Hát, most lehet, hogy megköveznek, de nekem ez a papírfecni pont tetszik ott. Az egy olyan tárgy a képen, amibe bárki bármilyen mondanivalót beletehet: a két "réteg" közti kommunikációt szimbolizálhatja, vagy egy szemetet, amit egyik fél sem tüntet el onnan, vagy bármi mást. A kivágással együtt is azt mondom, hogy nagyon bejön a kép, sőt, ha beleteszed a kezüket, akkor a hangsúlyban lehet, hogy elvitte volna az, amit tesznek a kezükkel, míg ha jobban levágod, az meg kevés. Bocsánatot kérek előre is minden geometriai csodát méltató embertől ("nem egyforma a szőr a két vállon", "nem szimmetrikus az arc", "nem pont aranymetszetben van", stb.), de nekem ez a kép így jó, ahogy van.
(ilyenkor hogy csinálod, hogy nem vesznek észre, vagy észrevesznek? megsértődnek? sokszor nem merek másokat fotózni, pedig jó lenne)
- FŐOLDAL
- FOTÓK
- CIKKEK
- A LEGJOBB FOTÓK
- FELHASZNÁLÓK
- GÉPTÍPUSOK
- SAJÁT FOTÓK
- ÚJ VÉLEMÉNYEK
- ÚJ VÁLASZOK
- FOTÓK FELTÖLTÉSE
- ISMERTETŐ
- SZABÁLYZAT
- absztrakt[?A valóság törvényszerűségeitől, összefüggéseitől tárgyi formáitól elszakadt alkotói módszer. A formák, alakzatok, fény és árnyék, valamint színek játéka sokszor eredményezhet nagyszerű felvételt. Csak jó szemre van szükség és a leghétköznapibb tárgyakból vagy egy mindennap látott és unalomig ismert épület egy részletének kiragadásával, remek fotó készülhet, melyet nézegetve - és ez a lényeg - az ember sok mindenre asszociálhat, elsőre nem is biztos hogy rájön a szemlélő, hogy mit ábrázol a kép. Híres képviselői: Moholy-Nagy László, Man Ray, H. Bayer]
- abszurd[?Egymással valószerűtlen, képtelen, olykor hihetetlen összefüggésben álló elemek (emberek-történések) egyidejű megjelenése fényképen, mely sajátosan ]
- akt[?Az emberi test fotografálása régóta foglalkoztatja az embereket. Az akt nem összetévesztendő a pornográfiával és nem feltétlenül célja a szexualitás bemutatása. A fények és árnyékok, izgalmas formákra és részletekre irányíthatják a figyelmet, ízlésesen mutatva meg mindazt, amit egyébként a ruha alá rejtünk. Elsősorban portré-objektívot érdemes használni, tehát 50-135mm-es gyújtótávval, a perspektívikus torzítást elkerülendő. Az érzékiséggel átszőtt, érzékenységgel, finom erotikus esztétikai érzékkel készült felvételek valók ide!]
- állatfotók[?Talán ez a kategóriai meghatározás szorul legkevésbé magyarázatra. Nem meglepő módon állatok fotói kerülhetnek ide. Elsősorban házi kedvencek, háztáji állatok fotói, hiszen a vadonban, természetes környezetben készült állatfelvételeknek sokkal inkább a „természet” kategóriában a helyük. Aki próbálta már lefotózni a kutyáját vagy a macskáját illetve bármilyen más kedvencét, tapasztalhatta, hogy bizony nem egyszerű feladat csak lencsevégre kapni is őket, hiszen izegnek mozognak, nemhogy olyan felvételt készíteni, amely érdeklődésre tarthat számot mások szemében is. ]
- barlangfotók[?A barlangban sötét van! Ez talán a legfontosabb tényező, ami miatt a barlangi fotózást önálló kategóriaként tárgyalhatjuk és ami a fotózás technikáját alapvetően meghatározza, de a legtöbb barlangi kép kompozíciójának is természetes eleme a sötétség. A földfelszín alatt is születnek a természet vad formáit bemutató ]
- családi/emlékkép[?Bizonyára mindenki készített már fotókat a családtagokról, barátokról, egy kedves ismerősről otthonában, vagy nyaraláskor. Legtöbbjük persze attól értékes, hogy a fotós számára kedves alanyt ábrázolnak, de ha olyan fotót készítettél, mely véleményed szerint mindenképpen érdekes lehet mások számára is, akkor válaszd ezt a kategóriát!]
