BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
ELFELEJTETT JELSZÓ
KATEGÓRIÁK
3
KATEGÓRIA: természet
ELŐZŐ KÉP
| | egyéb
KÖVETKEZŐ KÉP
  • Feltöltve:
    2012. július 24. 22:40
  • Készítés helye (ország): Egyesült Királyság
  • Készítés helye: Argyll Forest Park
  • Készítés ideje : 2012-04-13
Moha

 

A képek értékeléséhez és az értékelések
teljes szövegének elolvasásához be kell lépnie!

BELÉPÉS

Ha még nincs felhasználóneve, akkor regisztráljon egyet.

2012. szeptember 2. | 08:01 | woogister

Szia! Ha természet kategóriába vesszük, ez a kép nem sikerült! Mivelhogy nem természetes! Hogy utómunkában a szaturációt a zöldön kívül leveszed, túl manipulált, mesterkélt, talán a feldolgozott kategóriában lenne a helye. Amennyiben a téma a moha, (nyilván) annak kiemelését nagy blende nyílással, rövid zárásidővel komponálva, vagy teleobival fotózva, zummolva, tehát a háttér homályosításával, talán többre lehetett volna menni! Szerintem ha ugyanezt a technikát használod tárgyfotózásnál, nem lenne olyan zavaró (a számomra) Ezen felül "Diesel" hozzászólásával a vágás tekintetében is egyet kell értsek. Jó munkát Woogister

Ystvan válasza:
Köszönöm.

adott pontszám: 3
2012. július 26. | 20:06 | Diesel

Szia!
Szerintem ebből többet is ki lehetett volna hozni.
Ami engem igazán zavar az a kép szerkesztése. A fa dől, nincs is benne a főtéma teljes egész mert alul elvágtad. Ami az utómunkát illeti, az viszont nem egy rossz elképzelés, mert szerintem szépen kiemelted a mohát.
Minden jót! Diesel

Ystvan válasza:
Sajna a kép minőségén sokat ronott a jpg tömörítés, ennél a képnél megtanultam: 310 Kb-ba nem minden fér bele, és ami nem, azt nem is kell feltölteni. Az eredeti kép sokkal részletgazdagabb és szebb.

adott pontszám: 5
2012. július 26. | 12:28 | Polima

Nagyon szuper!Ez a zöld gyönyörű.Külön tetszik,hogy nem hagytad bent az egész fát.Gratulálok!

Ystvan válasza:
Köszönöm az értékelést.

adott pontszám: 3
2012. július 26. | 11:57 | jethro

Túl sok konvencióval szembe menő dolgot zsúfoltál bele egyetlen képbe.
A szelektív színezés nagyon ritkán jó ,itt sem az.Vhogy teljesen másképp kellett volna kiemelni a témát pl. mélységélességgel.
Ráadásul a kiválasztott monokróm színvilág nem harmonizál ezzel a neonba hajló zöldel.
A döntés célja sem világos,bár a legkisebb hibának tűnik.
Apró dolog,viszont feltűnő,h. a főtéma fába belevágtál alul ,látványos a szelektív kiemelés miatt ,hagyni kellett volna kifutni.
Szóval kreatív,de javítandó kép.
További jó fotózást!

Ystvan válasza:
Köszönöm az értékelést.

adott pontszám: 3
2012. július 26. | 09:31 | freelander

Szia! A természet ábrázolásánál szerintem nem jó, ha átlós szerkesztést erőltetünk a képre, sokkal szebb eredetiben, de mégis különlegesen megmutatni a szépet. Ez a fa tényleg különleges, a meglátás jó, de valahogy másképp kellett volna meglőni, pl. a föld közeléből, a lábától fölfelé. A színek nagyon fakók lettek még egy tűlevelű erdőhöz képest is, és a kép minősége sem lett túl jó.

Ystvan válasza:
Nem gondolom hogy csak a függőleges fák lennének szépek, és egyébként is ha mindent a szabályok szerint csinálnánk, az összes kép egyforma lenne. A színek direkt fakók és a kép tűéles, maximum a .jpeg tömörítés miatt tűnhet az rossz minőségűnek. A feltöltési Mb korlát, nem hagy túl sok lehetőséget.