milyen szepen elfer abban a kis gomb kilincsben(?) a fel lepcsohaz, gratulalok! viszont kedvesem szerint ez egy tukor, bar en ketlem, hogy lepcsohazba az alaptartozek
- FŐOLDAL
- FOTÓK
- CIKKEK
- A LEGJOBB FOTÓK
- FELHASZNÁLÓK
- GÉPTÍPUSOK
- SAJÁT FOTÓK
- ÚJ VÉLEMÉNYEK
- ÚJ VÁLASZOK
- FOTÓK FELTÖLTÉSE
- ISMERTETŐ
- SZABÁLYZAT
- absztrakt[?A valóság törvényszerűségeitől, összefüggéseitől tárgyi formáitól elszakadt alkotói módszer. A formák, alakzatok, fény és árnyék, valamint színek játéka sokszor eredményezhet nagyszerű felvételt. Csak jó szemre van szükség és a leghétköznapibb tárgyakból vagy egy mindennap látott és unalomig ismert épület egy részletének kiragadásával, remek fotó készülhet, melyet nézegetve - és ez a lényeg - az ember sok mindenre asszociálhat, elsőre nem is biztos hogy rájön a szemlélő, hogy mit ábrázol a kép. Híres képviselői: Moholy-Nagy László, Man Ray, H. Bayer]
- abszurd[?Egymással valószerűtlen, képtelen, olykor hihetetlen összefüggésben álló elemek (emberek-történések) egyidejű megjelenése fényképen, mely sajátosan ]
- akt[?Az emberi test fotografálása régóta foglalkoztatja az embereket. Az akt nem összetévesztendő a pornográfiával és nem feltétlenül célja a szexualitás bemutatása. A fények és árnyékok, izgalmas formákra és részletekre irányíthatják a figyelmet, ízlésesen mutatva meg mindazt, amit egyébként a ruha alá rejtünk. Elsősorban portré-objektívot érdemes használni, tehát 50-135mm-es gyújtótávval, a perspektívikus torzítást elkerülendő. Az érzékiséggel átszőtt, érzékenységgel, finom erotikus esztétikai érzékkel készült felvételek valók ide!]
- állatfotók[?Talán ez a kategóriai meghatározás szorul legkevésbé magyarázatra. Nem meglepő módon állatok fotói kerülhetnek ide. Elsősorban házi kedvencek, háztáji állatok fotói, hiszen a vadonban, természetes környezetben készült állatfelvételeknek sokkal inkább a „természet” kategóriában a helyük. Aki próbálta már lefotózni a kutyáját vagy a macskáját illetve bármilyen más kedvencét, tapasztalhatta, hogy bizony nem egyszerű feladat csak lencsevégre kapni is őket, hiszen izegnek mozognak, nemhogy olyan felvételt készíteni, amely érdeklődésre tarthat számot mások szemében is. ]
- barlangfotók[?A barlangban sötét van! Ez talán a legfontosabb tényező, ami miatt a barlangi fotózást önálló kategóriaként tárgyalhatjuk és ami a fotózás technikáját alapvetően meghatározza, de a legtöbb barlangi kép kompozíciójának is természetes eleme a sötétség. A földfelszín alatt is születnek a természet vad formáit bemutató ]
- családi/emlékkép[?Bizonyára mindenki készített már fotókat a családtagokról, barátokról, egy kedves ismerősről otthonában, vagy nyaraláskor. Legtöbbjük persze attól értékes, hogy a fotós számára kedves alanyt ábrázolnak, de ha olyan fotót készítettél, mely véleményed szerint mindenképpen érdekes lehet mások számára is, akkor válaszd ezt a kategóriát!]
- csendélet[?Szabadon csoportosított tárgyakat, virágokat, gyümölcsöket, ételeket ábrázoló műalkotás. A fotózásban témául szolgálhatnak az élettelen tárgyak, vagy a természet egyes részletei is. Egyszerűen talán úgy fogalmazható meg, hogy a szép, az esztétikus bemutatása.]