- csendélet[?Szabadon csoportosított tárgyakat, virágokat, gyümölcsöket, ételeket ábrázoló műalkotás. A fotózásban témául szolgálhatnak az élettelen tárgyak, vagy a természet egyes részletei is. Egyszerűen talán úgy fogalmazható meg, hogy a szép, az esztétikus bemutatása.]
- csillagászat/égbolt[?A fotózás egyik legizgalmasabb területe az égbolt objektumainak bemutatása. Az objektívet az égboltra irányítva hosszú záridővel megörökíthető a csillagok járása, egy nagyobb teleobjektívvel vagy távcső segítségével pedig fényképezhetővé válhatnak a bolygók, csillagködök, galaxisok is. Ha valaki ennek szenteli idejét rengeteg élményben lesz része. ]
- digit. illusztráció[?A digitális fotográfia rendkívüli módon megkönnyíti dolgunkat, hogy kiélhessük kreativitásunkat, hiszen egy számítógép segítségével, csak képzeletünk szabhat határt a fotók manipulálásában. A végeredmény általában nem is emlékeztet a kiinduló felvételre, vagy egyáltalán fotóra. Több réteg alkalmazásával pl. átfedéseket érdekes hatásokat érhetünk el. De a színek megváltoztatása, vagy montázsok létrehozása is eredményezhet olyan alkotást, melyet esetleg érdemes megmutatni másoknak is. ]
- divat[?Divatbemutatókon számtalanszor látjuk a villogó vakuk százait. Stílus, elegancia, csillogás. Különös világ, melybe csak kevesek nyerhetnek betekintést. Divatbemutatón, vagy egy barát közreműködésével készült ruházati fotókat ide várjuk.]
- dokumentumfotók[?Alapkövetelménye a realisztikus ábrázolásmód, a hitelesség. A képet az élet „szerkeszti“ ezért az ebbe a kategóriába tartozó képek nem beállítottak, előre megrendezettek, megkomponáltak. Viszont előre eltervezettek lehetnek. Sőt sok esetben szükséges az előzetes felkészülés, érdeklődés a téma iránt. Az előzetes információbeszerzés segíti az alkotót abban, hogy dokumentumfotója a lehető leghitelesebb legyen. Lehet egy képben is dokumentálni valamit, azonban sokszor képsorozatok formájában tudjuk igazán egy adott cselekvés, történés, helyzet ... stb lényegét képben elmondani. Neves képviselői: Henri Cartier-Bresson, Kertész Andor, Korniss Péter.]
- életképek[?Zsánerképnek is szokták nevezni. Mindennapi életünk egy-egy jellemző jelenségének, pillanatának bemutatása. Az utcán sétáló, dolgozó emberek fotózása, mely akkor sikerülhet jól, ha észrevétlenek maradunk, ami sokszor nem is olyan könnyű, hiszen kíváncsi szempárok vetülnek a fotósra. Sokan nem szívelik ha fotózzák őket, tehát rosszalló tekintetekkel is szembetalálhatjuk magunkat.]
- elkapott pillanatok[?A megismételhetetlen, vagy különleges pillanatok megörökítése nagyon izgalmas és nehéz feladat. Nehéz, hiszen sokszor pillanatokra tűnik csak fel a téma, nincs idő komponálni sem. És izgalmas, mert egy igazán jó felvételben nagy örömünket lelhetjük.]
- glamour[?A Glamour olyan fotográfiai terület ahol az alkoto az érzékiséget, bűbájt próbálja ábrázolni, a modell segítségével, egy pillantással egy mozdulattal, akár egy kivillanó női mellbimbóval. ]
- hangulatképek[?Válaszd a hangulatfotó kategóriát, ha olyan képed van, ami tartalmilag pontosabban körülhatárolható, mint egy „egyéb”, mert a legfőbb jellemzője, hogy mások számára is értelmezhető hangulati, érzelmi töltettel bír, esetleg a fő sajátsága a gondolatiság, s ezek válnak a kép fő erényévé, nem a klasszikus kategóriákkal szemben támasztott technikai követelmények. Egy ilyen fotó témája bármi lehet: virág, portré, csiga, tájkép, vagy akár tárgy is, ha látványában kiváló, és elsősorban a hangulata miatt hat a nézőre.]
