Nagyon tetszik. Jól ábrázolt téma .nagyon ötletes. És a képek össze dolgozása,a háttérben hatásos a fény .Kifelyező(pokol és menyország)Ha ez mind te nekem pazar.
- FŐOLDAL
- FOTÓK
- CIKKEK
- A LEGJOBB FOTÓK
- FELHASZNÁLÓK
- GÉPTÍPUSOK
- SAJÁT FOTÓK
- ÚJ VÉLEMÉNYEK
- ÚJ VÁLASZOK
- FOTÓK FELTÖLTÉSE
- ISMERTETŐ
- SZABÁLYZAT
- absztrakt[?A valóság törvényszerűségeitől, összefüggéseitől tárgyi formáitól elszakadt alkotói módszer. A formák, alakzatok, fény és árnyék, valamint színek játéka sokszor eredményezhet nagyszerű felvételt. Csak jó szemre van szükség és a leghétköznapibb tárgyakból vagy egy mindennap látott és unalomig ismert épület egy részletének kiragadásával, remek fotó készülhet, melyet nézegetve - és ez a lényeg - az ember sok mindenre asszociálhat, elsőre nem is biztos hogy rájön a szemlélő, hogy mit ábrázol a kép. Híres képviselői: Moholy-Nagy László, Man Ray, H. Bayer]
- abszurd[?Egymással valószerűtlen, képtelen, olykor hihetetlen összefüggésben álló elemek (emberek-történések) egyidejű megjelenése fényképen, mely sajátosan ]
- akt[?Az emberi test fotografálása régóta foglalkoztatja az embereket. Az akt nem összetévesztendő a pornográfiával és nem feltétlenül célja a szexualitás bemutatása. A fények és árnyékok, izgalmas formákra és részletekre irányíthatják a figyelmet, ízlésesen mutatva meg mindazt, amit egyébként a ruha alá rejtünk. Elsősorban portré-objektívot érdemes használni, tehát 50-135mm-es gyújtótávval, a perspektívikus torzítást elkerülendő. Az érzékiséggel átszőtt, érzékenységgel, finom erotikus esztétikai érzékkel készült felvételek valók ide!]
- állatfotók[?Talán ez a kategóriai meghatározás szorul legkevésbé magyarázatra. Nem meglepő módon állatok fotói kerülhetnek ide. Elsősorban házi kedvencek, háztáji állatok fotói, hiszen a vadonban, természetes környezetben készült állatfelvételeknek sokkal inkább a „természet” kategóriában a helyük. Aki próbálta már lefotózni a kutyáját vagy a macskáját illetve bármilyen más kedvencét, tapasztalhatta, hogy bizony nem egyszerű feladat csak lencsevégre kapni is őket, hiszen izegnek mozognak, nemhogy olyan felvételt készíteni, amely érdeklődésre tarthat számot mások szemében is. ]
- barlangfotók[?A barlangban sötét van! Ez talán a legfontosabb tényező, ami miatt a barlangi fotózást önálló kategóriaként tárgyalhatjuk és ami a fotózás technikáját alapvetően meghatározza, de a legtöbb barlangi kép kompozíciójának is természetes eleme a sötétség. A földfelszín alatt is születnek a természet vad formáit bemutató ]
- családi/emlékkép[?Bizonyára mindenki készített már fotókat a családtagokról, barátokról, egy kedves ismerősről otthonában, vagy nyaraláskor. Legtöbbjük persze attól értékes, hogy a fotós számára kedves alanyt ábrázolnak, de ha olyan fotót készítettél, mely véleményed szerint mindenképpen érdekes lehet mások számára is, akkor válaszd ezt a kategóriát!]
- csendélet[?Szabadon csoportosított tárgyakat, virágokat, gyümölcsöket, ételeket ábrázoló műalkotás. A fotózásban témául szolgálhatnak az élettelen tárgyak, vagy a természet egyes részletei is. Egyszerűen talán úgy fogalmazható meg, hogy a szép, az esztétikus bemutatása.]