- csillagászat/égbolt[?A fotózás egyik legizgalmasabb területe az égbolt objektumainak bemutatása. Az objektívet az égboltra irányítva hosszú záridővel megörökíthető a csillagok járása, egy nagyobb teleobjektívvel vagy távcső segítségével pedig fényképezhetővé válhatnak a bolygók, csillagködök, galaxisok is. Ha valaki ennek szenteli idejét rengeteg élményben lesz része. ]
- digit. illusztráció[?A digitális fotográfia rendkívüli módon megkönnyíti dolgunkat, hogy kiélhessük kreativitásunkat, hiszen egy számítógép segítségével, csak képzeletünk szabhat határt a fotók manipulálásában. A végeredmény általában nem is emlékeztet a kiinduló felvételre, vagy egyáltalán fotóra. Több réteg alkalmazásával pl. átfedéseket érdekes hatásokat érhetünk el. De a színek megváltoztatása, vagy montázsok létrehozása is eredményezhet olyan alkotást, melyet esetleg érdemes megmutatni másoknak is. ]
- divat[?Divatbemutatókon számtalanszor látjuk a villogó vakuk százait. Stílus, elegancia, csillogás. Különös világ, melybe csak kevesek nyerhetnek betekintést. Divatbemutatón, vagy egy barát közreműködésével készült ruházati fotókat ide várjuk.]
- dokumentumfotók[?Alapkövetelménye a realisztikus ábrázolásmód, a hitelesség. A képet az élet „szerkeszti“ ezért az ebbe a kategóriába tartozó képek nem beállítottak, előre megrendezettek, megkomponáltak. Viszont előre eltervezettek lehetnek. Sőt sok esetben szükséges az előzetes felkészülés, érdeklődés a téma iránt. Az előzetes információbeszerzés segíti az alkotót abban, hogy dokumentumfotója a lehető leghitelesebb legyen. Lehet egy képben is dokumentálni valamit, azonban sokszor képsorozatok formájában tudjuk igazán egy adott cselekvés, történés, helyzet ... stb lényegét képben elmondani. Neves képviselői: Henri Cartier-Bresson, Kertész Andor, Korniss Péter.]
- életképek[?Zsánerképnek is szokták nevezni. Mindennapi életünk egy-egy jellemző jelenségének, pillanatának bemutatása. Az utcán sétáló, dolgozó emberek fotózása, mely akkor sikerülhet jól, ha észrevétlenek maradunk, ami sokszor nem is olyan könnyű, hiszen kíváncsi szempárok vetülnek a fotósra. Sokan nem szívelik ha fotózzák őket, tehát rosszalló tekintetekkel is szembetalálhatjuk magunkat.]
- elkapott pillanatok[?A megismételhetetlen, vagy különleges pillanatok megörökítése nagyon izgalmas és nehéz feladat. Nehéz, hiszen sokszor pillanatokra tűnik csak fel a téma, nincs idő komponálni sem. És izgalmas, mert egy igazán jó felvételben nagy örömünket lelhetjük.]
- glamour[?A Glamour olyan fotográfiai terület ahol az alkoto az érzékiséget, bűbájt próbálja ábrázolni, a modell segítségével, egy pillantással egy mozdulattal, akár egy kivillanó női mellbimbóval. ]
- hangulatképek[?Válaszd a hangulatfotó kategóriát, ha olyan képed van, ami tartalmilag pontosabban körülhatárolható, mint egy „egyéb”, mert a legfőbb jellemzője, hogy mások számára is értelmezhető hangulati, érzelmi töltettel bír, esetleg a fő sajátsága a gondolatiság, s ezek válnak a kép fő erényévé, nem a klasszikus kategóriákkal szemben támasztott technikai követelmények. Egy ilyen fotó témája bármi lehet: virág, portré, csiga, tájkép, vagy akár tárgy is, ha látványában kiváló, és elsősorban a hangulata miatt hat a nézőre.]
- humor[?Azt gondolhatnánk, hogy könnyű humoros fotót készíteni. Pedig igazán jót készíteni egyáltalán nem az, sőt, talán az egyik legnehezebb feladat. Attól, mert jópofán belevigyorgunk a gépbe, még nem lesz egy fotó humoros és jó is. Vicces, groteszk helyzetek megörökítésekor is törekedni kell igényes alkotás létrehozására.]
- infravörös fotók[?Optikai és digitális infravörös szűrővel készített, akár jelentős utómunkát tartalmazó infrafotók. A technika lényege egy olyan szűrő használata, mely csak az infravörös, az a látható vörös alatti hullámtartományt engedi át.]