- humor[?Azt gondolhatnánk, hogy könnyű humoros fotót készíteni. Pedig igazán jót készíteni egyáltalán nem az, sőt, talán az egyik legnehezebb feladat. Attól, mert jópofán belevigyorgunk a gépbe, még nem lesz egy fotó humoros és jó is. Vicces, groteszk helyzetek megörökítésekor is törekedni kell igényes alkotás létrehozására.]
- infravörös fotók[?Optikai és digitális infravörös szűrővel készített, akár jelentős utómunkát tartalmazó infrafotók. A technika lényege egy olyan szűrő használata, mely csak az infravörös, az a látható vörös alatti hullámtartományt engedi át.]
- koncert - színpad[?Koncertek, színi- és táncelőadások, egyszóval az előadóművészetek és az előadóművészek fényképezése különleges feladat elé állítja a fotóst. Jelenlétével a legkisebb mértékben sem zavarhatja az előadókat, és mivel vaku használata csak ritkán megengedett, a meglévő, legtöbbször nem a fotózáshoz megteremtett fényben kell dolgoznia. Az előadásokról, az előadóművészekről és közönségükről készült fotókat - legyen az bármely műfaj, stílus vagy irányzat bemutatása - ebbe a kategóriába várjuk.]
- légifotók[?Valamilyen repülőalkalmatosságból készített felvétel nem mindennapi perspektívából mutatja be a tájat. A földről oly’ jól ismert térség a levegőből egészen új arcát mutatja. Nem egyszerű feladat jó felvételt készíteni, hiszen repülőgép, vagy helikopter remegését, mozgását ki kell egyensúlyozni, ehhez nagy gyakorlat szükséges. Előnyt jelenthet valamilyen optikai kép-stabilizátorral ellátott objektív használata.]
- makró[?Sokan gondolják úgy, hogy a makrófotózás kizárólag a parányi dolgok fotózásával egyenlő. Pedig valójában a közelfényképezés is idetartozik, tehát a rovarok, növények tárgyak fotói mellé ebbe a kategóriába kerülhetnek akár egy száz méter magas fa kérgéről készült közel-felvételek is. Talán ez a kategória az, amelynél a kompakt gépek tulajdonosai egyszerűbb helyzetben lehetnek, hiszen egyes típusok közelpontja egy cm is lehet, nincs szükség csereobjektívre és különböző egyéb kiegészítőkre, igaz egy komoly tükörreflexes felszereléssel érhető el a legjobb eredmény, a legnagyobb leképezési arány.]
- panoráma[?A fényképezőgép egy fotón keresztül az általunk látott tájnak csak egy meghatározott szeletét képes bemutatni. Viszont ha sok ilyen fotót egymáshoz illesztünk, akkor egy felvételen mutathatjuk meg a fotóst körülvevő tájat. Készülhet tehát ilyen felvétel sok kisebb fotó összeillesztésével, melyben számos erre „szakosodott” szoftver nyújt segítséget, illetve olyan speciális fényképezőgéppel, mely a szokványos 36x24 mm-es filmkocka-mérettől eltérően jóval elnyújtottabb képarányú felvételt készít, vagy akár úgy, hogy egy adott felvételt utólag is ilyen formátumúra vágunk.]
- portré[?A fotográfia születésével egyidős az arcképek, emberek megörökítésének igénye. Egy jó portré legtöbbször egy pillanatba és képkockába sűríti az ábrázolt egyén személyiségét, érzéseit. Minden ember egyedi és megismételhetetlen, ezért is bizonyosan mást mond egy portré annak aki ismeri az ábrázolt személyt, mint egy idegen számára. Ezért is nehéz, ha ugyan nem a legnehezebb ága ez a fotózásnak. Pár négyzetcentiméteren ábrázolni a múltat, a jelen érzéseit, magát az EMBERT, igazi kihívás. Gyakorlatilag lehetetlen megmondani mitől jó egy portré, de talán annyi mégis elvárható, hogy hiteles legyen. Készülhet portré műteremben, gondosan megvilágítva és készülhet spontán, mintegy elkapva egy pillantást, egy érzelem kivetülését az arcra a szabadban.]
