Ebben igazad van:))))Nincs harag amit irtam a kep lattan, most hhiiggaattaabb vagyok...
- FŐOLDAL
- FOTÓK
- CIKKEK
- A LEGJOBB FOTÓK
- FELHASZNÁLÓK
- GÉPTÍPUSOK
- SAJÁT FOTÓK
- ÚJ VÉLEMÉNYEK
- ÚJ VÁLASZOK
- FOTÓK FELTÖLTÉSE
- ISMERTETŐ
- SZABÁLYZAT
- absztrakt[?A valóság törvényszerűségeitől, összefüggéseitől tárgyi formáitól elszakadt alkotói módszer. A formák, alakzatok, fény és árnyék, valamint színek játéka sokszor eredményezhet nagyszerű felvételt. Csak jó szemre van szükség és a leghétköznapibb tárgyakból vagy egy mindennap látott és unalomig ismert épület egy részletének kiragadásával, remek fotó készülhet, melyet nézegetve - és ez a lényeg - az ember sok mindenre asszociálhat, elsőre nem is biztos hogy rájön a szemlélő, hogy mit ábrázol a kép. Híres képviselői: Moholy-Nagy László, Man Ray, H. Bayer]
- abszurd[?Egymással valószerűtlen, képtelen, olykor hihetetlen összefüggésben álló elemek (emberek-történések) egyidejű megjelenése fényképen, mely sajátosan ]
- akt[?Az emberi test fotografálása régóta foglalkoztatja az embereket. Az akt nem összetévesztendő a pornográfiával és nem feltétlenül célja a szexualitás bemutatása. A fények és árnyékok, izgalmas formákra és részletekre irányíthatják a figyelmet, ízlésesen mutatva meg mindazt, amit egyébként a ruha alá rejtünk. Elsősorban portré-objektívot érdemes használni, tehát 50-135mm-es gyújtótávval, a perspektívikus torzítást elkerülendő. Az érzékiséggel átszőtt, érzékenységgel, finom erotikus esztétikai érzékkel készült felvételek valók ide!]
- állatfotók[?Talán ez a kategóriai meghatározás szorul legkevésbé magyarázatra. Nem meglepő módon állatok fotói kerülhetnek ide. Elsősorban házi kedvencek, háztáji állatok fotói, hiszen a vadonban, természetes környezetben készült állatfelvételeknek sokkal inkább a „természet” kategóriában a helyük. Aki próbálta már lefotózni a kutyáját vagy a macskáját illetve bármilyen más kedvencét, tapasztalhatta, hogy bizony nem egyszerű feladat csak lencsevégre kapni is őket, hiszen izegnek mozognak, nemhogy olyan felvételt készíteni, amely érdeklődésre tarthat számot mások szemében is. ]
- barlangfotók[?A barlangban sötét van! Ez talán a legfontosabb tényező, ami miatt a barlangi fotózást önálló kategóriaként tárgyalhatjuk és ami a fotózás technikáját alapvetően meghatározza, de a legtöbb barlangi kép kompozíciójának is természetes eleme a sötétség. A földfelszín alatt is születnek a természet vad formáit bemutató ]
- családi/emlékkép[?Bizonyára mindenki készített már fotókat a családtagokról, barátokról, egy kedves ismerősről otthonában, vagy nyaraláskor. Legtöbbjük persze attól értékes, hogy a fotós számára kedves alanyt ábrázolnak, de ha olyan fotót készítettél, mely véleményed szerint mindenképpen érdekes lehet mások számára is, akkor válaszd ezt a kategóriát!]
- csendélet[?Szabadon csoportosított tárgyakat, virágokat, gyümölcsöket, ételeket ábrázoló műalkotás. A fotózásban témául szolgálhatnak az élettelen tárgyak, vagy a természet egyes részletei is. Egyszerűen talán úgy fogalmazható meg, hogy a szép, az esztétikus bemutatása.]
- csillagászat/égbolt[?A fotózás egyik legizgalmasabb területe az égbolt objektumainak bemutatása. Az objektívet az égboltra irányítva hosszú záridővel megörökíthető a csillagok járása, egy nagyobb teleobjektívvel vagy távcső segítségével pedig fényképezhetővé válhatnak a bolygók, csillagködök, galaxisok is. Ha valaki ennek szenteli idejét rengeteg élményben lesz része. ]
- digit. illusztráció[?A digitális fotográfia rendkívüli módon megkönnyíti dolgunkat, hogy kiélhessük kreativitásunkat, hiszen egy számítógép segítségével, csak képzeletünk szabhat határt a fotók manipulálásában. A végeredmény általában nem is emlékeztet a kiinduló felvételre, vagy egyáltalán fotóra. Több réteg alkalmazásával pl. átfedéseket érdekes hatásokat érhetünk el. De a színek megváltoztatása, vagy montázsok létrehozása is eredményezhet olyan alkotást, melyet esetleg érdemes megmutatni másoknak is. ]
- divat[?Divatbemutatókon számtalanszor látjuk a villogó vakuk százait. Stílus, elegancia, csillogás. Különös világ, melybe csak kevesek nyerhetnek betekintést. Divatbemutatón, vagy egy barát közreműködésével készült ruházati fotókat ide várjuk.]
- dokumentumfotók[?Alapkövetelménye a realisztikus ábrázolásmód, a hitelesség. A képet az élet „szerkeszti“ ezért az ebbe a kategóriába tartozó képek nem beállítottak, előre megrendezettek, megkomponáltak. Viszont előre eltervezettek lehetnek. Sőt sok esetben szükséges az előzetes felkészülés, érdeklődés a téma iránt. Az előzetes információbeszerzés segíti az alkotót abban, hogy dokumentumfotója a lehető leghitelesebb legyen. Lehet egy képben is dokumentálni valamit, azonban sokszor képsorozatok formájában tudjuk igazán egy adott cselekvés, történés, helyzet ... stb lényegét képben elmondani. Neves képviselői: Henri Cartier-Bresson, Kertész Andor, Korniss Péter.]