- csillagászat/égbolt[?A fotózás egyik legizgalmasabb területe az égbolt objektumainak bemutatása. Az objektívet az égboltra irányítva hosszú záridővel megörökíthető a csillagok járása, egy nagyobb teleobjektívvel vagy távcső segítségével pedig fényképezhetővé válhatnak a bolygók, csillagködök, galaxisok is. Ha valaki ennek szenteli idejét rengeteg élményben lesz része. ]
- digit. illusztráció[?A digitális fotográfia rendkívüli módon megkönnyíti dolgunkat, hogy kiélhessük kreativitásunkat, hiszen egy számítógép segítségével, csak képzeletünk szabhat határt a fotók manipulálásában. A végeredmény általában nem is emlékeztet a kiinduló felvételre, vagy egyáltalán fotóra. Több réteg alkalmazásával pl. átfedéseket érdekes hatásokat érhetünk el. De a színek megváltoztatása, vagy montázsok létrehozása is eredményezhet olyan alkotást, melyet esetleg érdemes megmutatni másoknak is. ]
- divat[?Divatbemutatókon számtalanszor látjuk a villogó vakuk százait. Stílus, elegancia, csillogás. Különös világ, melybe csak kevesek nyerhetnek betekintést. Divatbemutatón, vagy egy barát közreműködésével készült ruházati fotókat ide várjuk.]
- dokumentumfotók[?Alapkövetelménye a realisztikus ábrázolásmód, a hitelesség. A képet az élet „szerkeszti“ ezért az ebbe a kategóriába tartozó képek nem beállítottak, előre megrendezettek, megkomponáltak. Viszont előre eltervezettek lehetnek. Sőt sok esetben szükséges az előzetes felkészülés, érdeklődés a téma iránt. Az előzetes információbeszerzés segíti az alkotót abban, hogy dokumentumfotója a lehető leghitelesebb legyen. Lehet egy képben is dokumentálni valamit, azonban sokszor képsorozatok formájában tudjuk igazán egy adott cselekvés, történés, helyzet ... stb lényegét képben elmondani. Neves képviselői: Henri Cartier-Bresson, Kertész Andor, Korniss Péter.]
- életképek[?Zsánerképnek is szokták nevezni. Mindennapi életünk egy-egy jellemző jelenségének, pillanatának bemutatása. Az utcán sétáló, dolgozó emberek fotózása, mely akkor sikerülhet jól, ha észrevétlenek maradunk, ami sokszor nem is olyan könnyű, hiszen kíváncsi szempárok vetülnek a fotósra. Sokan nem szívelik ha fotózzák őket, tehát rosszalló tekintetekkel is szembetalálhatjuk magunkat.]
- elkapott pillanatok[?A megismételhetetlen, vagy különleges pillanatok megörökítése nagyon izgalmas és nehéz feladat. Nehéz, hiszen sokszor pillanatokra tűnik csak fel a téma, nincs idő komponálni sem. És izgalmas, mert egy igazán jó felvételben nagy örömünket lelhetjük.]
- glamour[?A Glamour olyan fotográfiai terület ahol az alkoto az érzékiséget, bűbájt próbálja ábrázolni, a modell segítségével, egy pillantással egy mozdulattal, akár egy kivillanó női mellbimbóval. ]
- hangulatképek[?Válaszd a hangulatfotó kategóriát, ha olyan képed van, ami tartalmilag pontosabban körülhatárolható, mint egy „egyéb”, mert a legfőbb jellemzője, hogy mások számára is értelmezhető hangulati, érzelmi töltettel bír, esetleg a fő sajátsága a gondolatiság, s ezek válnak a kép fő erényévé, nem a klasszikus kategóriákkal szemben támasztott technikai követelmények. Egy ilyen fotó témája bármi lehet: virág, portré, csiga, tájkép, vagy akár tárgy is, ha látványában kiváló, és elsősorban a hangulata miatt hat a nézőre.]
- humor[?Azt gondolhatnánk, hogy könnyű humoros fotót készíteni. Pedig igazán jót készíteni egyáltalán nem az, sőt, talán az egyik legnehezebb feladat. Attól, mert jópofán belevigyorgunk a gépbe, még nem lesz egy fotó humoros és jó is. Vicces, groteszk helyzetek megörökítésekor is törekedni kell igényes alkotás létrehozására.]
- infravörös fotók[?Optikai és digitális infravörös szűrővel készített, akár jelentős utómunkát tartalmazó infrafotók. A technika lényege egy olyan szűrő használata, mely csak az infravörös, az a látható vörös alatti hullámtartományt engedi át.]