- riport[?Amióta írott sajtó létezik, igény van az írások mondanivalójának, témájának kiemeléséhez egyfajta képi anyagra is. A fotográfia elterjedése előtt ezt rajzokkal oldották meg. Ahogy fejlődött a technika és elég gyorssá váltak a nyersanyagok, fényerős objektívek születtek, valamint a gépek mérete is csökkent, a rajzokat mind gyorsabban váltották fel a fotók. A riportfotó publicisztikai műfaj, valamely időszerű eseményről, jelenségről, az aktuális érdeklődés előterében álló személyiségről készített beszámoló, melynek elsődleges feladata a dokumentálás, mégis napjainkban egyre inkább igény van a művészi értékeket hordozó riportfotókra. Ha társadalmi, vagy sportrendezvényen, esetleg más közéleti történésen készült fotót szeretnél feltölteni, akkor ezt a kategóriát válaszd!]
- sport[?A legtöbb sporteseményen a profi fotósok foglalhatják el a legjobb helyeket, ahonnan jó rálátásuk van a történésekre. Viszont kis leleményességgel és szerencsével magunk is készíthetünk jó felvételeket. Ezt általában teleobjektívvel felszerelkezve érdemes elkezdeni, hiszen sokszor a témától távolról kell exponálnunk. Amennyiben valamely híres sportolót, technikai sportot vagy egy barátot sportolás közben ábrázoló felvételed szeretnéd megmutatni, akkor erre a kategóriára kattints!]
- szociofotók[?Valamely társadalmi réteg, leggyakrabban a munkásosztály életének, társadalmi, politikai helyzetének, életkörülményeinek bemutatása. Az ember mindennapi küzdelmének érzékeltetése nem könnyű, de rendkívül szép és érdekes feladat.]
- tájkép[?Az első tájképek egyidősek a fotográfia feltalálásával. Törekedhet egy tájkép arra, hogy teljesen hűen adja vissza a látottakat, de hangulatkép jellegű tájképek is léteznek. Legtöbbször nyaralás, utazás színhelyeinek megörökítése a cél. Általában jobbá tehetjük felvételünket akkor, ha az előtérbe komponálunk egy tájrészletet, ezzel adva tagoltságot a képnek és érzékeltetve a távlatokat és arányokat.]
- tárgyfotók[?A műszaki fényképezés egyik fontos területe. Mint ilyen, célja a fotón a tárgyak látványának valósághű ábrázolása. De pl. a fotóművészeti csendélet keretein belül a tárgyak esztétikai lényegük kifejezésére is törekedhet. Például műteremben a különböző világítási trükkökkel operálva készíthetjük el a legjobb felvételeket. Híres képviselője: Ansel Adams]
- természet[?Témája lehet minden, ami a természetben megtalálható. Érdekes felhőalakzatok, kőzetek, fák, virágok állatok. Célja a fényképezendő alany és annak közvetlen illetve tágabb környezetésnek megörökítése. Nincs is izgalmasabb, mint egy ritkán látott vagy azelőtt csak az állatkertben megismert állat becserkelése, és természetes környezetében való fotózása. Ide tartozik így pl. a lessátras fotózás is.]
- utcaifotók[?Az utcai fotózás ugyan jellemzően a közterületen történő fényképezésről szól, de témája általában az ember illetve ennek életvitele olyan tereken, ahol alapvetően hiányzik a négy fal nyújtotta intimitás védelme. A megnevezés ellenére nem feltétel az utca, sőt, még a városi környezet sem. Azokat a fényképeket várjuk ide, ahol érdekes, beszédes, többnyire elkapott pillanatokat sikerül lencsevégre kapni emberekről vagy embercsoportokról (esetleg házikedvencekről) egy nyilvános hely nyújtotta szabadságban. Habár a klasszikus utcaifotózást normál- illetve széles látószögű objektívekkel művelték, ma már bőven látunk példát az enyhe teleobjektívek illetve telezoomok használatára is.]
- város, építészet[?Lakóhelyünk környékén vagy egy utazás alkalmával idegen országban járva a témák kimeríthetetlen tárházát találhatjuk. Utcák látképe, jellegzetes építészeti stílusok, épületek megörökítése. Magas épületeket fotózva, sokszor kényszerülünk a gépváz megdöntésére, de ez mindenképpen azt eredményezi, hogy az épület falai összetartóak lesznek az elkészült felvételen. Célunktól függően ez lehet előny is, de általában utólagos korrekcióra szorulnak felvételeink. Létezik megoldás arra is, hogy utólag egyáltalán, vagy sokkal kevésbé kelljen „belenyúlnunk” a fotóba. Műszaki fényképezőgéppel, vagy ún. shift-objektívvel az összetartó vonalak korrigálhatók már a kép elkészülte előtt.]