- életképek[?Zsánerképnek is szokták nevezni. Mindennapi életünk egy-egy jellemző jelenségének, pillanatának bemutatása. Az utcán sétáló, dolgozó emberek fotózása, mely akkor sikerülhet jól, ha észrevétlenek maradunk, ami sokszor nem is olyan könnyű, hiszen kíváncsi szempárok vetülnek a fotósra. Sokan nem szívelik ha fotózzák őket, tehát rosszalló tekintetekkel is szembetalálhatjuk magunkat.]
- elkapott pillanatok[?A megismételhetetlen, vagy különleges pillanatok megörökítése nagyon izgalmas és nehéz feladat. Nehéz, hiszen sokszor pillanatokra tűnik csak fel a téma, nincs idő komponálni sem. És izgalmas, mert egy igazán jó felvételben nagy örömünket lelhetjük.]
- glamour[?A Glamour olyan fotográfiai terület ahol az alkoto az érzékiséget, bűbájt próbálja ábrázolni, a modell segítségével, egy pillantással egy mozdulattal, akár egy kivillanó női mellbimbóval. ]
- hangulatképek[?Válaszd a hangulatfotó kategóriát, ha olyan képed van, ami tartalmilag pontosabban körülhatárolható, mint egy „egyéb”, mert a legfőbb jellemzője, hogy mások számára is értelmezhető hangulati, érzelmi töltettel bír, esetleg a fő sajátsága a gondolatiság, s ezek válnak a kép fő erényévé, nem a klasszikus kategóriákkal szemben támasztott technikai követelmények. Egy ilyen fotó témája bármi lehet: virág, portré, csiga, tájkép, vagy akár tárgy is, ha látványában kiváló, és elsősorban a hangulata miatt hat a nézőre.]
- humor[?Azt gondolhatnánk, hogy könnyű humoros fotót készíteni. Pedig igazán jót készíteni egyáltalán nem az, sőt, talán az egyik legnehezebb feladat. Attól, mert jópofán belevigyorgunk a gépbe, még nem lesz egy fotó humoros és jó is. Vicces, groteszk helyzetek megörökítésekor is törekedni kell igényes alkotás létrehozására.]
- infravörös fotók[?Optikai és digitális infravörös szűrővel készített, akár jelentős utómunkát tartalmazó infrafotók. A technika lényege egy olyan szűrő használata, mely csak az infravörös, az a látható vörös alatti hullámtartományt engedi át.]
- koncert - színpad[?Koncertek, színi- és táncelőadások, egyszóval az előadóművészetek és az előadóművészek fényképezése különleges feladat elé állítja a fotóst. Jelenlétével a legkisebb mértékben sem zavarhatja az előadókat, és mivel vaku használata csak ritkán megengedett, a meglévő, legtöbbször nem a fotózáshoz megteremtett fényben kell dolgoznia. Az előadásokról, az előadóművészekről és közönségükről készült fotókat - legyen az bármely műfaj, stílus vagy irányzat bemutatása - ebbe a kategóriába várjuk.]
- légifotók[?Valamilyen repülőalkalmatosságból készített felvétel nem mindennapi perspektívából mutatja be a tájat. A földről oly’ jól ismert térség a levegőből egészen új arcát mutatja. Nem egyszerű feladat jó felvételt készíteni, hiszen repülőgép, vagy helikopter remegését, mozgását ki kell egyensúlyozni, ehhez nagy gyakorlat szükséges. Előnyt jelenthet valamilyen optikai kép-stabilizátorral ellátott objektív használata.]
- makró[?Sokan gondolják úgy, hogy a makrófotózás kizárólag a parányi dolgok fotózásával egyenlő. Pedig valójában a közelfényképezés is idetartozik, tehát a rovarok, növények tárgyak fotói mellé ebbe a kategóriába kerülhetnek akár egy száz méter magas fa kérgéről készült közel-felvételek is. Talán ez a kategória az, amelynél a kompakt gépek tulajdonosai egyszerűbb helyzetben lehetnek, hiszen egyes típusok közelpontja egy cm is lehet, nincs szükség csereobjektívre és különböző egyéb kiegészítőkre, igaz egy komoly tükörreflexes felszereléssel érhető el a legjobb eredmény, a legnagyobb leképezési arány.]
- panoráma[?A fényképezőgép egy fotón keresztül az általunk látott tájnak csak egy meghatározott szeletét képes bemutatni. Viszont ha sok ilyen fotót egymáshoz illesztünk, akkor egy felvételen mutathatjuk meg a fotóst körülvevő tájat. Készülhet tehát ilyen felvétel sok kisebb fotó összeillesztésével, melyben számos erre „szakosodott” szoftver nyújt segítséget, illetve olyan speciális fényképezőgéppel, mely a szokványos 36x24 mm-es filmkocka-mérettől eltérően jóval elnyújtottabb képarányú felvételt készít, vagy akár úgy, hogy egy adott felvételt utólag is ilyen formátumúra vágunk.]
- portré[?A fotográfia születésével egyidős az arcképek, emberek megörökítésének igénye. Egy jó portré legtöbbször egy pillanatba és képkockába sűríti az ábrázolt egyén személyiségét, érzéseit. Minden ember egyedi és megismételhetetlen, ezért is bizonyosan mást mond egy portré annak aki ismeri az ábrázolt személyt, mint egy idegen számára. Ezért is nehéz, ha ugyan nem a legnehezebb ága ez a fotózásnak. Pár négyzetcentiméteren ábrázolni a múltat, a jelen érzéseit, magát az EMBERT, igazi kihívás. Gyakorlatilag lehetetlen megmondani mitől jó egy portré, de talán annyi mégis elvárható, hogy hiteles legyen. Készülhet portré műteremben, gondosan megvilágítva és készülhet spontán, mintegy elkapva egy pillantást, egy érzelem kivetülését az arcra a szabadban.]