- koncert - színpad[?Koncertek, színi- és táncelőadások, egyszóval az előadóművészetek és az előadóművészek fényképezése különleges feladat elé állítja a fotóst. Jelenlétével a legkisebb mértékben sem zavarhatja az előadókat, és mivel vaku használata csak ritkán megengedett, a meglévő, legtöbbször nem a fotózáshoz megteremtett fényben kell dolgoznia. Az előadásokról, az előadóművészekről és közönségükről készült fotókat - legyen az bármely műfaj, stílus vagy irányzat bemutatása - ebbe a kategóriába várjuk.]
- légifotók[?Valamilyen repülőalkalmatosságból készített felvétel nem mindennapi perspektívából mutatja be a tájat. A földről oly’ jól ismert térség a levegőből egészen új arcát mutatja. Nem egyszerű feladat jó felvételt készíteni, hiszen repülőgép, vagy helikopter remegését, mozgását ki kell egyensúlyozni, ehhez nagy gyakorlat szükséges. Előnyt jelenthet valamilyen optikai kép-stabilizátorral ellátott objektív használata.]
- makró[?Sokan gondolják úgy, hogy a makrófotózás kizárólag a parányi dolgok fotózásával egyenlő. Pedig valójában a közelfényképezés is idetartozik, tehát a rovarok, növények tárgyak fotói mellé ebbe a kategóriába kerülhetnek akár egy száz méter magas fa kérgéről készült közel-felvételek is. Talán ez a kategória az, amelynél a kompakt gépek tulajdonosai egyszerűbb helyzetben lehetnek, hiszen egyes típusok közelpontja egy cm is lehet, nincs szükség csereobjektívre és különböző egyéb kiegészítőkre, igaz egy komoly tükörreflexes felszereléssel érhető el a legjobb eredmény, a legnagyobb leképezési arány.]
- panoráma[?A fényképezőgép egy fotón keresztül az általunk látott tájnak csak egy meghatározott szeletét képes bemutatni. Viszont ha sok ilyen fotót egymáshoz illesztünk, akkor egy felvételen mutathatjuk meg a fotóst körülvevő tájat. Készülhet tehát ilyen felvétel sok kisebb fotó összeillesztésével, melyben számos erre „szakosodott” szoftver nyújt segítséget, illetve olyan speciális fényképezőgéppel, mely a szokványos 36x24 mm-es filmkocka-mérettől eltérően jóval elnyújtottabb képarányú felvételt készít, vagy akár úgy, hogy egy adott felvételt utólag is ilyen formátumúra vágunk.]
- portré[?A fotográfia születésével egyidős az arcképek, emberek megörökítésének igénye. Egy jó portré legtöbbször egy pillanatba és képkockába sűríti az ábrázolt egyén személyiségét, érzéseit. Minden ember egyedi és megismételhetetlen, ezért is bizonyosan mást mond egy portré annak aki ismeri az ábrázolt személyt, mint egy idegen számára. Ezért is nehéz, ha ugyan nem a legnehezebb ága ez a fotózásnak. Pár négyzetcentiméteren ábrázolni a múltat, a jelen érzéseit, magát az EMBERT, igazi kihívás. Gyakorlatilag lehetetlen megmondani mitől jó egy portré, de talán annyi mégis elvárható, hogy hiteles legyen. Készülhet portré műteremben, gondosan megvilágítva és készülhet spontán, mintegy elkapva egy pillantást, egy érzelem kivetülését az arcra a szabadban.]
- riport[?Amióta írott sajtó létezik, igény van az írások mondanivalójának, témájának kiemeléséhez egyfajta képi anyagra is. A fotográfia elterjedése előtt ezt rajzokkal oldották meg. Ahogy fejlődött a technika és elég gyorssá váltak a nyersanyagok, fényerős objektívek születtek, valamint a gépek mérete is csökkent, a rajzokat mind gyorsabban váltották fel a fotók. A riportfotó publicisztikai műfaj, valamely időszerű eseményről, jelenségről, az aktuális érdeklődés előterében álló személyiségről készített beszámoló, melynek elsődleges feladata a dokumentálás, mégis napjainkban egyre inkább igény van a művészi értékeket hordozó riportfotókra. Ha társadalmi, vagy sportrendezvényen, esetleg más közéleti történésen készült fotót szeretnél feltölteni, akkor ezt a kategóriát válaszd!]