- vízalatti fotók[?Mind a technikával, mind a fotóssal szemben nagy követelményeket támaszt a fotózás ezen ága. A víz egészen más közeg, mint a levegő, optikailag is teljesen másképp’ viselkedik. Jó víz alatti felvételek akkor készülhetnek, ha teljességgel a fotózásra tudunk koncentrálni, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy a vízben teljességgel biztonságban érezzük magunkat, magabiztosan mozogjunk benne. Ez búvártanfolyam elvégzésével és sok gyakorlással érhető el. Ha van az embernek kitartása és sokat gyakorol, akkor előbb utóbb elsajátítható a fotózás ezen rendkívül érdekes ága. Szerencsére ma már sok fényképezőgéphez kapható víz alatti tok.]
- feldolgozott fotók[?Ha egy fotót nézve úgy érzed, hogy valamit másképpen vagy jobban csináltál volna, akkor - amennyiben a fotó tulajdonosa ezt nem tiltotta meg – az általad végrehajtott módosítások után a véleményezésed követően válaszd a "feldolgozás feltöltése" opciót. E kategória fájlméret határa 500 kB.]
- így készült[?A kategóriába olyan képeket várunk, melyek egy - már korábban feltöltött - fotó elkészültének körülményeit mutatják be, többnyire feltüntetve az alkalmazott világítás módja egy rajz vagy werkfotó alakjában. A kategória nem pontozható, de kredittel jutalmazhatóak ezek a képek, ha a fotós segített vázlatával az alkalmazott módszerek megértésében illetve azok későbbi megvalósításában. Az ide feltöltött képek után 2,5 kreditet utalunk vissza, amennyiben a feltöltött illusztráció egy, az oldalon már megjelent fotó készítési körülményeit mutatja be és írja le. A kreditet Üzenetben kell igényelni!]
- egyéb[?Ha a feltöltendő fotó jó szívvel egyetlen másik kategóriába sem skatulyázható be, akkor ezt a kategóriát célszerű választani!]
- pályázat[?Időről időre felbukkan az oldalon egy-egy pályázat. Az aktuális pályázat fotói tölthetők ide, de csak feltöltési időszakban.]
- Online fotókiállítások[?Oldalainkon sűrűn szerepelnek kiállításokról szóló meghívók, amelyek egy-egy alkotó, vagy alkotócsoport műveinek galériában, kiállítóteremben történő ünnepélyes bemutatására invitálnak. Bár kis ország vagyunk, a távolságok még így is elég nagyok ahhoz, hogy az ország egyik felében rendezett kiállításra az ország másik feléből már csak kevesen jussanak el. Noha sok fotóklubnak és fotóművésznek van már saját web- vagy facebook oldala, ezek látogatottsága a legtöbb esetben alatta marad a lehetőségeknek. Hiába a sok jó fotó, hiába a remek weboldal, ha kevesen találnak oda. Ezen kívánunk segíteni a Fotózz!hu közösségi oldalunk új szolgáltatásával. A művészeknél a jó fotók, nálunk az infrastruktúra és a napi több ezres látogatottság A Fotózz!hu - mint Magyarország legnagyobb fotós közösségi oldala - ingyenes bemutatkozó lehetőséget kínál fotográfusoknak és fotókluboknak. A bemutatkozáshoz nincs másra szükség, mint az oldalon történő regisztrációra (egyéni fotográfus aktív regisztráció mellett is kezdeményezhet új regisztrációt, ide a kiállításokon megjelent műveit töltheti fel). Kérjük regisztrációkor felhasználói névként a fotóklub illetve fotográfus teljes nevét adják meg, pl. Ellenfény Fotóklub, vagy Nagy Gábor Sándor, valamint a már létező weboldal vagy facebook oldal címét is szerepeltessék az adatok között. Ha kiállítást csak jövőre terveznek, kérjük akkor is regisztráljanak már idén, hogy az igényeket fel tudjuk mérni és ennek megfelelően tudjuk kialakítani a megjelenések várható képét. A regisztrációt követően küldje el a fotókiállítás megnyitójának meghívóját az ir@pixinfo.com e-mail címre, s ne felejtse el közölni az e-mailben a Fotózz!hu regisztrációja felhasználói nevét. Az e-mail megérkezése után a felhasználói névhez tartozó kreditszámot megemeljük, hogy a kiállítás képei digitális formában feltölthetők legyenek. Kérjük a képek méretezésénél ne lépjék át az 1000 pixeles képmagasságot, valamint az 1200 pixeles képszélességet. A kiállítás megnyitóját követően a Fotózz!hu közösségi oldalunkra egyszerre kerülnek ki a kiállítás képei (a feltöltött képek a feltöltés pillanatában még nem kerülnek publikálásra, csak a megnyitó időpontját követően). Az így feltöltött online kiállításokról külön hírt adunk, valamint a Fotózz!hu főoldalán külön is szerepeltetjük azokat a kiállítás ideje alatt. Bízunk benne, hogy mind az alkotó közösségek, mind az egyre népesebb felhasználó táborunk egyaránt örömüket lelik majd a fotozz.hu online kiállítási lehetőségében.]