- koncert - színpad[?Koncertek, színi- és táncelőadások, egyszóval az előadóművészetek és az előadóművészek fényképezése különleges feladat elé állítja a fotóst. Jelenlétével a legkisebb mértékben sem zavarhatja az előadókat, és mivel vaku használata csak ritkán megengedett, a meglévő, legtöbbször nem a fotózáshoz megteremtett fényben kell dolgoznia. Az előadásokról, az előadóművészekről és közönségükről készült fotókat - legyen az bármely műfaj, stílus vagy irányzat bemutatása - ebbe a kategóriába várjuk.]
- légifotók[?Valamilyen repülőalkalmatosságból készített felvétel nem mindennapi perspektívából mutatja be a tájat. A földről oly’ jól ismert térség a levegőből egészen új arcát mutatja. Nem egyszerű feladat jó felvételt készíteni, hiszen repülőgép, vagy helikopter remegését, mozgását ki kell egyensúlyozni, ehhez nagy gyakorlat szükséges. Előnyt jelenthet valamilyen optikai kép-stabilizátorral ellátott objektív használata.]
- makró[?Sokan gondolják úgy, hogy a makrófotózás kizárólag a parányi dolgok fotózásával egyenlő. Pedig valójában a közelfényképezés is idetartozik, tehát a rovarok, növények tárgyak fotói mellé ebbe a kategóriába kerülhetnek akár egy száz méter magas fa kérgéről készült közel-felvételek is. Talán ez a kategória az, amelynél a kompakt gépek tulajdonosai egyszerűbb helyzetben lehetnek, hiszen egyes típusok közelpontja egy cm is lehet, nincs szükség csereobjektívre és különböző egyéb kiegészítőkre, igaz egy komoly tükörreflexes felszereléssel érhető el a legjobb eredmény, a legnagyobb leképezési arány.]
- panoráma[?A fényképezőgép egy fotón keresztül az általunk látott tájnak csak egy meghatározott szeletét képes bemutatni. Viszont ha sok ilyen fotót egymáshoz illesztünk, akkor egy felvételen mutathatjuk meg a fotóst körülvevő tájat. Készülhet tehát ilyen felvétel sok kisebb fotó összeillesztésével, melyben számos erre „szakosodott” szoftver nyújt segítséget, illetve olyan speciális fényképezőgéppel, mely a szokványos 36x24 mm-es filmkocka-mérettől eltérően jóval elnyújtottabb képarányú felvételt készít, vagy akár úgy, hogy egy adott felvételt utólag is ilyen formátumúra vágunk.]
- portré[?A fotográfia születésével egyidős az arcképek, emberek megörökítésének igénye. Egy jó portré legtöbbször egy pillanatba és képkockába sűríti az ábrázolt egyén személyiségét, érzéseit. Minden ember egyedi és megismételhetetlen, ezért is bizonyosan mást mond egy portré annak aki ismeri az ábrázolt személyt, mint egy idegen számára. Ezért is nehéz, ha ugyan nem a legnehezebb ága ez a fotózásnak. Pár négyzetcentiméteren ábrázolni a múltat, a jelen érzéseit, magát az EMBERT, igazi kihívás. Gyakorlatilag lehetetlen megmondani mitől jó egy portré, de talán annyi mégis elvárható, hogy hiteles legyen. Készülhet portré műteremben, gondosan megvilágítva és készülhet spontán, mintegy elkapva egy pillantást, egy érzelem kivetülését az arcra a szabadban.]
- riport[?Amióta írott sajtó létezik, igény van az írások mondanivalójának, témájának kiemeléséhez egyfajta képi anyagra is. A fotográfia elterjedése előtt ezt rajzokkal oldották meg. Ahogy fejlődött a technika és elég gyorssá váltak a nyersanyagok, fényerős objektívek születtek, valamint a gépek mérete is csökkent, a rajzokat mind gyorsabban váltották fel a fotók. A riportfotó publicisztikai műfaj, valamely időszerű eseményről, jelenségről, az aktuális érdeklődés előterében álló személyiségről készített beszámoló, melynek elsődleges feladata a dokumentálás, mégis napjainkban egyre inkább igény van a művészi értékeket hordozó riportfotókra. Ha társadalmi, vagy sportrendezvényen, esetleg más közéleti történésen készült fotót szeretnél feltölteni, akkor ezt a kategóriát válaszd!]