- sport[?A legtöbb sporteseményen a profi fotósok foglalhatják el a legjobb helyeket, ahonnan jó rálátásuk van a történésekre. Viszont kis leleményességgel és szerencsével magunk is készíthetünk jó felvételeket. Ezt általában teleobjektívvel felszerelkezve érdemes elkezdeni, hiszen sokszor a témától távolról kell exponálnunk. Amennyiben valamely híres sportolót, technikai sportot vagy egy barátot sportolás közben ábrázoló felvételed szeretnéd megmutatni, akkor erre a kategóriára kattints!]
- szociofotók[?Valamely társadalmi réteg, leggyakrabban a munkásosztály életének, társadalmi, politikai helyzetének, életkörülményeinek bemutatása. Az ember mindennapi küzdelmének érzékeltetése nem könnyű, de rendkívül szép és érdekes feladat.]
- tájkép[?Az első tájképek egyidősek a fotográfia feltalálásával. Törekedhet egy tájkép arra, hogy teljesen hűen adja vissza a látottakat, de hangulatkép jellegű tájképek is léteznek. Legtöbbször nyaralás, utazás színhelyeinek megörökítése a cél. Általában jobbá tehetjük felvételünket akkor, ha az előtérbe komponálunk egy tájrészletet, ezzel adva tagoltságot a képnek és érzékeltetve a távlatokat és arányokat.]
- tárgyfotók[?A műszaki fényképezés egyik fontos területe. Mint ilyen, célja a fotón a tárgyak látványának valósághű ábrázolása. De pl. a fotóművészeti csendélet keretein belül a tárgyak esztétikai lényegük kifejezésére is törekedhet. Például műteremben a különböző világítási trükkökkel operálva készíthetjük el a legjobb felvételeket. Híres képviselője: Ansel Adams]
- természet[?Témája lehet minden, ami a természetben megtalálható. Érdekes felhőalakzatok, kőzetek, fák, virágok állatok. Célja a fényképezendő alany és annak közvetlen illetve tágabb környezetésnek megörökítése. Nincs is izgalmasabb, mint egy ritkán látott vagy azelőtt csak az állatkertben megismert állat becserkelése, és természetes környezetében való fotózása. Ide tartozik így pl. a lessátras fotózás is.]
- utcaifotók[?Az utcai fotózás ugyan jellemzően a közterületen történő fényképezésről szól, de témája általában az ember illetve ennek életvitele olyan tereken, ahol alapvetően hiányzik a négy fal nyújtotta intimitás védelme. A megnevezés ellenére nem feltétel az utca, sőt, még a városi környezet sem. Azokat a fényképeket várjuk ide, ahol érdekes, beszédes, többnyire elkapott pillanatokat sikerül lencsevégre kapni emberekről vagy embercsoportokról (esetleg házikedvencekről) egy nyilvános hely nyújtotta szabadságban. Habár a klasszikus utcaifotózást normál- illetve széles látószögű objektívekkel művelték, ma már bőven látunk példát az enyhe teleobjektívek illetve telezoomok használatára is.]
- város, építészet[?Lakóhelyünk környékén vagy egy utazás alkalmával idegen országban járva a témák kimeríthetetlen tárházát találhatjuk. Utcák látképe, jellegzetes építészeti stílusok, épületek megörökítése. Magas épületeket fotózva, sokszor kényszerülünk a gépváz megdöntésére, de ez mindenképpen azt eredményezi, hogy az épület falai összetartóak lesznek az elkészült felvételen. Célunktól függően ez lehet előny is, de általában utólagos korrekcióra szorulnak felvételeink. Létezik megoldás arra is, hogy utólag egyáltalán, vagy sokkal kevésbé kelljen „belenyúlnunk” a fotóba. Műszaki fényképezőgéppel, vagy ún. shift-objektívvel az összetartó vonalak korrigálhatók már a kép elkészülte előtt.]
- vízalatti fotók[?Mind a technikával, mind a fotóssal szemben nagy követelményeket támaszt a fotózás ezen ága. A víz egészen más közeg, mint a levegő, optikailag is teljesen másképp’ viselkedik. Jó víz alatti felvételek akkor készülhetnek, ha teljességgel a fotózásra tudunk koncentrálni, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy a vízben teljességgel biztonságban érezzük magunkat, magabiztosan mozogjunk benne. Ez búvártanfolyam elvégzésével és sok gyakorlással érhető el. Ha van az embernek kitartása és sokat gyakorol, akkor előbb utóbb elsajátítható a fotózás ezen rendkívül érdekes ága. Szerencsére ma már sok fényképezőgéphez kapható víz alatti tok.]
