BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
ELFELEJTETT JELSZÓ
KATEGÓRIÁK
4,63
KATEGÓRIA: tárgyfotók
ELŐZŐ KÉP
| | egyéb
KÖVETKEZŐ KÉP
  • Feltöltve:
    2004. április 1. 14:57
Váza 2.

Nem tudtam jobb címet kitalálni, mert az előző sem tetszett. Kérem segítsetek, a jót átírom. Itt már megpróbáltam az előzőnél kapott kritikáknak megfelelni, remélem sikerült. 

A képek értékeléséhez és az értékelések
teljes szövegének elolvasásához be kell lépnie!

BELÉPÉS

Ha még nincs felhasználóneve, akkor regisztráljon egyet.

2004. május 15. | 20:05 | Ansaldo

Az alaplapon zavaróak a becsillanások. A tárgy nem mutat megfelelő térbeliséget, síkszerű, a rossz megvilágítás miatt. A háttér/alapsík kialakítása nem jó. Holkeres hátteret kellene használni vagy vmilyen szövetet. A tárgy elhelyezése sem jó, ferdének hat (vagy tényleg ferde?) Értékelés: 3

2004. április 1. | 15:44 | Prof

Nem kettő, valszeg három.

adott pontszám: 4
2004. április 1. | 15:43 | Prof

A PS utómunka ezen is meglehetősen gyenge (retusálás inkább), egyébként a világítás jobb, legalábbis ezen kevésbé zavaróak a becsillanások.

Ami viszont zavaró (szintén világítás), az a vetett árnyék és a téma összefolyása több helyen. Ez tárgyfotónál nem tolerálható hiba (nem eldönthető, hogy a porcelán vagy a háttérra vetett árnyék színét látjuk. Ezt "végtelenbe helyezett" háttérrel lehet kompenzálni: egy megfelelően nagy távolságra lévő, lehetőleg teljesen egyenletes, egyszínű szövettel.

A próbálkozás következő lépcsőjeként a környezeti kompozíció tudatos kialakítását javaslom: a váza ne egy asztalon, hanem inkább egy virágtartón álljon, amelyet egy sötét anyaggal burkolsz, a háttér is lehetőleg legyen semleges (erre jó példa, bár alapvetően adott környezet volt, a Mária Teréziáról készült Szobor című képem).
Ha mégis ragaszkodsz a fehér háttérhez, akkor az legyen egyenletesen fehér, törés nélkül, vagy fokozatmentes átmenettel az alaptól a háttér felé (nagy ívben meghajlított fehér karton). Ez esetben különlegesen nehéz az egyenletes kivilágítást megoldani (ezért ezt kevésbé javaslom).

Hogy a fejlődésnek újabb utat mutassak, javaslom a fénymérés automata módból tudatosabb irányba való változtatását. Egy alapszürke (ún. 18%-os szörke) lapot helyezz a véglegesre beállított váza elé (a vázával azonos távolságra), és erre mérj SPOT módban (az A60 emlékeim szerint már tud ilyet). A leolvasott értéket állítsd be manuális módba, és függetlenül attól, hogy a kijelző alul- vagy felülvilágítást jelez, exponálj. Az elkészült képen alighanem a háttér erősen be lesz égve, de maga a téma kifogástalan lesz. Ha mégsem az, akkor a szükséges irányba korrigálj +/- 1 FÉ-nyit (ez 1-1 szabvány rekeszlépés, ami az A60-on alapbeállításban elvileg két kattintás).

Sok sikert!

fifi01 válasza:
Köszi Annyi mindent mondtál hirtelen, hogy elég lesz felfognom,mielött majd elkezdek játszani vele. Egyenlőte a dátterekkel gondom van, mert még nincs med minden lehetőségem ezek összekomponálására, de majd szép lassan. Nekem már ez a PS munka is csúcs teljesítmény volt, azt is lépésről lépésre tanulom. Azt hiszem kinyomtatom amit írtál és elteszem. Köszi

adott pontszám: 5
2004. április 1. | 15:08 | Palatinuszs

Na ez egész ügyes lett. Már látszik hogy dolgoztál vele. Érdekes a háttér megoldás.

fifi01 válasza:
Köszi. Igyekeztem tanulni a jó szóbol.

adott pontszám: 5
2004. április 1. | 15:07 | LantosFe

Na ez már igen. Nagyon jól kamatoztattad a tanácsokat. eltüntek a vaku nyomok is. Grat.

fifi01 válasza:
Köszönöm. Örülök ha látszik a fejlődés.