BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
ELFELEJTETT JELSZÓ
KATEGÓRIÁK
5
KATEGÓRIA: riport
ELŐZŐ KÉP
| | egyéb
KÖVETKEZŐ KÉP
  • Feltöltve:
    2005. augusztus 4. 20:16
  • forrás: papírkép
4-6-os

 

A PROFI ÉRTÉKELÉSE
Távol a romantikától. Akár a nagyvárosi élet kritikája is lehetne az itt látható képpárunk. Ma divatos stilusban megfogalmazott / talán pszeudo-dokumentarista/ fotográfia, mely bizonyára nem fog fog belekerülni egy Budapestről szóló idegenforgalmi kiadványba. Rideg-hideg élettér, emberek, melyek inkább csak sziluettként vannak jelen. Jó képek.
Értékelte: Máthé András
Fotóművész, a debreceni Tanítóképző Főiskola, illetve a fotós szakiskola tanára és a Digitális és filmes fotótanfolyam oktatója. www.digitalisfototanfolyam.hu
A képek értékeléséhez és az értékelések
teljes szövegének elolvasásához be kell lépnie!

BELÉPÉS

Ha még nincs felhasználóneve, akkor regisztráljon egyet.

2008. október 13. | 22:15 | winkytct

jonnek mennek az emberek ... eszre sem veszik egymast .. h mi van korulottuk

Tüske- válasza:
Budapest, budapest..
:)

A kissrác azért résen van. :)

2007. december 29. | 00:58 | -Tomy-

Ez a kép fantasztikus. Szinte ömleszti az érzéseket.

Tüske- válasza:
Köszönet!

2007. május 8. | 14:29 | blzoly

Zsír ez a képed!

Tüske- válasza:
Köszönöm.

2007. február 21. | 18:17 | Csíter_Láma

ajánlottam neked egy képet :)...majd nézz be hozzám...

Tüske- válasza:
Bocsi, mostanáig fel voltam függesztve. :)

2007. január 24. | 16:10 | Zzatsi

óriási ez a kép!!! a mindennap használatos teljesen hétköznapi villamost teljesen más szemszögből mutatja be...nagyszerű meglátás...talán annyi hogy az alsó kép elég zajos lett. de gratulálok nagyszerű lett.

Tüske- válasza:
Köszönöm.
Nem zajos, szemcsés. :)
Én kifejezetten szeretem.
És ha azt vesszük, hogy iso1600-os filmre lőttem nem is olyan vészes. :)

2006. december 24. | 01:07 | withopeneyes

story lines.

Tüske- válasza:
:)

2006. december 24. | 01:06 | withopeneyes

ügyes, nagyon ugyes kép!

Tüske- válasza:
Elindultam aluljáros történetek után.
Ez lett belőle. :)
Köszi!

2006. december 13. | 11:24 | dimitri81

Es orulok hogy ez a kategoria legjobbja.

Tüske- válasza:
Pedig vannak itt nálam jobbak.

2006. december 13. | 11:19 | dimitri81

Az also nagyon teccik. A felso is, de az also rogton odamaszott a szivemhez es ott all, es ilyenkor szerintem nem bun es nem is semmitmondo azt mondani, hogy igen, en is olyat akarok csinalni.
grat!

Tüske- válasza:
Ez jól esik, koszi! :)

2006. november 30. | 22:22 | inoksz

Igen teccetös jo képek.Az alsó valamivel jobb, de a kettö szépen válik együtt egésszé.Jol meg koponált, fotok.Csak gratulálni tudok hozzá!

még ilyeneket ha lehet......:)

Tüske- válasza:
Köszönöm.

2006. január 16. | 23:47 | l_gábor

Kiváló fotópáros. Nagyon tetszik a fotók szerkesztése és az ff színárnyalatok is lenyűgözőek. Megagratuláción!

Tüske- válasza:
Köszi Gábor!

2005. december 1. | 13:32 | kreKk!