- feldolgozott fotók[?Ha egy fotót nézve úgy érzed, hogy valamit másképpen vagy jobban csináltál volna, akkor - amennyiben a fotó tulajdonosa ezt nem tiltotta meg – az általad végrehajtott módosítások után a véleményezésed követően válaszd a "feldolgozás feltöltése" opciót. E kategória fájlméret határa 500 kB.]
- így készült[?A kategóriába olyan képeket várunk, melyek egy - már korábban feltöltött - fotó elkészültének körülményeit mutatják be, többnyire feltüntetve az alkalmazott világítás módja egy rajz vagy werkfotó alakjában. A kategória nem pontozható, de kredittel jutalmazhatóak ezek a képek, ha a fotós segített vázlatával az alkalmazott módszerek megértésében illetve azok későbbi megvalósításában. Az ide feltöltött képek után 2,5 kreditet utalunk vissza, amennyiben a feltöltött illusztráció egy, az oldalon már megjelent fotó készítési körülményeit mutatja be és írja le. A kreditet Üzenetben kell igényelni!]
- egyéb[?Ha a feltöltendő fotó jó szívvel egyetlen másik kategóriába sem skatulyázható be, akkor ezt a kategóriát célszerű választani!]
- pályázat[?Időről időre felbukkan az oldalon egy-egy pályázat. Az aktuális pályázat fotói tölthetők ide, de csak feltöltési időszakban.]
- Online fotókiállítások[?Oldalainkon sűrűn szerepelnek kiállításokról szóló meghívók, amelyek egy-egy alkotó, vagy alkotócsoport műveinek galériában, kiállítóteremben történő ünnepélyes bemutatására invitálnak. Bár kis ország vagyunk, a távolságok még így is elég nagyok ahhoz, hogy az ország egyik felében rendezett kiállításra az ország másik feléből már csak kevesen jussanak el. Noha sok fotóklubnak és fotóművésznek van már saját web- vagy facebook oldala, ezek látogatottsága a legtöbb esetben alatta marad a lehetőségeknek. Hiába a sok jó fotó, hiába a remek weboldal, ha kevesen találnak oda. Ezen kívánunk segíteni a Fotózz!hu közösségi oldalunk új szolgáltatásával. A művészeknél a jó fotók, nálunk az infrastruktúra és a napi több ezres látogatottság A Fotózz!hu - mint Magyarország legnagyobb fotós közösségi oldala - ingyenes bemutatkozó lehetőséget kínál fotográfusoknak és fotókluboknak. A bemutatkozáshoz nincs másra szükség, mint az oldalon történő regisztrációra (egyéni fotográfus aktív regisztráció mellett is kezdeményezhet új regisztrációt, ide a kiállításokon megjelent műveit töltheti fel). Kérjük regisztrációkor felhasználói névként a fotóklub illetve fotográfus teljes nevét adják meg, pl. Ellenfény Fotóklub, vagy Nagy Gábor Sándor, valamint a már létező weboldal vagy facebook oldal címét is szerepeltessék az adatok között. Ha kiállítást csak jövőre terveznek, kérjük akkor is regisztráljanak már idén, hogy az igényeket fel tudjuk mérni és ennek megfelelően tudjuk kialakítani a megjelenések várható képét. A regisztrációt követően küldje el a fotókiállítás megnyitójának meghívóját az ir@pixinfo.com e-mail címre, s ne felejtse el közölni az e-mailben a Fotózz!hu regisztrációja felhasználói nevét. Az e-mail megérkezése után a felhasználói névhez tartozó kreditszámot megemeljük, hogy a kiállítás képei digitális formában feltölthetők legyenek. Kérjük a képek méretezésénél ne lépjék át az 1000 pixeles képmagasságot, valamint az 1200 pixeles képszélességet. A kiállítás megnyitóját követően a Fotózz!hu közösségi oldalunkra egyszerre kerülnek ki a kiállítás képei (a feltöltött képek a feltöltés pillanatában még nem kerülnek publikálásra, csak a megnyitó időpontját követően). Az így feltöltött online kiállításokról külön hírt adunk, valamint a Fotózz!hu főoldalán külön is szerepeltetjük azokat a kiállítás ideje alatt. Bízunk benne, hogy mind az alkotó közösségek, mind az egyre népesebb felhasználó táborunk egyaránt örömüket lelik majd a fotozz.hu online kiállítási lehetőségében.]
