BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
ELFELEJTETT JELSZÓ
KATEGÓRIÁK
4,4
KATEGÓRIA: természet
ELŐZŐ KÉP
| | egyéb
KÖVETKEZŐ KÉP
  • Feltöltve:
    2008. augusztus 26. 20:17
  • érzékenység: iso 100
  • fókusztávolság: 252
  • objektív: Canon 70-200 4L + 1,4 Canon extender
  • rekeszérték: 5.6
  • zársebesség: 1/1000
  • Készítés helye (ország): Görögország
Pihenő

-0.67 eV 

A képek értékeléséhez és az értékelések
teljes szövegének elolvasásához be kell lépnie!

BELÉPÉS

Ha még nincs felhasználóneve, akkor regisztráljon egyet.

adott pontszám: 5
2008. augusztus 27. | 14:44 | másikvanek

Szép! Tetszenek a villásfarkúak. Nagyon korrekt a kompozíció, finoman kidolgozott a háttér, igényes, precíz munka.
A piros keret színe egyedül, ami nem tetszik, (talán a pillanó sárgája jobb lett volna) de ez semmit nem jelent.
Nemrég én is villásfarkúakat fotóztam, ha van kedved nézd meg a galériámban!
Grat.
üdv.
másikvanek

Skywalker válasza:
Köszönöm, megnézlek! :)

adott pontszám: 5
2008. augusztus 27. | 08:29 | gytam

Nagyon szép. Elsőre ez jutott eszembe. Itt mindent a helyén lévőnek látok. Az átlós kompozíció, a homogén háttér (a lepke mögött), az expo, az élesség nekem tökéletes. Talán "még tökéletesebb" lenne, ha végig olyan lenne a háttér, mint felül. Engem (csak picit) zavar az alul lévő elmosódott folt. Elvonja a figyelmememet, mert azon agyalok, mi lehet ez? Azt gondolnám, hogy a háttér része, de miért lóg bele a levélbe? Mindettől függetlenül örülnék sok hasonló minőségű képnek:)

Skywalker válasza:
Az alsó folt valóban zavaró kicsit ezt el kell ismerjem! Köszönöm a véleményed!

2008. augusztus 27. | 08:09 | efi

az eredeti méret választás éppen azért lett kitalálva, hogy anélkül megtekinthető legyen a kép, hogy bármi belóg.
ott lehet állítani a hátteret, közepesben ez mindíg fehér.
ezt csak azért mondom, mert látom, hogy te amúgy mindent tudsz.

Skywalker válasza:
öreg először a saját képeiden kellene javítanod, ha már ennyire okos vagy, hogy legyen mire kritizálnod! sztem pedig a kép mérete miatt nem kéne lepontozni egy képet és bármilyen hihetetlen egy rovart nem csak szemből lehet fényképezni, főleg nem egy pillangót!

adott pontszám: 4,5
2008. augusztus 27. | 08:04 | bniki

Szia! Egyetlen egy zavaró tényező van a képen, az pedig a levelet átszelő homály. Ezt leszámítva elég jól sikerült kép, szép, éleS a főtéma, jó a kompozíció és mélységélesség is. Még a kép méretén csökkenthettél volna, hogy eredeti méretben is elférjen a képernyőn.

Skywalker válasza:
Köszönöm, nem igazán tudom mi a jó méret állóés fekvő kép esetén... ha esetleg tudod köszönettel veszem!

adott pontszám: 2,9
2008. augusztus 26. | 22:49 | efi

több problémám is van a képpel.
túlzottan nagy, így nem igazán látható egyben.
nem egészen érthető, miért középre szerkesztetted a lepkét. nagyon üres lent szerintem, négyzetesbe vágva, kicsit balról is kurtítva sokkal jobb kompozíciót kapnál.
a színek szépek, éles a pillangó, mosott a háttér.
már csak a lepkére kell rászólni, hogy kicsit forduljon felénk.
a kép így kicsit elkapkodott, javítható, de nem lesz tökéletes.

szép fényeket.

Skywalker válasza:
nekem közepesben jól látható egy 14,4es laptop monitoron, sem a lepke sem a virág nincs középen! szerintem ne írj véleményt arra amit nem látsz rendesen!

adott pontszám: 4,5
2008. augusztus 26. | 21:34 | krissön

Üdv,
Remek kép, gyönyörű színvilággal, DE nagy kár az előtérben lévő elmosódott virágért. Sajnos akaratlanul is elvonja a figyelmet, rontja a kép élvezhetőségét.
Egyébként jó a mélységélesség, a pontos fókusz.

-K-
(a keretből nem hiányozna az a piros vonal sem...)

Skywalker válasza:
Lehet, hogy van egy kis igazság abban amit mondasz, köszi!

adott pontszám: 5
2008. augusztus 26. | 21:19 | Cpt

Ha valami, ez kiemelkedik, finom, törékeny és elegáns - nagyon tetszik, köszönöm az élményt.

Skywalker válasza:
Köszönöm és örülök, ha így látod!:)