lehet hasonlítani ezt a látásmódot.
Tüske- válasza:
Ó, örülök, hogy ilyen hatással van rád!
Tüske- válasza:
Köszi George!
nyomasztó, de hatásos... tetszenek a fények, a tónusok. nem kell budapestinek lenni, hogy értékelni tudjuk. a páros kivitelezés is sokat dob rajta. grat.
mekkora volt a fókusztávolság? (nagylátószög erősen, azt látom...)
Tüske- válasza:
Igen, 24-es obi volt.
Nagyon köszönöm!
Ha kedveled a jó képeket, akkor Lájkold a Fotózz.hu új Facebook oldalát, illetve az ott megjelenő legjobb képeket, hogy a barátaidnak is legyen minden nap miben gyönyörködniük.