| ELŐZŐ KÉP | KÖVETKEZŐ KÉP |
- Feltöltve:
2008. február 6. 00:30 - Készítés helye (ország): Románia
- Készítés ideje : 2008-02-05
Ezert a kepert en tenleg ott logtam. Mindegyik vegtag hozzam tartozik. A kep nem dol en azt kimertem csak az ajto felso deszkaja mar alament. Utomunka: a kezek es a labak egy kepen valo megjelenitese, szin, vagas es keretezes. Allvanyrol keszultek a fotok Varom ertekelesetek minnel tobbet
Szerintem zseniális lett. Tetszik úgy ahogy van. Vicces lett volna legalulra még egy fejecske, amint kétségbeesetten néz fel, de persze sok variáció lahaetne még. Egyedi az ötlet, a megvalósítás szintén, a szine is jó, mert nem azon van a hangsúly. Grat!
ajda21 válasza:
orulok hogy tetszik es koszonom szepen hogy ertekelted
Szia,
Igy lehet feljebb jutni! Nem lógtál el a munka elől! :)
5letes, szépen szerkesztett, érthető.
Grat!
ajda21 válasza:
Orulok hogy tetszik es koszonom szepen hogy ertekelted
Ez en monitoromnak/szememnek egy picit sargas lett,de az otlet nagyon jo, a kivitelezes is jol sikerult! A jobb felso 2 kezre raszolhattal volna,hogy huzzon onnet, meg alul elferne valami fej, de csak hangosan gondolkodom. Elismeresem,udv!
ajda21 válasza:
nagyon orulok hogy tetszik es koszonom hogy ertekelted
Szia. Nagyon komoly ez a kép. Nem semmi mi munkád lehetett benne már ezért is megérdemel egy ötöst. Ráadásul átvágod az embert a tökéletes utómunkával. Én elhittem hogy ennyi segítő partnered volt ott. Nem nagyon látok benne hibát. Apróságok…
Gratulálok. Üdv.
ajda21 válasza:
nagyon orulok hogy tetszik es koszonom szepen hogy ertekelted
Eredeti és kreativ az biztos.
Egyedül a mondanivalójára nem jöttem még rá.
Ez persze lehet az én gondom is. Ezért most inkább eltekintek a pontozástol.
ajda21 válasza:
Koszi hogy irtal
Hello!
Nagyon ötletes képnek tartom.Tetszik a színvilága,jó az utómunka.Két dolog zavaró a képeden: az egyik a jobb alsó sarokban az átlósan benyúló fehér valami(talán ág), a másik meg hogy felülről még vágtam volna,a fehér deszkát kihagytam volna a kompozícióból. Egyébként nagyon tetszik,gratulálok!
ajda21 válasza:
Nagyon orulok hogy tetszik es hogy ertekelted en nem tartom azokta hibanak felul annyi meg kellet szerintem es a sarokba meg ugy elveszik aza nadszal hogy eszre sem veheto szerintem
mindenkep koszonom hogy irtal
Szia! Látom nagyon sok munkád van benne. Nekem tetszik az alulexponáltság és a lógó láb együttes összhangja. Jó a meglátás, ügyesen eltaláltad a helyszint. Semmi hibát nem találok benne. Gratulálok, szép fotó.
ajda21 válasza:
orulok hogy tetszik es koszonom szepen hogy ertekelted
nagyon jo kep lett.
gratulalok.
kicsit avantgarde, alternative es ilyen trendi szavak.
a kepnek szep a szinvilaga, otletes, es jol van exponalva.
ez jo.
udv, loriatya
ajda21 válasza:
orulok hogy tetszik es koszonom szepen hogy ertekelted
Direkt nem olvasom el az előzményeket, bár a pontozásról lemondtam. A technikát nagyon szépen és jól kézbentartod.
Viszont a tartalommal alapvető bajom van, cím nélkül is, de címmel méginkább. Részben mert nem érzek semmi kapcsolatot a kezek között, részben mert ezek a gesztusok egyike sem a felfelé kapaszkodás, esetleg visszaesés érzetét keltik bennem. A lógó lábak is max. súlytalan libegésre, netán kötélen lógásra vizionál. Előbbi a sötét veremből kiemelkedés szimbolikájaként még felfogható.
