BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
ELFELEJTETT JELSZÓ
KATEGÓRIÁK
-
KATEGÓRIA: portré
ELŐZŐ KÉP
| | egyéb
KÖVETKEZŐ KÉP
  • Feltöltve:
    2026. május 18. 08:32
  • érzékenység: ISO-160
  • fókusztávolság: 100 mm
  • objektív: DT 75-300 mm F4.5-5.6
  • rekeszérték: 6,3
  • zársebesség: 1/160 s
  • Készítés helye (ország): Magyarország
"Hagyomány" ; ; ;

 

A képek értékeléséhez és az értékelések
teljes szövegének elolvasásához be kell lépnie!

BELÉPÉS

Ha még nincs felhasználóneve, akkor regisztráljon egyet.

2026. május 19. | 19:19 | btomi77

Szia!

Kicsit olyan spontán fotónak tűnik ez a kép. Mintha a hölgyet egy falunapon gyorsan lefotóztad volna a ház előtt. A hagyomány az öltözködésen kívül nem jelenik meg. A fényhasználat vagy bármi egyébb nem utal a tudatos fotózásra. Retust nem csináltál, lehet nem is akartál. Mondandója kevés van. Így nekem portrénak gyengécske. Rekesz választást se tartom indokoltnak. Pontozást ki is nyomtam, mivel lehet majd másnak jobban tetszik.

Üdv, Tomi

drozsa válasza:
Kedves Tomi! Köszönöm szépen az értékelést! Valóban egy skanzenben történő rendezvényen kértem fel a hölgyet egy fotó erejéig, címadásban pocsék vagyok. Természetes (adott) fényeket használtam, a fotózás tudatos volt, jelentős utómunkával. (Ezek szerint nem sokat ért...) A rekesz szinte a legtágabb az adott obin (Sony DT 75-300 4.5-5.6, majd beírom) Köszönöm, sokat segített az értékelés!

2026. május 19. | 12:18 | pálkata

Vmi zavart néztem már tegnap is,
nem tudtam mi sikít,
Minden Pöttyös fehér piros kék
lehet butaság,
amúgy szép fotó.
Grt!

drozsa válasza:
Vannak ilyen "fura" mintázatok, a piros-kék nem tudom, hogy jó-e, avagy rossz, ez így esett. Köszönöm szépen!