| ELŐZŐ KÉP | KÖVETKEZŐ KÉP |
- Feltöltve:
2008. december 11. 18:25 - érzékenység: 320
- rekeszérték: f4.5
- zársebesség: 1/160
- Készítés helye (ország): Magyarország
- Készítés helye: Budapest
avagy az ellentétek vonzzák egymást :) Állítólag így kell ülnie egy úriembernek... Kicsit kapkodnom kellett, mert az öltönyös úriember sietett... na, egy kis kiegészítés: az öltönyös ember sietett, és ez az egy képem van, és ezen a kompozíció kicsit lecsúszott a kezekről. a papírfecni azért nem került retusálásra, mert abban nem vagyok penge, szóval nem kockáztattam.
tomborbali válasza:
Köszönöm! Volt akinek tetszett papírfecni ;)
Itt megkérdeztem őket, h esetleg csinálhatnék-e 1-2 képet. De nem is nagyon zavarta őket, az öltönyös ember a telefonjával szórakozott, az idős úr meg nézelődött (:
Jó meglátás!
Kereszte tett lábak, mintha csak tükörképet alkotnának.
Gratulálok!
A mobilos szemetelt, ugye? Ejnye!
Szóval, melyikük az úriember?
;)
tomborbali válasza:
Köszönöm a véleményed! A szemét szerintem már ott volt. Nálunk ez széraitartozék az utcákon...
Remek! Imadom ezt a keptipust.
Ket aprosag: A feher cetli ok nelkul vonza a szemet. Oltonyhoz mindig olyan zoknit vegyunk ami folott nem villanhat ki a lab bore :)
tomborbali válasza:
Köszönöm :)
"Nem a ruha teszi az embert!" szól a mondás, és ezt láthatjuk is, hiszen mindketten úriemberek a kép szerint. Kreatív, ötletes kép, szerintem jó fotós véna kell ahhoz hogy az ember készítsen egy ilyen felvételt, bár a két személy között lehetne egy kicsit nagyobb a kontraszt, ha már ellentétekről beszélünk. Én úgy értelmezem hogy itt anyagi értelemben vett ellentétről van szó, látva az öltönyt és a mobilt a baloldali úrnál, míg a jobb oldalon a szegényesebb öltözéket. Ezt esetleg megoldhatnád úgy, hogy a kép jobb oldalát fekete-fehérre változtatod vagy esetleg a baloldali úr színkiemelésével. Tehát hogy látszódjon közöttük valami kontraszt-különbség.
Emellett az igazat megvallva a kezek tényleg eléggé hiányoznak, és a fecninek sincs ott semmi keresnivalója.
tomborbali válasza:
Köszönöm! Persze kezdek rájönni, hogy mindent jól ki tudnék magyarázni...pl a fecni az utcaképhez tartozik, a kontraszt a színvilágban van... a kezekre nincs semmim :D
Szia!
Klassz kép, tényleg kár a kezekért, és a bal doldalból is kicsit több kellene. Azt nem is gondoltam volna, hogy az öltönyös úr sietett. :o)
Gratulálok. (Kiszedtem a papírfecnit, hátha úgy jobban tetszik, csak nincs kreditem, úgyhogy mélben küldöm.)
tomborbali válasza:
Köszönöm szépen!