A két kép együtt jó igazán, nekem az alsó tetszik jobban, jó a perspektíva, az erős kontraszt. Hideg hangulatot áraszt.

Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm!

2005. november 2. | 09:47 | donp

Letisztult! Az alsó kép lenyűgöző. Átütő puritánságú.

Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm!

2005. október 2. | 15:12 | Nobci

Na szóval pl ez az a kép, amiről beszéltem. Mikor az ember csak úgy sétál, meglát egy témát és lefotózza. Na de hogyan? Ez annyira tipikus Pest. Mindig a villamos jut róla eszembe. Mindig van valami fekete fehér hangulata, és minidg kicsinek érzem magam benne. Te pont ezt mutattad meg a képeden. (képeiden) Köszönöm, hogy képet adták a képzeletemnek. :-) ;-)

Tüske- válasza:
Azért az túlzás, hogy csak úgy sétáltam, megláttam és kész. Jó lenne, de azért nem ilyen egyszerű. :)
Akkoriban rengeteget jártam a várost csak a fotók miatt és sok igen gyenge kép is született közben.
De ez így működik, legalábbis nálam.
Örülök, hogy sikerült valamit átadnom!
Ezért érdemes! ;)

2005. október 1. | 22:33 | nnanga

akar pszeudo, akar nem, szerintem is jo kepek, sot foleg az also

Tüske- válasza:
Örültem neked, köszönöm!

2005. szeptember 28. | 21:01 | GPX600

jók biza... ;)

Tüske- válasza:
:)

2005. szeptember 28. | 19:39 | Smogus

Pontozni már nem tudom sajnos de nagyon tetszik
gyönyörű képek persze ez idézőjelben mivel nem a város gyönyörűségét ábrázolja nagyon jól megkomponált képek
Gratulálok

Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm!

2005. szeptember 17. | 12:10 | Julcsi001

Az alsó kép, az valami fenomenálisan jó.........
azt egy falméretben szeretném látni :)
milliószor is grat!!

Tüske- válasza:
Talán egyszer.. :)
Nagyon köszöntem!

2005. augusztus 17. | 12:51 | marad&o

az nekem is az egyik kedvencem lenne, ha nem lenne ilyen drága...
gyönyörűek a fények....
az hogy papírból ezt kihoztad...grat
24mm nagylátószög?

Tüske- válasza:
Igen, méghozzá fix Nikkor AiS 24/2! obi volt.
Sajnos már az obit is és a vázat is eladtam én hülye! :(

adott pontszám: 5
2005. augusztus 12. | 13:37 | marad&o

leborulok most egy picit-



gratula
milyen filmre készült?

Tüske- válasza:
Na nee..
Köszönöm! :)
Neopan1600-os filmre lőttem nappal szembe! :)
Rég volt, de úgy emlékszem 1/8000s exponáltam kb. 11-16-os rekesz mellett. :))

2005. augusztus 11. | 12:14 | santa cruz

Az alsó képnek a közepénél van egy nagyobb "beégés" ami kifelé tágítja a teret, és az az érzésed, mintha egy földönkívüli erő lenne ott, csak úgy jön a fény a fejedbe... A felső képnél meg a bal felső részében van ilyen hasonló...
Nem tudom, hogy hívási hiba, vagy a nagyításnál a fixir lett egy kicsit ott maradva, de jó.
Az érdekes ezekben, a részekben (és ez inkább az alsó képre jellemző), hogy a villamos ajtaja fekete tónusokat kapott nagyon, a közepe a képnek meg nagyon a világos tónusokban van...

Üdv.

Tüske- válasza:
Nem hívási hiba, mindkét képen pontosan ott a nap, ahol leírtad. :)
Ezek durván ellenfényes képek. Talán az a szokatlan, hogy a filmes teknika átfogja ezt a hatalmas kontrasztot. Mondjuk még így is megszenvedtem nagyításkor, mire ilyen lett.
Köszönöm.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 10. | 13:28 | santa cruz

A kép igazán megfelel a kategóriai elvárásoknak, és nagyon jó két képet választottál a témára. Az alsón az első alak bevezeti a szemet a képbe, és egyből vezeti végig a villamos mellett a tekintete a fény irányában.
A felső képen meg a naturalista ábrázolás kapott szerepet.