- riport[?Amióta írott sajtó létezik, igény van az írások mondanivalójának, témájának kiemeléséhez egyfajta képi anyagra is. A fotográfia elterjedése előtt ezt rajzokkal oldották meg. Ahogy fejlődött a technika és elég gyorssá váltak a nyersanyagok, fényerős objektívek születtek, valamint a gépek mérete is csökkent, a rajzokat mind gyorsabban váltották fel a fotók. A riportfotó publicisztikai műfaj, valamely időszerű eseményről, jelenségről, az aktuális érdeklődés előterében álló személyiségről készített beszámoló, melynek elsődleges feladata a dokumentálás, mégis napjainkban egyre inkább igény van a művészi értékeket hordozó riportfotókra. Ha társadalmi, vagy sportrendezvényen, esetleg más közéleti történésen készült fotót szeretnél feltölteni, akkor ezt a kategóriát válaszd!]
- sport[?A legtöbb sporteseményen a profi fotósok foglalhatják el a legjobb helyeket, ahonnan jó rálátásuk van a történésekre. Viszont kis leleményességgel és szerencsével magunk is készíthetünk jó felvételeket. Ezt általában teleobjektívvel felszerelkezve érdemes elkezdeni, hiszen sokszor a témától távolról kell exponálnunk. Amennyiben valamely híres sportolót, technikai sportot vagy egy barátot sportolás közben ábrázoló felvételed szeretnéd megmutatni, akkor erre a kategóriára kattints!]
- szociofotók[?Valamely társadalmi réteg, leggyakrabban a munkásosztály életének, társadalmi, politikai helyzetének, életkörülményeinek bemutatása. Az ember mindennapi küzdelmének érzékeltetése nem könnyű, de rendkívül szép és érdekes feladat.]
- tájkép[?Az első tájképek egyidősek a fotográfia feltalálásával. Törekedhet egy tájkép arra, hogy teljesen hűen adja vissza a látottakat, de hangulatkép jellegű tájképek is léteznek. Legtöbbször nyaralás, utazás színhelyeinek megörökítése a cél. Általában jobbá tehetjük felvételünket akkor, ha az előtérbe komponálunk egy tájrészletet, ezzel adva tagoltságot a képnek és érzékeltetve a távlatokat és arányokat.]
- tárgyfotók[?A műszaki fényképezés egyik fontos területe. Mint ilyen, célja a fotón a tárgyak látványának valósághű ábrázolása. De pl. a fotóművészeti csendélet keretein belül a tárgyak esztétikai lényegük kifejezésére is törekedhet. Például műteremben a különböző világítási trükkökkel operálva készíthetjük el a legjobb felvételeket. Híres képviselője: Ansel Adams]
- természet[?Témája lehet minden, ami a természetben megtalálható. Érdekes felhőalakzatok, kőzetek, fák, virágok állatok. Célja a fényképezendő alany és annak közvetlen illetve tágabb környezetésnek megörökítése. Nincs is izgalmasabb, mint egy ritkán látott vagy azelőtt csak az állatkertben megismert állat becserkelése, és természetes környezetében való fotózása. Ide tartozik így pl. a lessátras fotózás is.]
- utcaifotók[?Az utcai fotózás ugyan jellemzően a közterületen történő fényképezésről szól, de témája általában az ember illetve ennek életvitele olyan tereken, ahol alapvetően hiányzik a négy fal nyújtotta intimitás védelme. A megnevezés ellenére nem feltétel az utca, sőt, még a városi környezet sem. Azokat a fényképeket várjuk ide, ahol érdekes, beszédes, többnyire elkapott pillanatokat sikerül lencsevégre kapni emberekről vagy embercsoportokról (esetleg házikedvencekről) egy nyilvános hely nyújtotta szabadságban. Habár a klasszikus utcaifotózást normál- illetve széles látószögű objektívekkel művelték, ma már bőven látunk példát az enyhe teleobjektívek illetve telezoomok használatára is.]
- város, építészet[?Lakóhelyünk környékén vagy egy utazás alkalmával idegen országban járva a témák kimeríthetetlen tárházát találhatjuk. Utcák látképe, jellegzetes építészeti stílusok, épületek megörökítése. Magas épületeket fotózva, sokszor kényszerülünk a gépváz megdöntésére, de ez mindenképpen azt eredményezi, hogy az épület falai összetartóak lesznek az elkészült felvételen. Célunktól függően ez lehet előny is, de általában utólagos korrekcióra szorulnak felvételeink. Létezik megoldás arra is, hogy utólag egyáltalán, vagy sokkal kevésbé kelljen „belenyúlnunk” a fotóba. Műszaki fényképezőgéppel, vagy ún. shift-objektívvel az összetartó vonalak korrigálhatók már a kép elkészülte előtt.]
- vízalatti fotók[?Mind a technikával, mind a fotóssal szemben nagy követelményeket támaszt a fotózás ezen ága. A víz egészen más közeg, mint a levegő, optikailag is teljesen másképp’ viselkedik. Jó víz alatti felvételek akkor készülhetnek, ha teljességgel a fotózásra tudunk koncentrálni, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy a vízben teljességgel biztonságban érezzük magunkat, magabiztosan mozogjunk benne. Ez búvártanfolyam elvégzésével és sok gyakorlással érhető el. Ha van az embernek kitartása és sokat gyakorol, akkor előbb utóbb elsajátítható a fotózás ezen rendkívül érdekes ága. Szerencsére ma már sok fényképezőgéphez kapható víz alatti tok.]