Ejj de szeretem ezeket az utcaköveket. Az emberre a legváratlanabb irányokból, sunyi mód tör rá a honvágy :)
Isteni meglátás, jó helyen voltál jókor. Legközelebb még jobban fog sikerülni, igy is irigylem a lélekjelenlétedet, hogy ezt igy elkaptad. A kezekért valóban kár, mert érdekes a kétkezi munkában megfáradt, immár pihenő kéz az okostelefont nyomogató fehér 'kacsók'-kal szemben. Épp ezért nem is javasolnám, hogy levágd a kezeket egészen és csak a lábak maradjanak meg, bár elsőre ez volt a gondolatom.
tomborbali válasza:
Köszönöm a véleményed!
Az én véleményem szerint, attól lenne kerülendő út, hogy a mondani való jelentős részét a rossz komponálás miatt vágtad. Elismerem az ötletességet és a jó meglátást, de sajnos fotós szemmel ezt nem sikerült jól bemutatnod. Azért is lenne kerülendő út, mert nagy hibának számít a végtagok hosszában való vágása (itt nálad ez nem vágást, hanem szűk kompoziciót jelent). A kapkodás nem jelenthet mentséget, mert engem aki a fotódat megnézi nem igazán érdekel, hogy mitől ilyen a fotód. Képzelj el egy olyan szitut, hogy kiállítod ezt a fotódat. Mindenkinek elmagyarázod, hogy miért kerültek a felső részek csonkolásra? Nem néztem meg eddig, hogy hány feltöltött fotód van, lehet, hogy meglepődök, mert egy magas számot fogok látni! Én is és a többi fotóstársam is átesett azon a "hibán", hogy olyan fotókat is bemutattunk, amiről már eleve tudtuk, hogy nem tökéletes. Törekedni kell rá, hogy legalább Te ne láss benne hibát!! Akkor még mindig jönnek a fotóstársak akik kívülről nézik a fotótad és hibákat találnak benne.
Bocs a sok locsogásért: Laci
tomborbali válasza:
Persze, megértem, igazad van, túlzottan is csak a lábakra figyeltem...legközelebb odafigyelek majd ;)
Nem a papírfecnivel van a hiba szvsz., hanem felül hiányzik egy jó centi kb. a fotódról. Hiányzik a mobil, a mellette űlő ember fél alkarja. Látom, hogy ezt a kommentben elismered hibának, de ezek szerint ezt egy olyan erős fotónak érzed, hogy ezeket a hibákat is elviseli, mert különben nem töltötted volna fel. Lehet, hogy nem fogsz kedvelni,de szívem szerint kerülendő útnak jelölném, de nincs szívem hozzá, mert valóban jó meglátás! Javaslom a tágabb helysziní fotót, amelyet később, még mindig meg tudsz vágni.
Üdv: Laci
tomborbali válasza:
Köszönöm, csak nem igazán értem, hogy mi benne a kerülendő? Nem kötözködni akarok, komolyan kérdem. :) Mert attól, h elrontottam a komponálást, mert kicsit kapkodtam maga az út nem hiszem, hogy kerülendő, maximum a fotónak vannak nagyobb hibái. Például lefotózni 2000-jére a Lánchídat, sötétben a várral, ahogy már mindenki megtette, és azt felrakni, az kerülendő út.
De köszönöm az értékelésed!
balázs
tomborbali válasza:
neeeee :D most rossznak érzem magam :D
nagyon szepen hangsulyozodik ki a kontraszt is... a puccos valamint 7koznapi ember kozott....
amit sajnalok az a felbevagott kez es ora jobbrol....valamint a telefon es ujjhegyek balrol...
a papirfecni nem ront szerintem sot azaltal az jon at hogy nem erdekel senkit az h mennyi szemet van orszagainkban ...nem veszi fel sem szegeny sem gazdag senki az egmegadott vilagon....
tomborbali válasza:
Köszönöm a véleményed! balázs
Szia
Nagyon ötletes a kép, jó a pillanat is. Igen, nagy kár a kezekért, mert sokat mondanak: az öltönyös a telefonját nyomkodja, a szakadtabb illető pedig csak támaszkodik. Emellett hagytam volna még helyet balról, hogy az öltönyből semmi ne lógjon ki. A fecni, bár vonzza a szemet, szerintem nem baj, hogy maradt.
Különlegesnek és szokatlannak tartom a képed, szerintem ez a legfőbb értéke.
Ha pedig legközelebb hasonló jelenetet látsz, lőhetnél egyet úgy is, hogy az emberek egészben benne legyenek. Az arc is sokat mond.