- sport[?A legtöbb sporteseményen a profi fotósok foglalhatják el a legjobb helyeket, ahonnan jó rálátásuk van a történésekre. Viszont kis leleményességgel és szerencsével magunk is készíthetünk jó felvételeket. Ezt általában teleobjektívvel felszerelkezve érdemes elkezdeni, hiszen sokszor a témától távolról kell exponálnunk. Amennyiben valamely híres sportolót, technikai sportot vagy egy barátot sportolás közben ábrázoló felvételed szeretnéd megmutatni, akkor erre a kategóriára kattints!]
- szociofotók[?Valamely társadalmi réteg, leggyakrabban a munkásosztály életének, társadalmi, politikai helyzetének, életkörülményeinek bemutatása. Az ember mindennapi küzdelmének érzékeltetése nem könnyű, de rendkívül szép és érdekes feladat.]
- tájkép[?Az első tájképek egyidősek a fotográfia feltalálásával. Törekedhet egy tájkép arra, hogy teljesen hűen adja vissza a látottakat, de hangulatkép jellegű tájképek is léteznek. Legtöbbször nyaralás, utazás színhelyeinek megörökítése a cél. Általában jobbá tehetjük felvételünket akkor, ha az előtérbe komponálunk egy tájrészletet, ezzel adva tagoltságot a képnek és érzékeltetve a távlatokat és arányokat.]
- tárgyfotók[?A műszaki fényképezés egyik fontos területe. Mint ilyen, célja a fotón a tárgyak látványának valósághű ábrázolása. De pl. a fotóművészeti csendélet keretein belül a tárgyak esztétikai lényegük kifejezésére is törekedhet. Például műteremben a különböző világítási trükkökkel operálva készíthetjük el a legjobb felvételeket. Híres képviselője: Ansel Adams]
- természet[?Témája lehet minden, ami a természetben megtalálható. Érdekes felhőalakzatok, kőzetek, fák, virágok állatok. Célja a fényképezendő alany és annak közvetlen illetve tágabb környezetésnek megörökítése. Nincs is izgalmasabb, mint egy ritkán látott vagy azelőtt csak az állatkertben megismert állat becserkelése, és természetes környezetében való fotózása. Ide tartozik így pl. a lessátras fotózás is.]
- utcaifotók[?Az utcai fotózás ugyan jellemzően a közterületen történő fényképezésről szól, de témája általában az ember illetve ennek életvitele olyan tereken, ahol alapvetően hiányzik a négy fal nyújtotta intimitás védelme. A megnevezés ellenére nem feltétel az utca, sőt, még a városi környezet sem. Azokat a fényképeket várjuk ide, ahol érdekes, beszédes, többnyire elkapott pillanatokat sikerül lencsevégre kapni emberekről vagy embercsoportokról (esetleg házikedvencekről) egy nyilvános hely nyújtotta szabadságban. Habár a klasszikus utcaifotózást normál- illetve széles látószögű objektívekkel művelték, ma már bőven látunk példát az enyhe teleobjektívek illetve telezoomok használatára is.]
- város, építészet[?Lakóhelyünk környékén vagy egy utazás alkalmával idegen országban járva a témák kimeríthetetlen tárházát találhatjuk. Utcák látképe, jellegzetes építészeti stílusok, épületek megörökítése. Magas épületeket fotózva, sokszor kényszerülünk a gépváz megdöntésére, de ez mindenképpen azt eredményezi, hogy az épület falai összetartóak lesznek az elkészült felvételen. Célunktól függően ez lehet előny is, de általában utólagos korrekcióra szorulnak felvételeink. Létezik megoldás arra is, hogy utólag egyáltalán, vagy sokkal kevésbé kelljen „belenyúlnunk” a fotóba. Műszaki fényképezőgéppel, vagy ún. shift-objektívvel az összetartó vonalak korrigálhatók már a kép elkészülte előtt.]
- vízalatti fotók[?Mind a technikával, mind a fotóssal szemben nagy követelményeket támaszt a fotózás ezen ága. A víz egészen más közeg, mint a levegő, optikailag is teljesen másképp’ viselkedik. Jó víz alatti felvételek akkor készülhetnek, ha teljességgel a fotózásra tudunk koncentrálni, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy a vízben teljességgel biztonságban érezzük magunkat, magabiztosan mozogjunk benne. Ez búvártanfolyam elvégzésével és sok gyakorlással érhető el. Ha van az embernek kitartása és sokat gyakorol, akkor előbb utóbb elsajátítható a fotózás ezen rendkívül érdekes ága. Szerencsére ma már sok fényképezőgéphez kapható víz alatti tok.]