- feldolgozott fotók[?Ha egy fotót nézve úgy érzed, hogy valamit másképpen vagy jobban csináltál volna, akkor - amennyiben a fotó tulajdonosa ezt nem tiltotta meg – az általad végrehajtott módosítások után a véleményezésed követően válaszd a "feldolgozás feltöltése" opciót. E kategória fájlméret határa 500 kB.]
- így készült[?A kategóriába olyan képeket várunk, melyek egy - már korábban feltöltött - fotó elkészültének körülményeit mutatják be, többnyire feltüntetve az alkalmazott világítás módja egy rajz vagy werkfotó alakjában. A kategória nem pontozható, de kredittel jutalmazhatóak ezek a képek, ha a fotós segített vázlatával az alkalmazott módszerek megértésében illetve azok későbbi megvalósításában. Az ide feltöltött képek után 2,5 kreditet utalunk vissza, amennyiben a feltöltött illusztráció egy, az oldalon már megjelent fotó készítési körülményeit mutatja be és írja le. A kreditet Üzenetben kell igényelni!]
- egyéb[?Ha a feltöltendő fotó jó szívvel egyetlen másik kategóriába sem skatulyázható be, akkor ezt a kategóriát célszerű választani!]
- pályázat[?Időről időre felbukkan az oldalon egy-egy pályázat. Az aktuális pályázat fotói tölthetők ide, de csak feltöltési időszakban.]
- Online fotókiállítások[?Oldalainkon sűrűn szerepelnek kiállításokról szóló meghívók, amelyek egy-egy alkotó, vagy alkotócsoport műveinek galériában, kiállítóteremben történő ünnepélyes bemutatására invitálnak. Bár kis ország vagyunk, a távolságok még így is elég nagyok ahhoz, hogy az ország egyik felében rendezett kiállításra az ország másik feléből már csak kevesen jussanak el. Noha sok fotóklubnak és fotóművésznek van már saját web- vagy facebook oldala, ezek látogatottsága a legtöbb esetben alatta marad a lehetőségeknek. Hiába a sok jó fotó, hiába a remek weboldal, ha kevesen találnak oda. Ezen kívánunk segíteni a Fotózz!hu közösségi oldalunk új szolgáltatásával. A művészeknél a jó fotók, nálunk az infrastruktúra és a napi több ezres látogatottság A Fotózz!hu - mint Magyarország legnagyobb fotós közösségi oldala - ingyenes bemutatkozó lehetőséget kínál fotográfusoknak és fotókluboknak. A bemutatkozáshoz nincs másra szükség, mint az oldalon történő regisztrációra (egyéni fotográfus aktív regisztráció mellett is kezdeményezhet új regisztrációt, ide a kiállításokon megjelent műveit töltheti fel). Kérjük regisztrációkor felhasználói névként a fotóklub illetve fotográfus teljes nevét adják meg, pl. Ellenfény Fotóklub, vagy Nagy Gábor Sándor, valamint a már létező weboldal vagy facebook oldal címét is szerepeltessék az adatok között. Ha kiállítást csak jövőre terveznek, kérjük akkor is regisztráljanak már idén, hogy az igényeket fel tudjuk mérni és ennek megfelelően tudjuk kialakítani a megjelenések várható képét. A regisztrációt követően küldje el a fotókiállítás megnyitójának meghívóját az ir@pixinfo.com e-mail címre, s ne felejtse el közölni az e-mailben a Fotózz!hu regisztrációja felhasználói nevét. Az e-mail megérkezése után a felhasználói névhez tartozó kreditszámot megemeljük, hogy a kiállítás képei digitális formában feltölthetők legyenek. Kérjük a képek méretezésénél ne lépjék át az 1000 pixeles képmagasságot, valamint az 1200 pixeles képszélességet. A kiállítás megnyitóját követően a Fotózz!hu közösségi oldalunkra egyszerre kerülnek ki a kiállítás képei (a feltöltött képek a feltöltés pillanatában még nem kerülnek publikálásra, csak a megnyitó időpontját követően). Az így feltöltött online kiállításokról külön hírt adunk, valamint a Fotózz!hu főoldalán külön is szerepeltetjük azokat a kiállítás ideje alatt. Bízunk benne, hogy mind az alkotó közösségek, mind az egyre népesebb felhasználó táborunk egyaránt örömüket lelik majd a fotozz.hu online kiállítási lehetőségében.]
| ELŐZŐ KÉP | KÖVETKEZŐ KÉP |
- Feltöltve:
2007. augusztus 13. 11:07 - objektív: 85/1,8
- Készítés ideje : 2007-08-11
Nyilvános WC :) Még mindig sziget. Arrajárt egy security-s, már csak legyintett. "miért nem vagyok meglepve hogy franciák", és azzal előkapott egy kis kompaktot ő is és fotózott :) Lett ennél jobb kép is, de mégsem akarok grandtotál férfi nemiszervet a fotózz főoldalra.
mutty.hu válasza:
nem is haragudtam eredetileg sem. Nekem is az volt ott a helyszínen a gondolatom hogy ha tudnának magyarul azt mondnanák:
"mi vagyunk akiktől óvtak a szüleid"
Igen! Es estenkent elgondolkodunk mi szulok hogy mi van a mi fiunkal mostanaban olyan mas....kerdezzuk egymastol Te nem vetted eszre???Na de a Sziget az olyan jo az annyira franko ott annyi fiu lany meg buli van es csak jot csinalunk semi rosszat ott nem lehet drogozni mert azt tiltjak sor is alig van....HAT???
Az ember esze megall amiket latni ott ... igen ott....! De szep latvany...gratula de egyben abszurd is...
szep napot
mutty.hu válasza:
Köszi. Azért ugye a külföldiek.. A nagyon kirívó esetek döntő többségét külföldiektől láttam.