A tónusok nagyon tetszenek a képen, és a fehéritések...

Grat.

Tüske- válasza:
Köszönöm!
Amúgy a kategória izgat a legkevésbé. :)
Fehéritések??
Mire gondolsz?

adott pontszám: 5
2005. augusztus 10. | 10:41 | GPX600

Életkép a javából!
Régi emlékek, egy szeletke az életemből....

Tüske- válasza:
Ezek szerint hasonlóan látjuk a világot. :)
Köszi!!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 9. | 13:22 | Montage

Ez a kép ötös, kiírva nagybetűsen!
Kár érte, hogy összhatásában a jobb alsó arc látszik, de ez nem von le az értékéből!

Tüske- válasza:
Köszönöm.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 9. | 08:16 | balllage

Egyik kép sem tökéletes fotográfiai szempontból, és talán pont ezért tükröz egyfajta egyéni látásmódot. Abszolút átjön az a koszos téli hangulat. Grat

Tüske- válasza:
Köszönöm.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 6. | 22:12 | fogoly

A felső annyira nem jön be, de az alsó nagyon ütős. Jó a szög, a fíling, a fények... Az alsót osztályoztam :))

Tüske- válasza:
Akkor az alsót köszönöm.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 6. | 21:20 | neuhauser

...közlekedési szempontból a villamos "líblingem" ...olyan arcokat, nációkat hoz és visz, hogy az antropológia órákat villamosról-villamosra tartanám....csak győzzetek utánam ugrálni...:)).

Tüske- válasza:
Bizony, köszönöm! :)

adott pontszám: 5
2005. augusztus 5. | 23:52 | Rube

Nagggyon jó! Az ilyen fotók számomra mindig értékesebbek a többinél (ezt ki-ki értelmezze ahogy akarja:)...
Egyébként is sajátos hangulatot tudsz kölcsönözni a fotóidnak.
Grat!

Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm Rube!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 5. | 22:23 | istvantoth

Amikor Londonból hazaértem (ahogy elég gyakran zuhogott az eső) Budapesten hasonló letört hangulat várt és a változatosság kedvéért itt is esett, mitöbb zuhogott az eső. :-) Gyönyörűen sikerült lencsevégre venned az objektumokat, van jövőd a fotózásban. ;-) - Tóth István

Tüske- válasza:
Köszönöm a bizalmat! :)

adott pontszám: 5
2005. augusztus 5. | 17:52 | pangel

Nagyon jó ez két kép így együtt..kissé borongós melankólikus..Hangulatos!
Nagyon tecccccik..

Tüske- válasza:
Nagyon köszi Pangi!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 5. | 16:54 | jitsch

Tényleg nem értem én sem, hogy miért töltötted fel a két képet egyben, de ha így, hát legyen így. :-)
Különben mindegy, mert mindkét kép zseniálíis, de igazán az alsó tetszik: a látószög, a perspektíva, az expozíció... egyszerűen állat. Gratulálok hozzá, hozzájuk! :-)

Tüske- válasza:
Miért, miért?
Hát hogy legyen min töprngenetek! :)
Köszönöm!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 5. | 14:10 | lengyelvilmos

jó képek jó nézőpontból, jó gyújtótávolsággal, a képegyütteseket sosem értettem, és ez most is így van, de lehet az én hibám

Tüske- válasza:
Köszönöm.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 5. | 13:38 | maecorn

Zseniális. Kiváncsi vagyok ki lehetsz? Na majd mingyárt megtudom. Egyébként az alsó igen jól sikerült, de együtt kiegészítik egymást. Felül kp-en fekete, alul a két szélén.

Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm.