- feldolgozott fotók[?Ha egy fotót nézve úgy érzed, hogy valamit másképpen vagy jobban csináltál volna, akkor - amennyiben a fotó tulajdonosa ezt nem tiltotta meg – az általad végrehajtott módosítások után a véleményezésed követően válaszd a "feldolgozás feltöltése" opciót. E kategória fájlméret határa 500 kB.]
- így készült[?A kategóriába olyan képeket várunk, melyek egy - már korábban feltöltött - fotó elkészültének körülményeit mutatják be, többnyire feltüntetve az alkalmazott világítás módja egy rajz vagy werkfotó alakjában. A kategória nem pontozható, de kredittel jutalmazhatóak ezek a képek, ha a fotós segített vázlatával az alkalmazott módszerek megértésében illetve azok későbbi megvalósításában. Az ide feltöltött képek után 2,5 kreditet utalunk vissza, amennyiben a feltöltött illusztráció egy, az oldalon már megjelent fotó készítési körülményeit mutatja be és írja le. A kreditet Üzenetben kell igényelni!]
- egyéb[?Ha a feltöltendő fotó jó szívvel egyetlen másik kategóriába sem skatulyázható be, akkor ezt a kategóriát célszerű választani!]
- pályázat[?Időről időre felbukkan az oldalon egy-egy pályázat. Az aktuális pályázat fotói tölthetők ide, de csak feltöltési időszakban.]
- Online fotókiállítások[?Oldalainkon sűrűn szerepelnek kiállításokról szóló meghívók, amelyek egy-egy alkotó, vagy alkotócsoport műveinek galériában, kiállítóteremben történő ünnepélyes bemutatására invitálnak. Bár kis ország vagyunk, a távolságok még így is elég nagyok ahhoz, hogy az ország egyik felében rendezett kiállításra az ország másik feléből már csak kevesen jussanak el. Noha sok fotóklubnak és fotóművésznek van már saját web- vagy facebook oldala, ezek látogatottsága a legtöbb esetben alatta marad a lehetőségeknek. Hiába a sok jó fotó, hiába a remek weboldal, ha kevesen találnak oda. Ezen kívánunk segíteni a Fotózz!hu közösségi oldalunk új szolgáltatásával. A művészeknél a jó fotók, nálunk az infrastruktúra és a napi több ezres látogatottság A Fotózz!hu - mint Magyarország legnagyobb fotós közösségi oldala - ingyenes bemutatkozó lehetőséget kínál fotográfusoknak és fotókluboknak. A bemutatkozáshoz nincs másra szükség, mint az oldalon történő regisztrációra (egyéni fotográfus aktív regisztráció mellett is kezdeményezhet új regisztrációt, ide a kiállításokon megjelent műveit töltheti fel). Kérjük regisztrációkor felhasználói névként a fotóklub illetve fotográfus teljes nevét adják meg, pl. Ellenfény Fotóklub, vagy Nagy Gábor Sándor, valamint a már létező weboldal vagy facebook oldal címét is szerepeltessék az adatok között. Ha kiállítást csak jövőre terveznek, kérjük akkor is regisztráljanak már idén, hogy az igényeket fel tudjuk mérni és ennek megfelelően tudjuk kialakítani a megjelenések várható képét. A regisztrációt követően küldje el a fotókiállítás megnyitójának meghívóját az ir@pixinfo.com e-mail címre, s ne felejtse el közölni az e-mailben a Fotózz!hu regisztrációja felhasználói nevét. Az e-mail megérkezése után a felhasználói névhez tartozó kreditszámot megemeljük, hogy a kiállítás képei digitális formában feltölthetők legyenek. Kérjük a képek méretezésénél ne lépjék át az 1000 pixeles képmagasságot, valamint az 1200 pixeles képszélességet. A kiállítás megnyitóját követően a Fotózz!hu közösségi oldalunkra egyszerre kerülnek ki a kiállítás képei (a feltöltött képek a feltöltés pillanatában még nem kerülnek publikálásra, csak a megnyitó időpontját követően). Az így feltöltött online kiállításokról külön hírt adunk, valamint a Fotózz!hu főoldalán külön is szerepeltetjük azokat a kiállítás ideje alatt. Bízunk benne, hogy mind az alkotó közösségek, mind az egyre népesebb felhasználó táborunk egyaránt örömüket lelik majd a fotozz.hu online kiállítási lehetőségében.]
| ELŐZŐ KÉP | KÖVETKEZŐ KÉP |
- Feltöltve:
2004. október 24. 22:20 - érzékenység: ISO100
- fókusztávolság: 7mm ekv.