Öcsém ez a valóvilág? Sajnos a fotozzon egy ilyen kép ötös átlagot ér el!
Sajnálom: Laci
Ui: engem egy sokkal egyszerübb fotó miatt (egy átlagnál kövérebb ember bemutatása miatt feljelentéssel fenyegettek) Vajon te kértél hozzájárulást a fotó közzétételéért? Nem hiszem, hogy őt egy közszereplőnek lehet venni. Tudom egy maradi öreg f...i vagyok.
mutty.hu válasza:
Ez egy riportkép. Ezekszerint a nagyátlag jó riportképnek tartja. Amúgy idéznék a Sziget házirendjéből, melyet azzal elfogad midnenki, hogy belépőt vesz és ottvan:
"Minden résztvevő, aki a felvételeken feltűnik, csak a beleegyezésével nevesíthető, viszont semmilyen követeléssel nem élhet a felvétel készítőivel vagy a rendezvényszervezőkkel szemben."
Sajtós karszalaggal voltam kint egyébként.
Az úriember nevét meg ha akarnám se tudnám :)
Ritkán látható pillanatot kaptál el az biztos. Vagy ez mindennapos volt ott? Nem változtatnék a képen semmit. Esetleg kiegészíteném emberünk fejét, mert ez lemaradt. :) De a pillanat kárpótol emiatt a hiányosság miatt. Megfogadtam idén én is kinézek, de csak egy szűk délután erejére volt időm sajna, mert a keresztlányomat vittem ki a THE HIVES koncertre, és vigyáznom kellet rá, így szinte alig fotóztam.De majd jövőre bepótolom, mert ez a hely egy kiaknázhatatlan fotótéma. Grat a képhez! Ja, a mulkor olvastam a cseten: hogy sziget? Ja, oda csak a hülyék járnak, meg Te. :DD
mutty.hu válasza:
A Szigetet nagyon sokan aknázzák, rengeteg gép kattog ott.
Én szinte kizárólag fotózni járok, egy magamfajta emberfotózásra vágyó amatőrnek ez kánaán, persze még rájátszott hogy TV/Photo feliratú karszalagom is volt :)
Azért a meztelen franciák ritkák, a képnek meg azért nincs teteje, mert ez az egy amin nem látszott a pénisze. A többin megvan a feje is meg a f...érfiassága is.
Nem gyengén bulvár-érzésű fotódarab: dehát ez kell a népnek: cirkusz és kenyér, meg fütyimatatós franszia..:)
Én tuti nem örökítettem volna meg, már csak azért sem, de mint riportfotó, hogy "ilyenis van", úgy oké.
Picit a fejét furán nyested el sztem, nem igazán tudom hova tenni, és azt sem, hogy oldottam volna meg másképp. De talán egy sorozattal és egy körbefutkosással.
mutty.hu válasza:
Erről a jelenetről készült pár kép. A többin nagyjából megvan mindene. pusztán azért ez került fel, mert ez az egyetlen amin nem látszik semmi a nemiszervéből. Ha nagyon hiányzik a feje, majd megmutatom máshol :)
mutty.hu válasza:
Ez sztem rossz hozzáállás, lásd a lentebbi hozzászólást a köztereken az "arcodba" pisáló szakadt csövesekről.
A sziget egy külön világ, nem csak meztelenül rohangáló részegekkel van tele. Csak érezni lehet, persze akinek nincs affinitása az akár otthon is maradhat és gyárthatja magának az elméleteket hogy miért nem ment ki. Évekig én is azt tettem.
mutty.hu válasza:
tegnap épp pont felfügesztettek emiatt a kép miatt, de egyébként igen, és nagyjából ugyanezt kérdezhetném :)
mutty.hu válasza:
Ez csak a cső. A kocsi valamiért itthagyta, persze még visszajött, lehet azért.
Bekapcsolt szivattyúval érdekesebb lenne :)))
Egy nagyon durva, dokumentált, rendezvény minősítés! Most már értem miért ez a látogatottság minden évben. Ott legalább nem tűnik fel ha az ember "nem a fejét használja" és levetközi a gátlásait (is)! Szóval ezért nem érdekelt ez engem?!
mutty.hu válasza:
Ne itélj elsőre a Szigetről.
A kép, a kategóriájában valóban ütős és megérdemli a tökéletes értékelést. Bár nekem hiányzik kicsit több arra utaló jel, amely alapján egyértelműen el tudom dönteni, hogy hol készült. Anélkül, hogy valaki elmondaná. A szigetet - az ilyen lakóival együtt - szánalmasnak, visszataszítónak találom.
mutty.hu válasza:
Kétféle ember van, aki volt már a Szigeten, és aki nem. Utóbbiak általában elméleteket gyártanak a "miért nem" mellé. sokáig én is azt tettem. Aztán kint voltam egyszer...
Szerintem jó a kép! Kicsit talán zavar, hogy ferde, és hogy hiányzik a fiatalember feje teteje (a képen). Ez az úr nekem valahogy mesterkéltnek hat. Mintha direkt a sok egybegyűlt fotós kedvéért csinálná. A kép címe nem tetszik mert nem illik a képhez. Jók a színek, mert nem rosszak.
mutty.hu válasza:
Még szép hogy az egybegyűltekért csinálja. :) Nagy adag exhibicionizmus, és mégnagyobb adag sör. Na meg persze az 2idegen országban mindent szabad" érzés.
Tokeletes abszurd riport, mellbevagoan posztmodern happening.... A pazar pillanat mellett talan kicsit feszultebb lehetne a kep, ha arra hajtanal ra a vagassal, hogy csak torzo latsszon, mondjuk a nyitott/biggyesztett szajjal bezarolag. Igy a kozonsegbol is csak labak latszananak, ami tovabb erositene a hatast.