Gratulálok, további jó fotózást.
tomborbali válasza:
Nem volt ő olyan szakadt, csak egy egyszerű bácsi. Inkább mondanám old-schoolnak :)
Én sem akartam, hogy kilógjon az öltöny, de jobbról muszáj volt vágni egy csúnya szemeteszacskó miatt, és akkor egyenlőtlen lett volna a hely a lábak mellett kétoldalról...
Köszönöm a véleményed! balázs
Na akkor mégiscsak írok ide is:))
Ezek szerint a képeddel jól át tudtad adni a mondanivalót, hisz már ketten is megfogalmaztuk ugyan azt, már csak a szerkesztésre kell jobban figyleni legközelebb és kész a tökéletes kép:)
Sok sikert!:)
tomborbali válasza:
Köszönöm! :)
Szia!
Remek észrevétel, igazi, jó elkapott pillanat. Tetszik, hogy a kép széleire kerültek, így még jobban szerepet kap a különbözőségük.
Szép, tiszta felvétel, részletgazdag. Talán felül kicsit több maradhatott volna, a vágás is jobb lenne, és szerepet kapna az úriember mobilozása is.
Összességében nagyon jó kép.
Üdv. Z☼ran
tomborbali válasza:
Köszönöm! Látom mindenki a vágásba köt bele mint hiba(persze ez teljes mértékben jogos). Fent leírtam mért sikerült így!
üdv, bali
tomborbali válasza:
:D először még én is néztem, hogy kétszer jött el amit küldtél?
Hello!
Nagyon jól észrevett téma!:)
Tetszik ez az ellentét az öltönyös üzletember, aki még "pihenéskor" is a telefonjával van elfoglalva és mereven, hátradőlve az üzleti életbe merül bele és a másik ráérősen, nézelődően előre hajoló idősebb férfi, aki csak múlatja ott az időt.
Jó, hogy nem csak mondanivalójában de szerkesztésében is megvan az ellentét... hiszen a lábak egymás felé fordulnak, mintegy egymás tükörképei.
Ami viszont nem tetszik az a vágás. Általában nagyon szeretem a szűk vágást, de itt már kicsit sok szerintem. Mindkét alak kezébe bele lett vágva és az öltönyös alak mellett is lehetne legalább akkor tér mint a másik mellett. Az utolsó érv már csak szőrszál hasogatás de a papírlap is zavaró kicsit.
Szóval összességében tetszik,de túl szűk.
Az ötlet mindeképp klassz:)
tomborbali válasza:
Köszönöm a véleményed!
üdv, bali
Grat, nagyon jó kép! kicsit komponálhattad volna feljebb, hogy a kézfej ne legyen félbevágva. De amúgy jó.
tomborbali válasza:
Köszönöm!
Szia! Ötletnek jó, tetszik a két alak "ellentéte" és "párhuzama". Feszengős, élre vasalt, szekrényből előhúzott üzletember Vs. kényelmes, laza, rejtőzködő szinekbe öltözött hétköznapi ember. Mégis mindketten ugyanazon etikett szerint viselkednek. Érdekes megfigyelés és észrevétel.
Technikailag van néhány kifogásolni valóm. Ami a vágást illeti, felül hagytam volna annyi helyet, hogy mindkettőjük karja látszódjon teljesen, a mobiltelefonnal és a karórával együtt. Valahogy így befejezetlen érzetet ad számomra. A másik az a papírfecni a földön, kettőjük között. Az nagyon odavonzza a tekintetet, retusálhattad volna.
A mélységélesség rendben van, szerintem a színekkel sincs gond, természetesek, nem túlzóak és nem is fakóak. Összességében nemrossz fotó, ezektől az apróságoktól eltekintve.
Gratulálok!
Üdv!
tomborbali válasza:
Köszönöm! Igen a vágás nekem sem tetszett, de ahogy megcsináltam a képet, az öltönyös hapsi felállt, és elment, és később vettem észre, hogy a karok kellenének még. Retusban meg nem vagyok jó, ezért nem mertem a papírhoz nyúlni...
üdv, bali
Ha kedveled a jó képeket, akkor Lájkold a Fotózz.hu új Facebook oldalát, illetve az ott megjelenő legjobb képeket, hogy a barátaidnak is legyen minden nap miben gyönyörködniük.