- objektív: fisheye
Természettudományi múzeumben jártam, íves lépcsőt láttam....és le is fotóztam!
Luigi40 válasza:
Nem tükör, ez halszem optikával készült...meg a tükrök mindíg koszosak.Nálam sok "tükrös" képet talál a kedvesed, ha az meggyőzőbb:-) Nézzetek be! Köszi h megnéztétek:-)
Tetszik amit műveltél az obival, nagyon jól használtad.
Azért ez nagy erény, mert leginkább megrészegíti az embert ez a technika, és "fűt fát pofát" fotózik vele, amihez nem ad túl sokat.
Ezt nagyban emeli!
Luigi40 válasza:
Vmennyit én is kísérleteztem vele, de csak bizonyosszitukban veszem elő, amikor beindul a fantáziám:))
Túl sok mindent már nem nagyon lehet hozzáfűzni az eddigiekhez, de az biztos, hogy eddig nem voltam oda a halszemobjektíves fotóktól, viszont ettől eldobtam magam :) És még az sem "mentség", hogy a HALAKnak könnyű ;-)
Luigi40 válasza:
Hát, ma hogy a 30 napos lista élére került a kép, már kezdem én is elhinni, hogy jól sikerült! Hát igen "Hal"szemmel látva a világot, könnyebben rábukkanok az ilyen témákra, mégha a jegy utolsó napján is születtem akkor is. A régen feltett képeimre érkező értékeléseknek mindíg nagyon örülök, de ennek ma különösen! Ja és ez az első képem, amit 1000-nél többen néztek meg, szóval hol az a madár, hadd kapjam el:))
Sokan adtak 5-öst, de tudnod kell, kevés erre ez a pontszám !
Óriási ötlet és kitűnő kivitelezés, ma is tanultam valami újat, köszi érte!
Luigi40 válasza:
Ezért jó ez a fórum! Én is tanulok folyamatosan, hidd el! Köszi szépen a véleményezést!
hát hát hát hát ez zseniális lett!
ha lenne két kreditem tuti utaltatnék át Neked ezért a látványért de sajna nincs...szoval igy csak a gratulációmat tudom nyujtani!:D
Még egyszer Grat.!
zenoka
Luigi40 válasza:
Ez is öröm, ha tetszik! Köszi!
Ötletes és szép kép, jó meglátás, példás kivitelezés.
A halszemmel nehéz érdekes képet készíteni, hiszen hamar unalmassá válhat az össze-vissza kattogtatás eredménye. Te itt bebizonyítottad, hogy másként is lehet használni. Grat.
Luigi40 válasza:
Ahogy mondod nem egyszerű, van h előveszem és el is teszem, de van h hazarohanok érte!
Hello!
Most talán sikerül értékelnem.
Nekem a legjobban a sötét-világos, Jin és Jang tetszik az egészben.
A lábadat meg nem lehet látni a képen, tehát .
Luigi40 válasza:
Köszönöm! 180 fokos obival fotózni nem egyszerű ám, nehéz nem bele kerülni a képbe,de feltalálták a statívot is, így az sokszor segít a problémán:)
Nem elöször és nem másodszor nézem ezt a képet.
A kedvencem. Engem az lep meg igazán, hogy - ha nem tévedek - ez egy "nagylátószögű domború tükör, és Te nem látszol rajta. Milyen szögből készítetted a képet? A tükrök nagyon trükkösek tudnak lenni. Grat. és még sok ilyet légyszi. :-)
Luigi40 válasza:
Köszi az értékelést! Ez nem tükör, hanem halszenmopbjektívvel készölt. A korlát alsó ívre helyezése tudatos ( ott van al ábam:))
Luigi40 válasza:
Eredetileg a fotozz.hu asztal színét akartam eltalálni, hogy legyen egy kerek fotó is fent, de nem sikerült sajnos. Ez van:) Az értékelést pedig köszönöm!
ilyen objektivvel konnyu:))) persze tudom, hogy nem igy van, meg is kellett latni a temaban rejlo kepet, de irigyellek az objektivert!
Luigi40 válasza:
Amíg nekem nem volt, addig én is csak csodáltam az ilyen fotókat és jobb is hogy eleinte csak csodáltam és tanultam! Irigykedni pedig csak jó értelemben szoktam, hogy legyen mi sarkalljon a mégjobb fotókra! Üdv! Ja egyébként nem vészes az ára, használtam talán 60.000.- a NIKON fisheye obi!