Szóval az ötletet nem eldobva javaslom, hogy akár kézvariációk készítésével alaposan elemezd ki, mely mozdulat ,milyen érzetet kelt, s a végső képi mondanivalód szerint rakd össze újra. Jó szórakozást, szorítok!
ajda21 válasza:
Koszonom az eszre veteleket es koszi hogy irtal
Szerintem nagyon jó szimbólikus fotó, a helyszin is nagyon eltalált, hatalmas ötlet. A kérdés persze kérdés marad, ki jutott fel és mért pont ő. Ami technikailag nekem problémát okoz az a láb számomra feleslege s bemozdulása
Üdv
Gábor
ajda21 válasza:
peddig szerintem a bemozdulas az kell hogy hangsujoza a felfeletartast de orulok hogy azert tetszik es koszonom hogy ertekelted
Az ötleted nagyon jó, de az én véleményem szerint van néhány dolog, amit nem értek, másképp csinálnék.
Maga az ajtókeret nagyon informatív, jó alap egy kompozícióhoz... Viszont saját tapasztalatból tudom, hogy az olyan romos házakra, amit már alig tart össze valami, inkább csak a lélek, nem ajánlatos felmászni. Ezért is furcsállom a címet... Feljut, feljut, de ilyen helyre minek?!
A lelógó lábak nekem inkább egy akasztott embert idéznek, nem mászót; aki a magasba akar törni. Túl statikus, mintha már jó ideje ott lógna szegény.
A kezek is nagyon jó ötlet... De szerintem aki fel akar jutni, az felfelé nyúl, és nem oldalra, főképp nem lefelé. Kifejezőbb lenne, és a hulla-érzésem is megszüntetné, ha egy-két kéz megragadná a lábat, és húzná visszafelé, vagy kapaszkodna bele görcsösen, hogy vigye magával felfelé őt is...
Összességében véve nagyon jó az ötlet, a variációkkal meg kihívás lehet elbíbelődni. Kíváncsi vagyok, kinek mit üzenhet a kép... Mindenesetre jó ideje ez az első olyan alkotás, ami ennyi gonolatot ébresztett bennem...
ajda21 válasza:
En nem a maszasra gondoltam itt hanem egyaltalan valaki fennebb jut mind aho9nnan elindult en szimbolikusan gondoltam.
Igazad van vanm benne valami halali is de nekem a kep lattan az is eszembe jutott hogy van aki a menybe jut van aki a pokolba foleg hogy a hatter felul feher es alul fekete, sotet
A kezekrol meg az hogy nem mindenki akar feljutni, azt hogy kapaszkodjak sajat labamba azt nem tudotam megcsinalni es sajnos a ps-ben meg nem vagyok annyira jo hogy azt megcsinaljam eszrevetleneul de fogok probalkozni
Mindenkep orulok hogy irtal es orulok hogy gondolatokat inditot meg benned
Ötletes kép, szerintem alulétékelt - jelenleg. A kezek- lábak ok, de a környezet kicsit lerontja. A belógó gallyak, alul is a kéz mögött (nekünk jobb alsó) valami zavaró a háttérben. A jobb sarkakban alul-felül. Szóval tudatos, és kreatív pici hibákkal - szerintem!
Z☼ran
ajda21 válasza:
nekem a novenyzet valahogy kellet oda nem tudom mert de enekm azok fokozak a hangulatott
Nagyon kreativ, de éppen ezért, mivel ebben a fotóban több van, mint amennyit kihoztál, javítandónak ítélem.Az elgondolás remek, de az utómunkánál lehettél volna igényesebb. Én értem, hogy a helyszín adott, de ki lehetett volna venni az ajtóból a zavaró sötét hátteret. nem tudom kivenni, mi ez, valami kamra szerüség? Így nincs értelme a kép címének. Szerintem az ajtó mögötti területet egészében fehérré kellett volna tenned, vagy bevágni valami olyan képelemet, hogy egy térbeli mélységérzet átjöjjön, hogy éreződjön valami térbeli hatás, mert így a másik falall mögötte szerintem nincs igazán mondanivalója.