Kivalo: *****
Udv-
mutty.hu válasza:
Érdekes gondolat a vágásról. De azt hiszem túl merész az itteni közönségnek.
mutty.hu válasza:
Többször elmondtam, van fejbúbos verzió is, csak nem mertem itt megkockáztatni a kilátszó pénisz miatt.
Remekül visszaadja az egész Sziget hangulatát, ezért nem is járok ki rá! Igénytelenség, emberi szar mindenhol!
mutty.hu válasza:
Igénytelenség előfordul, azért egy belvárosi kutyaürülékes térhez képest a Sziget tiszta hely, abba is belegondolhatsz. Egyetlen helyen láttam kakit, az is ebtől származott.
Szia! Nagyon ott van a kép! Tükrözi egy bulinak azt a részét, ahol már mindegy hogy mit csinál az ember.. Hisz úgysem fogja már fel.... Grat!
mutty.hu válasza:
Pedig még csak a délután derekán jártunk :)
Hát ez a kép már azért megérdemel egy 5- öst mert ilyet aztán nem sokat látni errefelé, hacsak nem a te képtáradban. Jókor voltál jó helyen, nincs mit hozzáfűzni. Grat a pillanatért ütős képet készítettél, még akkor is ha néhány apró részletbe bele lehetne kötni. Mint pl hogy a fazon feje le van vágva, de kit is érdekel? Engem nem nagyon... Üdv és további jó Sziget fotókat....
mutty.hu válasza:
Köszi. Már csak 1 napi anyagom van, de még az is lehet hogy visszanyűlok a többihez. Hatalmas képhalmaz keletkezett :)
Kár a feje búbjáért, nekem nagyon hiányzik.
Egyébként magáért beszél. Jövő évben ez lesz a sziget plakátján. Hajrá!!!
mutty.hu válasza:
A fejbúbot fentebb és lentebb is leirtam miért nincs meg.
Nem hiszem hogy ez lesz a plakáton, ráadásul sokan mások is megörökitették, tehát ha mégis, könnyen lehet hogy nem pont ez a kép.
vicces, ugyanakkor nagyon tanulságos fotó is.
nekem tetszik, jól megcsinált riport kategóriát teljes mértékben kimeríti.
máskor nem kéne enynit inni, és akkor nem teszi ki magát az ember ilyen helyzetnek:)
grt mégegyszer
mutty.hu válasza:
Köszi, meg a napképévé válást is, a te értékeléseddel érhettem el anno :)
Ilyen(is) az ember.Tetszik a közlés,tetszik a kép,de én a fejebúbját benne hagytam volna,merthogy mi az indok amiért lemaradt(hacsak nem tényleg lemaradt)Technikailag jó de a lényeg a téma.Gratulálok !További jó fotózást.
mutty.hu válasza:
Az indokot többször leirtam. Ez ugyan egy ilyen "hibás", de csak itt takar a cső meg a keze. különben kevésbé volt "szalonképes" a többi kép, és nem akartam kivivni az adminok haragját, amit igy is sikerült, azért válaszolok csak most :)
a téma pöttyet beteges (mint a franciák), de a kép nagyon jó :)
nagyon jó
nem is tudok nagyon belekötni
max annyi, hogy az emberünk fejéből nem feltétlen "vágtam" volna.
mutty.hu válasza:
köszi.
Bocs, hogy ide írok, de válaszolnom kell Bölcs27-nek.
Nos, ha benézel a profilomba, a negyven-ötven éves családanya egy kicsit távol áll tőlem!
Igaz a nézeteim tíz évvel ezelőtt sem voltak mások.
Konzervatív vagyok:?
Ha Te az alapvető emberi normákat konzervativizmusnak találod, akkor nosza menj és dagonyássz a képen szereplő úriemberrel együtt...Tudod a gond ott van, hogy valakik ezt a szintet akarják normálisként beállítani a fiatalok előtt... sajnos ez a züllés nem csak a viselkedésben nyilvánul meg... kicsit gondolkodj, mielőtt véleményezel... Igen egy közparkban is felháborító látni ilyesmit, amit néhány alkoholista hajléktalan művel, de amikor majd 50-60 éves leszel a Sziget morálján nevelkedett fiatalok is gond nélkül meg fogják tenni azt és nem csak azt......
mutty.hu válasza:
alapvetően igazad van. Én minden nap kimentem, sose ittam egy kortyot se, a nevelésem megvolt, és nem is fetrengtem az "úriemberrel" a sárban. Más kérdés hogy bokáig gázoltam utána, mert le akartam fotózni :)
Szerintem kellenek ezek a fesztiválok, kicsit lehullik az emberekről a kultúrmaszlag, és kieresztik a gőzt, aztán emhetnek vissza robotolni. A nehezen kialkudott eddigi szabadságom több mint fele a Sziget volt. nem bántam meg, sőt! Én mások tombolásán keresztül éltem ki, nem kellett nekem is a sárban fetrengeni. Élveztem hogy egész nap fotózhatok, nem szól rám senki hogy minek kapom le (elenyésző pár % csupán, akkor új téma után néztem, nem érdekelt)
Te lovakat fotózol, én embereket szeretek. nekem ez maga volt a kánaán.
mindenesetre, elmondhato, hogy a fotozz.hu felhasznalok egy szippantoskocsiba urito ferfira eppenugy rakattintanak, mint egy fefujt csocsre.
pusztan a megtekintes szamat figyelve. es meg nap kepe is lehetett volna, ha dtomit nem kovetik a vagott fejuek. aki, ugye amugy szinte jol megnezte.
persze az is erdekes szociologiai megfigyeles, hogy a felhasznalok zome szivesen latta volna a csokolozo part leszbinek.
mely tanulsagokkal szolgalnak ezek a fotok, hogy mik vagyunk mi is, itt a kepernyo tuloldalan.
mutty.hu válasza:
Ez nagyon tetszik ez az értékelés.