Nagyon szép kompzíció!!! Ritkán látok ilyet, kimondottan adja magát, hogy kör alakú legyen a kép! Igényes munka!!!
Luigi40 válasza:
Örülök, hogy ennyire tetszik!
Luigi40 válasza:
Az építészet jóértelmű görbetükre!
Luigi40 válasza:
Köszönöm az elismerést!
Luigi40 válasza:
Ime:)
Luigi40 válasza:
Nem kétséges, hogy lesz még ilyen képem és örülök, hogy tetszett!
Annyira tetszik, hogy 10 pontot adnék rá, de be kell érned az 5 ponttal, mert nincs nagyobb.
És nem csak nagyban érdemes nézni mert már azonnal látszik, hogy különleges és KIRÁLY!
Luigi40 válasza:
Ezek nagyon jóleső értékelések!
Nagyon kevés olyan fotót láttam még (ez lehet, hogy az én hibám) ahol a halszemoptikát nem öncélú kísérletezésre használták, hanem egy jó meglátás, vagy csupán a látvány "továbbgondolására"
Ez egy ilyen kép.
Gratula!
Luigi40 válasza:
Mint "Hal" jegyű az én szemem is egyre inkább rááll az ilyesmire, biztos, hogy szórakoztatlak még benneteket!
Azta, mekkora ötlet! Ma csak azért jelentkeztem be, hogy egy nagy 5-öst adjak erre a képre. Hihetetlen jó meglátás és tökéletes kivitelezés. Most nem látod, de megemeltem a kalapom előtted. Yin és yang is lehetne a cím.
Gratulálok!!!
Luigi40 válasza:
Ne, ez is nagyon jólesett!
Azért nemszeretem a fotodat mert én esélyrelen vagyok 1 nyanvadt 4-est magamból kicsiholni mert ha reálisak lennénk ezen az oldalon oly kevés lenne az 5-ös de a TE fotod mintaértékű tökéletes!
Luigi40 válasza:
Jó fej vagy, de komolyan és jól is esik!Ilyen értékelésre nem is számítottam!
Luigi40 válasza:
Micsoda hatás, erre nem számítottam! Több érdekes variációt is csináltam még egyébként!
Nagyon szép jing-jang!
Ahhoz fotós szem kell, hogy az ember észrevegye az izgalmas témát, de mindez nem elég! Meg is kell tudni csinálni a képet, pontosan szerkszteni, élesen kiexponálni.
Gratulálok!
Luigi40 válasza:
Köszönöm szépen!
Már van némi gyakorlatom a halszemes fotózásban, de a legfontosabb megtanulni minden objektív szemével látni előre és azután tervezni!
Sokat már nem lehet hozzátenni, jól megválasztott téma + a megfelelő technika kiváló alkalmazása. Látványos és ötletes játék merész ívekkel és és szélsőséges fényekkel,
A címnek is szerepe van, hatásosan egészíti ki az önmagában is erős fotót.
Ez a kép minden szempontból készen van, sugárzik belőle a tudatosság. Csak dícsérni tudom.
Luigi40 válasza:
Nagyon köszönöm a dícsérő értékelést!
Luigi40 válasza:
Úgy más a hatás, tudod ízlések és...Azért köszi!
Halszem, persze mivel is látna egy "hal" ha nem a szemével. Lassan stílust teremtesz ebben a kategóriában, mindent láttatsz a képen, szépek az ívek, nagyon kecses, szinte kedvem lenne lerohanni. Grat!
Luigi40 válasza:
Jó a hasonlat, ebben az esetben a jegy is stimmel! Nagyon köszönöm az értékelést!
A fotós szemet dícsérem, amely meglátta, hogy halszemoptikával ilyen formát fog felvenni a lépcső. Gratulálok!
Luigi40 válasza:
Köszönöm a dícséretet!
Luigi40 válasza:
Hát azzá sikerült, mondhatni ívre húzva:)
jujj de tetszik! ennyi jött le első ránézésre. elolvastam a véleményeket és megnéztem mégegyszer. jin&jang valóban benne van, nem is akárhogy! kicsit át-europizált vagy át-keresztényesített változatban. a sötét félen van a mégsötétebb pont és a világos félen a mégvilágosabb, valamint a foltok (a sötét és a világos egyaránt) kifelé vezetnek a körből. érdekes!
jó hogy valaki felhozta a jin-jang ötletet, anélkül lehet nem jutott volna ez eszembe.