Szóval érdemes ezzel az ötlettel egy másik variációt is csinálnod. Egyébként a vágása jó.
ajda21 válasza:
engem nem zavar annyira a hatso fal sot tetszik hogy alul sotet es felul vilagosa roszbol a jobba valo atkerulest idezi nekem vagyis en szerintem joa ahtter amugy ez egy regi lerobbant uveghaz termei kozti atjaro koszonom hogy irtal
Hehe. Ez jó kis kép lett. Tetszik. :) Pont ilyen szerintem a mi társadalmunk is. Van aki felfele tőr és mindig akad aki visszahúzza. Ha nem egyéb, mint a te esetedben is látszik, sokszor sajátmagunkat húzzuk vssza, néha azzal, hogy nem vagyunk eléggé bátrak, vakmerőek, néha pedig pont azzal, hogy túl vakmerőek vagyunk. Gratulálok
Üd, Karesszatya
ajda21 válasza:
Orulok hogy tetszik es erdekes eszre vetel a sajat magunk vissza huzasa koszonom hogy ertekelted
a leírást elolvasva mégnagyobb respekt a képért!!!!!
Nagyon eredeti az ötlet! :) Abszurd a megvalósítás tökéletes mint foto és a kategória ékköve!!!
Gratulálok!!!!
ajda21 válasza:
Orulok hogy tetszik es koszonom szepen hogy ertekelted
Szia!
Ez nagyon jó. Majdnem kiköptem a reggeli kávémat, amikor megnyitottam. Elgondoltam, hogy kimész a "kertbe" fotózni és a szüleid hozzátartózóid tőled 20 méterre azon töprengenek, hogy "nézd má' aptyuk, mit csinál már megint ez a "hülyegyerek".
Na ezt félre ne értsd, kizárólag jó értelemben mondom. De a készítés folyamata külső szemlélőként, biztos mosolyra fakasztó volt.
Megérte mert a végeredmény igencsak mutatós lett! Kreatívitás, jó utúmunka, Jó szerkesztés és technikai megvalósítás.
Külön tetszik a kéz mozdulatainak sokszínűsége!
Gratulálok!
ajda21 válasza:
Orulok hogy tetszik. Ha mar a keszitesrol irtal en temesvaron alberletbe lakok egy ido neninel a kertunkbe van egy lerobbant uveghaz es ott lent keszuultezert tudtam kimenni az epuletbol felul ugymomd hogy logjon a labam, de arra en is gondoltam hogy ha jonne az idos neeni es meglatna hogy en logok le az uveghaz tetejerol egy szal alsonemube akkor mit szolna hozza. Szerintem is erdekes jelenet lenne de akkor mit szolt volna a ha meg latt "a XX sz embere" cimu fotomnal:)
Figyu nekem ez nagyon tetszik! Ötletes, kreatív! A kép címe is találó!Szerintem jó színek, talán egy kicsit zavaros a kép! A jobb alsó sarokban az a két világosabb fűszáll, kicsit belerondít! Azzal valamit kezdhettél volna!
Engem még egy valami zavar!Ha jobban megnézed a képet, akkor látszik, hogy az összes kéznél mindig az van ott, amelyiknél felfele mutat a hüvelykújj!Kivéve egy a jobb felső!A helyedben jobban váltogattam volna a balt és a jobbat, de amúgy remek kép, és a kivitelezés is egész jó!
csáó!
ajda21 válasza:
A fuszalall nem ertek egyet annyira elvesz a sarokba hoy eszre se lehet venni ingen a huvelykuj mindig felfele mutat merta bal felerol a bal kezemet nyujtotam be a jobb oldalrol a jobbat mert igy volt kenyelmesebb orulok hogy tetszik es koszonom szepen hogy ertekelted
Szia!
A kezeket felfele raktam volna ,és egy két fejet is ,mintha a tömeg csodálná az elrepülő társukat.
Üdv!
ajda21 válasza:
Ezek jo otletek lehet megcsinalom ezt a valtozatot is
Szia!
Szerintem jobb lenne ha a kezek a láb felé nyúlnának mert azzal azt az érzést keltenéd mintha a földből szeretnének az égbe jutni és csak az az egy mehet.
Pálcyka
ajda21 válasza:
Koszonom hogy ertekelted lehet jobb lenne vegulis egy keznel latszik hogy nem nyul a lab fele egyaltalan de erdekes eszrevetel lehet jobb let volna ugy koszonom hogy velemenyezted
Ha kedveled a jó képeket, akkor Lájkold a Fotózz.hu új Facebook oldalát, illetve az ott megjelenő legjobb képeket, hogy a barátaidnak is legyen minden nap miben gyönyörködniük.