Tényleg egy látlelet. Tettem már fel elég veyges érzelmeket kiváltó képeket, mindig csodás gonsolatok születtek alattuk, nagyon szoktam élvezni :)
Nagyon jó a téma. Komolyan, azért nem gyenge egy ilyen "pillanatot" elkapni. Talán az az egy bajom hogy az "alanynak" nem látszik a feje "búbja", de ettől függetlenül.......
mutty.hu válasza:
végülis kit érdeke a feje, úgyse használta ő se :)
Most nézem nem a sarokba vezetted ki a csövet, egyes:)
Jó volt visszanézni röhögtem egy sort...
Megskalpoltad pff:D
Hihetetlen, de vannak dolgok amik nem változnak.
Egyébként a kép baromi jó, meghökkentő, de aki volt valaha is szigeten annak mosolyogtató.
Gondoltam leírom... úgyis mindenki tudja mennyire szeretjük egymást:)
De a kép üt.
age
mutty.hu válasza:
köszi. Úgyis fátyol a múltra. :)
Blzoly-val is volt vitám, és noproblem.
Sarokcső... Vágd meg :)
Szerintem ez a kep talan a legvelosebb szigetes kep, amit az elmult evekben lattam... Pontosan leirja azt, aminek en latom a szigetet. Nehany extrovertalt ember es az 'allatkertbe' oket latogatni kijaro rendes (jovobeli) csaladanyak/apak vegyes masszaja.
Erdekes kozosseg. Erdekes kep. Gratulalok!
mutty.hu válasza:
valóban
valami hasonló
De azért ennél finomabb közösség. VAnnak szintek :)
Én csak egy csámcsogó fotós vagyok köztük :)
De élvezem az egész hetet.
Azért elképesztő, hogy hova süllyednek az emberek... Mármint a képen szereplő... Totál meztelen, csupa sár, és éppen a nagyközönség előtt vizel...
A fotó viszont nagyon jól sikerült, elkapja ezt a "nemes" pillanatot, még az is jól áll, hogy a feje teteje nincs a képen. Sajnálom, hogy fakók a színek.
mutty.hu válasza:
hát, talán emgérted hogy felhős volt az idő, onnan a fakó szinek. De érdekes, ezt eddig senki nem modnta :)
Remélem nem is lesz semmi közöm az ilyen képekhez, a lelki világom ápoltabb ezekszerint a tiédnél! Indok nélküli??? Mit lehet ezen indokolni esetleg a technikai megvalósítást??? Fogadjunk a biztonsági őr ugyanígy elkapta a pillanatot??? Ez fotográfia :D:D:D LOL
mutty.hu válasza:
hát, sztem eygedibb mint valami makró...
Hát ez brutális, szerintem egy ilyen kép simán belefér az év fotói válogatásba. Sajnos felül kicsit rövid lett, nem csak a delikvens fejét vágtad meg, de a nézőközönséget is skalpoltad.
Üdv!
mutty.hu válasza:
namost. Készült "tökéletes" skalpolatlan kép is, csak azon grandtotálban ott a farka. Nem mertem megkockáztatni hogy ide azt tolom fel. mondanám hogy nézd emg a honlapomon, de azalól lehalt a server. Szóval most kiamrad, pedig van.
Hali,
nagyszerű kép, külön dicséret a modellednek, igazán profi :)
Levonás a skalpolásért, amúgy zsír 5-ös lenne.
mutty.hu válasza:
na, msot hogy már nem zsíröt a kép, jöhetnek a elvonások a "skalpolásért". Na majd pont szerkesztek egy iylen képet egy negyed óráig :)
Különben sem a feje a lényeg.
Szia!
Szerintem kajak jo ez a pillanat, itt szerintem kar belekotni mindenfele apro technikai dologba, riport nem errol kene szolnia. Grat hozza, nagy kep!
mutty.hu válasza:
nem is apróságokba kötöttek bele, csak a múltkori egyesezőm vágott be megint.
Köszi, örülök hogy tetszik. Szerintem is erről szól a képriport.
Ugyan olyan mint az előző képed amit értékeltem. Nem szoktam soha semmit lehúzni meg direkte lepontozni, de szerintem ez már messze nem fotozz kategória. Ha valaki feltölt egy erotika parádés képet menten leszedik, mert sérti az erkölcsöt, és egyből vulgáris jelzővel illetik aki a képen van. Ehhez képest egy tökrészeg ember aki a farkára húzza a szippantóskocsi "lukát" és nem tudom mit csinál vele lényegében 5ös átlagot kap. Nálam ez kiüti a biztrosítékot, és az is, hogy van olyan ember itt fotozzon, aki ilyet feltölt és az adminok elnéznek felette. Megint megmondom a frankót ez gusztustalan!
broaf utálom őket.. de a művészetnek nem lehetnek akadálya.. street akt. franciák találták fel :DD
annyira nem ragaszkodom hozzá csak egy ötlet volt hogy aktban elfér ;)
mutty.hu válasza:
Nem merem.. .Nyúl vagyok. Tudod már elég "sok van a rovásomon" itt, állítólag. Aztán feltennék két "lógós gallt", repülnék... Persze igazad van, elvégre akt. De valahogy sokkal jobban szokták tolerálni a meztelen nőket. Mivel viszont tegnap volt vizespóló verseny is, és mind a 4 lány le is kapta az átázott göncöt, lesz itt még nemulass :)
mutty.hu válasza:
Ekkora áldozatokat érne meg neked hogy láthasd mit "tudnak" a franciák? :)
mutty.hu válasza:
Felőlem... De ha Birdie agyonüt, a te kebleiden sírom ki a bánatom :)
Most már kezdem érteni, hogy ezek a képek miért kapnak mind 5-öshöz közeli értékelést! Azért mert nagyon jól érzékeltetik, hogy ez a Szigetfesztivál, ha jól tudom, ahol mindent lehet, és a velejáró züllés, drog, alkohol mit képes kihozni az emberekből. Ilyen szempontból a kép annyira ötös, hogy ennek a fényében már említést sem érdemel hogy a pasas fejebúbja le van vágva pl.