2005. augusztus 5. | 11:34 | dallas-one

nahát te vagy az? :D hány géped van? :OOOO

Tüske- válasza:
Husszú lenne most azt felsorolni, hogy mostanáig hány és milyen géppel fotóztam.
Fotózok én mindennel, ami csak a kezem ügyébe kerül. :)

adott pontszám: 5
2005. augusztus 5. | 11:34 | dallas-one

azötösöm inkább az alsó képnek szól, felső az olyan átlag kép semmi extra. de az alsó hihetetlen jó. a nagylátószök által nyújtott perspektíva és az emberek kilépése a képből, de még a háttérben az emberke is kinek körvonalazódik a fény vonalai körülötte vagy hogy mondja. űtős kép mindenképp és megérdemli a részemről az 5öst.

Tüske- válasza:
Köszönöm.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 5. | 11:09 | grillázs

isteni jó összeálítás, nekem önmagáért beszél az alsó kép is, de így képpárként is nagyszerű, irigykedve nézem. grt!

Tüske- válasza:
Ez egy régi sorozatom 2 darabja és nagyon örülnek, hogy ilyeneket írsz róluk! :)
Köszi grillázs!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 5. | 09:57 | pixeldesign

nagyon jó mindkét fotó, képpárként is működik, és külön-külön is megálljá a helyüket. Külön dícséretes az ff technika.

Tüske- válasza:
Köszi pixel.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 5. | 07:25 | someoneelse28

Nekem nagyon tetszik.
Az alsó fotó önmagában talán erősebb volna.
Különösen tetszenek a villamos mellett a háttérben gyaloglók.
Jó az ellenfény és ez az erős kontraszt.
5
Some´

Tüske- válasza:
A nagy kontraszt a nappal szembefotózás miatt adott volt. Sőt, rengeteget dolgoztam rajta nagyítás közben, hogy legalább annyira összerántsam a kontrasztot, hogy ne vesszenek el a részletek :)
Köszi Some'!!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 5. | 04:24 | thanw

CSAK GRATULALNI TUDOK / IGY NAGYBETUVEL /
A MUNKADHOZ!!!!!!! NAGYON EGYEDI ES MUVESZI!!!!!!
GONDOLOM A TOBBIEK MAR KI VESEZTEK JOBBROL BALROL, EN MEG MEGYEK ES NEZEGETEM MEG EGY KICSIT......

grat

udv

z:)

Tüske- válasza:
Nem érzem kicsit se művészinek, de örülök, hogy ennyire tetszik.
Köszönöm!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 22:56 | szmeagol

mániám a hangulat, az alsó kép ilyen szempontból már-már félelemetesen jó az előtérben lévő alakkal, szerintem külön is együtt is, nagyon hatásos a két kép.
az alsón bevilágító fény nagyonnagyonnagyon....
grt!

Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 22:47 | gozner

a perspektíva mellett a fények is nagyon jók... számomra tökéletesen visszaadják a téli napsütés hangulatát...
gratulálok!!

Tüske- válasza:
Bizony, a fények! :))
Le is izzadtam míg mindezt sikerült kilaborálnom. :)
Köszi G!!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 22:42 | Médeia

Remek perspektíva.Látványos a kellő hangulattal.Nagy gratulációm!

Tüske- válasza:
Örülök, köszi Médeia!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 22:41 | k.gergely

Gratula! Ódon téli hangulat. Igazán FF-hez illő látvány. Érdekes összerakni két képet és egy kreditért felrakni, de ha ugyananyira jó mindkettő akkor nem okoz gondot értékelni sem.
Gratulálok!

Tüske- válasza:
Nem a kredit miatt tettem fel így, elhiheted nekem. :))
Köszönöm.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 22:33 | TcT

engem is a perspektiva fogott meg elsosorban, allati jo let, csak ennyit tudok irni....

Tüske- válasza:
Örültem TcT!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 21:20 | qekike

Nekem is nagyon tetszik, szerintem se indokolt összerakni, mert szerintem nincs köztük összefüggés, de ez nem változtat a lénygen!

