BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
ELFELEJTETT JELSZÓ
KATEGÓRIÁK
5
KATEGÓRIA: egyéb
ELŐZŐ KÉP
| | egyéb
KÖVETKEZŐ KÉP
  • Feltöltve:
    2011. október 11. 18:13
Fényudvar

Radovics Jánosnak ajánlom! 

A képek értékeléséhez és az értékelések
teljes szövegének elolvasásához be kell lépnie!

BELÉPÉS

Ha még nincs felhasználóneve, akkor regisztráljon egyet.

adott pontszám: 5
2011. október 23. | 18:42 | lorapalmer

Szia!

Tetszik a képed, jó a szemszög! Jól vágtad meg a képet, és így ütős lett. Kreatív kép! Ne foglalkozz a lehúzó értékelésekkel, ha ilyenek érkeznek, féltékenyek mert a legtöbb értékelőnek nincs kreatív látásmódja. Szerintem jó az utómunka is.

Gratulálok a képhez!

További jó fotózást!

rajli válasza:
Köszönöm szépen!

adott pontszám: 3
2011. október 18. | 11:32 | olek kata

Számomra túl sok a teteje, túl vastag a keret és nagyon sötét a kép. Elég sokat vágnék, legalább a ház körüli fehér felhő bő tetejéig. (azért legyen ott egy kis feketeség) Természetesen az aljából is vágnék, kb. a sötét rész közepéig.

rajli válasza:
Köszönöm remélem nem bántalak meg, de a tanácsaiddal a kép mondanivalója veszne el!
Jó fényeket: Laci

adott pontszám: 4
2011. október 14. | 13:02 | Mawaria

A kép vágása nagyon elviszi a témát számomra. Az, hogy pont a kép közepére került a világos és sötét felhő, odavonzza a szememet és nem hagyja, hogy a kép alsó negyedére is koncentráljak. Illetve a téma kicsit túl van exponálva. Más vágással szerintem lehetne lendületet vinni a képre. Nem ülne le az alsó része. Szerintem jót tenne a képnek a harmadolás. (Bár ezzel sokszor szoktam vitatkozni egy ismerősömmel, aki szintén hasonlóan vágja meg a képeit, mint itt is van, és sokszor jól is áll egy-egy témának.)

rajli válasza:
Köszönöm értékelésedet, de nem tudom hasznosnak elfogadni, mert a mondanivaló veszne el a te variációdban.
Laci

adott pontszám: 5
2011. október 13. | 10:41 | locman

Két dolog az, ami rögtön szembetűnik a képen. Az egyik a keskeny vágás, a függőleges tagolódás, a másik, amire a cím is utal, az apró házakat kiemelő föld közeli fényudvar. Utóbbi ellentéte az alsó sötét világnak, akár a paradicsom kertje is lehetne, ha nem a mai világunkra gondolunk. A ház, házak az ősi világképben a világ közepe, itt a gondolatiság központi magja, a kiindulási pont. Bár az épületek aprók, mégis felfedezhetők emberi tulajdonságaik: homlok-zatuk, ablak- szemeik, láb-azataik utalnak erre. A ház óvja lakóját, az archaikus gondolkozás szerint az anyaistennő, boldogasszony is jelen van a házban, egyik tartóoszlopát a palócok bódog anyának nevezték el. Ha még ez sem lenne elég a kép olvasatához, figyeljünk fel a kéményekre is, amelyek világunk és a felső világ közötti kapcsolatra utal! A fényudvar 3x ismétlődik, míg végül égi magasságba ér. (Ez a mozzanat eszembe juttatja Babits Mihály: A repülő falu c. írását, ahol a falu megy, repül az elhurcolt kitelepítettek után.) De milyen, idézőjelben, kitelepítettek vagyunk mi? Hol találjuk meg a helyünket ebben a kaotikus világban?
Nagyon tetszik, ahogy akarva-akaratlan az ősi, archaikus világkép motívumai jelen vannak ebben az alkotásban, hogy egyszerű eszközökkel késztet gondolkodásra ez a fotó. Nem is értem a mellőzöttségét.
Nekem nagyon tetszik!

rajli válasza:
Nagyon szépen köszönöm részletes értékelésedet, értelmezésedet.Örömmel tölt el, hogy ilyen mély gondolatokat mozdított meg benned ez a fotó!
Laci

adott pontszám: 5
2011. október 12. | 21:17 | R.János

Kedves Fotós!

Köszönöm szépen az ajánlást. Bárki is vagy, az biztos, hogy nagyon jól ismersz engem...Sőt, meg merem kockáztatni, hogy bizonyos értelemben "egy hajóban evezünk"....Mert nem lehet véletlen, hogy a képen két ház van...ég (egek) és föld (Föld) között. Tehetetlen házak..... egymás mellé építették őket....kapcsolatba kerültek egymással...rádöbbentek, hogy igen sok a közös bennük...(mindketten házak...). Kapcsolatukat megzavarná egy szélesebb szerkesztés, mert egyrészt nincs szükség harmadikra, másrészt kapcsolatuk nem a Földnek szól, (azaz nem horizontális), hanem a magasságnak, a lélek magasságának, (azaz vertikális). Ez a lelki kapcsolat, mely magasságról, és talán mélységről (is) szól, fényudvarokkal szentelt, melyeket a megpróbáltatás sötétsége választ el egymástól...De amilyen sötét a föld, amire épült a két ház, olyan reményteljes a magasság végső fénye...Bár lehet, hogy e földi sötétet nevezzük valóságnak, és mindent, ami ezen kívül (fölül) van, ábrándozásnak.... de én itt és most úgy érzem, hogy ez talán a legnagyobb tévedésünk....Mert az ábrándozás, (különösen a hittel teli) bennem, az én valómban él. Sokkal valóságosabb, ami bennem van, mint ami rajtam kívűl....Mert, ha én a magam teljességében egy valóság vagyok, akkor ennek a valóságnak, az én belső valómra kell épülnie.
Elnézést, hogy ismét "kivetkőztem magamból", de ma, itt és most ez a kép ezt hozta ki belőlem.
Nagyon szépen köszönöm a megtisztelő ajánlást!
Gratulálok a remek képhez!
Üdv.János

rajli válasza:
Köszönöm János! Örülök "kivetkőzésednek", mellyel megtiszteltél!
Laci

adott pontszám: 5
2011. október 12. | 07:07 | harminchat

Szia! Nagyon tetszik ez a fotó! Nemcsak mert a fekete-fehér remekül áll ehhez a minimalista hangulathoz, hanem mert a szokatlanul keskeny álló formátum tovább erősíti a fények adta lüktetés lassú ritmusát.
Gratulálok, szépséges, érzelmekkel, gondolatokkal teli táj..

rajli válasza:
Köszönöm szépen!