De azért még ideírom, hogy a mélységélesség jó, a fények is és a szerkesztés is megfelelő, nehogy a moderátorok levonják a kreditemet, mondván, hogy nem indokoltam meg eléggé az ötöst.
mutty.hu válasza:
drogról itt szó sem volt, bár definició szerint az aklohol egy testi függőséget okozó életet veszéyleztető kemény drog, csak legális :)
A riportfotó valami iylesmi. Megmutatja. Ha jól, akkor jó.
Köszi.
Mindenki hogy sasol hátul ^^ Tisztára, mint a vadonban, látni az arcán az állatias diadal élményét.. xD A képre nehezen mondhatnám, hogy szép, inkább azt mondom, hogy semmi probléma sincs vele. Grat hozzá. x)
mutty.hu válasza:
köszi. Mindenkinek elkerekedett a szeme azért :)
"Nálatok
laknak-e állatok?"-Kaláka
Hirtelen ez az idézet jutott az eszembe....
"Egyedi" kép...ékesen példázza mennyirre sokszímű a Sziget.Ezen a fesztiválon lehet megcsodálni szinte a legtöbb "állatfajt" :-).A háttérben jól látszik hogy mindenki a figurát nézi....A security-s meg valószínű nem nagyon tudja megváltoztatni az ösztönlények szokásait,gondolom ezért nem lépett közbe...Vagy az is lehet,hogy ő is "Fotózz Júzer" és hamarosan feltűnik hasonló kép az oldalon. :-D Eredeti fotó.Kicsit átmenet a Riport/Humor/Szocio kategóriák között...
mutty.hu válasza:
Ehh.. már akinek ez humor.
Amúgy már a reklámban is "polupációként" emlegeti a Sziget lakosságát a szöveg, ami nem kizárólagosan emberi társulást jelöl :)
Azért unicornis-ból a 40-50 éves konzervatív mama szól.. :-)))
Annyira nem gáz a Sziget, ugyan 10 éve 100x jobb volt, de a való élet sokkal brutálisabb. A Szigeten sokkal több a pozitívum, mint a negatív behatások.
Lehetne mellé tenni egy premier plánban dolgát végző totálrészeg hajléktalant a közpark közepén. Melyik az elkeserítőbb???
A ké nekem tetszik, egy picit ha balra léptél volna, akkor indulhatna pont a sarokból a cső.
üdv
istván
mutty.hu válasza:
Bizony, bizon, teljesen igazad van. A köztéren hugyozó csöves rosszabb. Ez itt belefér. Azért is tettem fel, emrt kiváncsi voltam az emberek reakciójára. készült amúgy oylan is, hogy csatlakozott hozzá egy másik hasonlóan "öltözött" emberke, és kezükben a csővel üvöltötték a világnak hogy milyen jó nekik hogy a sárban fetrengenek, és ők a világ közepe :) Csak az pont kettővel több hímtag lenne a fotózzon mint amit a moderátus tolerál. :) (egyébként nem értem miért, nem lenne pornográf, de nem kockáztatom)
Nem térek magamhoz... Durva... Zseniális!!! Így jó, hogy takarja a kezével a "lényeget", beállítva se lehetett volna jobbat csinálni! :))
mutty.hu válasza:
köszi. Ez pont az a napokig állítgatós téma :)))
Belevágtál a fejébe! Mármint ott?
:-)
Tudom rossz poén....
Jó kép, bár a kép értékét a helyzet adja, ami inkább hihetetlen...
Most már tudom, hogy nem is voltam annyira részeg huszonéves koromban akkor még az EFOTT-on...
mutty.hu válasza:
...Meg talán több kultúra szorult beléd mint ebbe a franciába :)
Az ő fejébe vágott bele az Ászok :)
Köszi.
A fotó megdöbbentő, jól elkapott pillanat, azonban rettenetesen elkeserítő, mi történik ott... a legnagyobb baj az, hogy kiskorúak is ugyanúgy szmtanúi ezeknek az ordenáré történéseknek és a negatív példát nagyon könnyen követik... Szégyen az egész rendezvény!!!!
Ne haragudj, hogy kifakadtam a képed alatt, de ez a véleményem.
mutty.hu válasza:
Igen,v alóban. egy tízévesforma kislány pl. elkerekedett szemekkel figyelte. Gondolkoztam hogy mellérakom a képet, de a Fotózz nem tud sorozatot. Amúgy a kislány a rend kedvéért meg néger volt. :)
hát ez valami ultrabrutál.. higénia felsőfokon :) a sárban dagonyázás még oké mert poén de nemiszerv a szippantós szaros csőbe.. bár megmagyaráz mindent hogy francia...
mutty.hu válasza:
a higiénia legyen az ő baja :) Én fotóztam.
Na erről beszéltem az előző képed alatt.Attól függetlenül ez is egy remek Sziget "zsáner",de azért elgondolokodik az ember mi lesz jövőre:-)
Grat
mutty.hu válasza:
aha. Tipikusan a "mi vagyunk akitől óvtak a szüleid" stílus. Amúgy még az is lehet, hogy lényegében találkoztunk, én voltam az a "hülye" fotós aki mivel nem hozott rendes telét aznap, "követte őket" a mocsárba. Szerencsére bakancsot vittem.
Ha kedveled a jó képeket, akkor Lájkold a Fotózz.hu új Facebook oldalát, illetve az ott megjelenő legjobb képeket, hogy a barátaidnak is legyen minden nap miben gyönyörködniük.