Tüske- válasza:
De legalább töritek a fejetek, miért vannak együtt! :)
Köszi.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 21:18 | T.Botond

Kiváló perspektíva. Mind a kettő. Igazán fokozza a hatást a két kép együttes jelenléte. A helyszínre varázsol. Nem is tudok mást írni. Rendkívül művészi. Mind a technika, mind a szellem. Gratulálok

Tüske- válasza:
Csak egyszerű életképek, köszönöm.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 21:14 | ShaiHulud

Isteni kép, minden elismerésem:)

Tüske- válasza:
Köszönöm.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 21:07 | kiis

Abszolúte visszaadja az érzést amely egy nagyvárosban érheti az embert. Ritka, de jó kombináció! Gratulálok.

Tüske- válasza:
Nagyon köszönöm.

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 21:06 | Petko

ahh..a kedvenc tónusaim....:) ez kellett még ide ebbe a mocsok időbe..

Tüske- válasza:
Köszi! :)

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 20:48 | Smarties2

Külön külön is nagyon tetszenek... de így egyben talán még ütősebb!
nagyon tetszik!
jó a FF ...
grat!

Tüske- válasza:
Örülök, köszi!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 20:46 | glivia

Életszagú, mégis olyan mint egy illúzió... Tetszik. Nem tudok többet írni róla, de remélem, ennyi is elég:-) Gratulálok, mindkettőhöz:-)

Tüske- válasza:
Igen, nagyon köszönöm! :)

2005. augusztus 4. | 20:43 |

Nézz be hozzám. Van pár kép, ami pont ilyen géppel készült. Még nem láttad őket, azt hiszem.

Tüske- válasza:
Már itt se vagyok! :)

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 20:37 | acsakos

Tényleg nagyon "városi" a két kép. Azaz tipikus pillanatai a városnak (ami mellett persze 1000x elmegy a hétköznapi ember, és észre sem veszi - csak ilyenkor sajnálja, hogy nem ő fotózta...) :) Szerintem is megállnák a helyüket külön-külön is... Az alsó ellenfényben készült? Grat!

Tüske- válasza:
Mindkét kép nappal szembe készült.
Nagyon köszönöm.

2005. augusztus 4. | 20:36 |

MINDIG MEGLEPSZ!!!

Tüske- válasza:
Ennek nagyon örülök!! :)
Amúgy az egész történet úgy indult, hogy télen elkezdtem fotózni 1600-os filmre nappal szembe! :))

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 20:35 |

Különös misztikája van a fényeknek mindkét képen. Ezek azok a pillanatok, amik mellett elmegy az ember és hosszú évekkel később bevillannak váratlanul, meglepően és mi nem értjük, hogy mit keres ez az emlék, miért jön elő, mitől fontos? Talán a költészethez lehet hasonlítani ezt a látásmódot.

Tüske- válasza:
Ó, örülök, hogy ilyen hatással van rád!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 20:32 | George300D

Kortalan a kép, jó a nagylátő perspektíva.
grt

Tüske- válasza:
Köszi George!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 20:24 | moo-kid

nyomasztó, de hatásos... tetszenek a fények, a tónusok. nem kell budapestinek lenni, hogy értékelni tudjuk. a páros kivitelezés is sokat dob rajta. grat.
mekkora volt a fókusztávolság? (nagylátószög erősen, azt látom...)

Tüske- válasza:
Igen, 24-es obi volt.
Nagyon köszönöm!

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 20:22 | _béem_

Érdekes, hogy én is pont most akarok felölteni egy ilyen páros képet!
Szóval a megoldás mindenképpen tetszik:)

Tüske- válasza:
Köszi, kiváncsian várom! :)

adott pontszám: 5
2005. augusztus 4. | 20:21 | Gabooo77

Mind a két kép nagyon jó (különösen az alsó), szerintem teljesen fölösleges összevágni ööket, csak ront rajtuk. Tehát külön külön 5.

Tüske- válasza:
Köszönöm!
Én együtt szeretem őket. :)