Luigi40 válasza:
Köszönöm a részletes és újszerű értékelést!
Luigi40 válasza:
Igen, van benne valami! Köszi az értékelést!
Luigi40 válasza:
Köszi! Szenvedtem ám vele, csak a szürke nem lett pont olyan, mint a fotoz.hu desktop(:
Néha elkeseredek a képfelhizatalt látva, most a késői óra ellenére idecsőditettem a monitor mellé a családomat. Számodra 1 hasznos tipp: ha már a teret ilyen könnyedén hajlítgatod, Neked semmi lehet azt az öt számot megtenni szombaton 16? óráig. Ez telitalálat, egymásra talált fotós és technika! Köszönöm, hogy megnézhettem!
Luigi40 válasza:
Örülök, ha ennyi embernek tetszik, plusz a családodnak és neked is!Igen általában mindíg elviszem magammal a halszemes gépemet is ( mint láthatod, komolyabb gépekel is dolgozom), mert még én is meglepődök, milyen témák tárulnak elém, s mióta ez mevan, megtanultam kicsit más szemmel nézni a környezetre amiben élünk! Köszi és jó éjt neked is és a családodnak is! Üdv! Az 5 számmal én más viszonyban vagyok:))
Luigi40 válasza:
A dícséret a korlát kivitelezőjét és tervezőjét illeti:)) én csak arra jártam és szeretem az ilyen dolgokat!
Téma, ötlet______________(10%): 5 -
Kompozíció, szerkesztés__(40%): 5 - hogy is mondják, Jing & Jang... :-)
Technikai kivitelezés______(50%): 5 - kiváló
Luigi40 válasza:
Precíz értékelés, valami ilyesmit szeretnék látni a fotózz.hu-n, de komolyan!Köszi!
Luigi40 válasza:
Köszi "Biosz"! Már a következő könyvedhez eddzek:))
Kiderult a tudatlanságom, látom van azért aki tudta...
De a dícséret akkor is a Tiéd a meglátásért és a szép kivitelezésért!
Luigi40 válasza:
Nem biztos, hogy rögtön rájön más is, de azért köszi, h ezt is megnézted!
Luigi40 válasza:
Igazán hízelgő! Köszi az értékelést!
Hűha! Halszemed van ehhez a géphez?? Azt hiszem nekünk találkoznunk kellene ;-)
Gyönyörűen használtad, ez az első kép, amin igazán tetszik, aminről úgy érzem igazán érdemes volt és ezt kellett használni. Nagyon ügyes, jó meglátás, precíz megvalósítás, szép illesztés, s a Jin-Jang visszaköszönés plusz tartalma, fent a világo skupola, lent a mély sötétje... Szóval nagyon szép kép, gratulálok! Nekem ma ez a nap képe.
Luigi40 válasza:
Van még egy NIK995-öm is, de ez zajtalanabb és jobban szereti a halszemet! ! A JIng-Jang nem volt tudatos, de a téme vonzott !Köszi!
talán az elsö valóban kreativ es tudatos alkalmazasa a fisheyenak amit itt latok, peldaerteku falra valo nemcsak belea vakvilagba
Luigi40 válasza:
Nagyon szépen köszönöm!
Háát!
Ez fantasztikus! Már kicsiben is látszott, hogy nem mindennapos látványt tártál elénk! Szép ívek és jó expozíció!
grat!
Pista
Luigi40 válasza:
Meghajítottam a teret, aztán gyorsan elővettem a gépemet és....:))
Luigi40 válasza:
Alább írtam, nincs trükk! Kösszi szépen!
Nem tudom, hogy valami trukk ez, vagy micsoda, de nagyon jó!
Es erdekelne a keszitése is, azon kivul, hogy lefotoztad:)
Gratulalok!
Luigi40 válasza:
Szia! "Szimpla" NIKON halszemobjektívvel készült, semmi trükk ( nézd meg az adatokat milyen alacsony a gyujtóponti távolság! Köszi egyébként az értékelést!
Ha kedveled a jó képeket, akkor Lájkold a Fotózz.hu új Facebook oldalát, illetve az ott megjelenő legjobb képeket, hogy a barátaidnak is legyen minden nap miben gyönyörködniük.

