BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
ELFELEJTETT JELSZÓ
KATEGÓRIÁK
3,25
KATEGÓRIA: állatfotók
ELŐZŐ KÉP
| | egyéb
KÖVETKEZŐ KÉP
  • Feltöltve:
    2007. október 23. 19:14
  • érzékenység: ISO80
  • objektív: Leica
  • rekeszérték: f2,8
  • zársebesség: 1/200
  • Készítés helye (ország): Magyarország
  • Készítés helye: Erdőfű
A három kismalac

A képen élesség, színek, csatorna, szaturáció lett állítva. A kép, egy dróthálón keresztül készült, amin átdugtam a lencsét, még mielőtt valaki az alacsonyabb nézőpontot hiányolná. :) Jah és nem egy udvarban vannak a malacok, hanem egy falú szélén az erdőben elkerített területen. Szóval csak innen tudtam fotózni őket, más háttér nem volt választható, sajnos. :( 

A képek értékeléséhez és az értékelések
teljes szövegének elolvasásához be kell lépnie!

BELÉPÉS

Ha még nincs felhasználóneve, akkor regisztráljon egyet.

2007. november 17. | 21:30 | ligalya

ari a kép.....

Diesel__ válasza:
köcce :)

adott pontszám: 4
2007. november 3. | 23:48 | fejescs60

Miért kellene a hátteret szégyellned? Az ellenfénybenvirító fülszőrök nekem különösen tetszenek. Igen kicsit alacsonyabb nézőpont szerencsésebb lett volna.

Diesel__ válasza:
Jó kérdés, én nem szégyenlem a hátteret. :) Köszönöm véleményed.
Diesel__

adott pontszám: 4,2
2007. október 29. | 16:23 | vikk007

aranyosak így együtt a "tesók", kedves kíváncsi tekintetük fogott meg, hogy ide kattanjak.. végülis várható volt az alacsony átlag. Nekem tetszik a kép, de ezt az oldalt ismerve, nem mertem volna feltölteni.. Nyilván látod Te is a hibáit, és én még ugyan nem látom, de biztos már többen leírták a háttér beégését, a szűk vágást... én csak azt javítanám, hogy a valóban beégett háttér helyett inkább lefelé fordíthattad volna a gépet, hogy a patájuk is látsszon... Amúgy aranyos kép, és tetszik az összhatás! Nem lehúzni akartam, ne haragudj! Sőt, ha jól látom, az átlagon talán segítek is...

Diesel__ válasza:
Köszönöm vikk007 a véleményed és a tényleg átlagot emelő 4,2 pontot.

adott pontszám: 5
2007. október 25. | 16:51 | Zsanna

Szia!Nagyon édesek a malackák!Nekem nagyon tetszik a kép annak ellenére,hogy nem tökéletes!A fotó készítésének körülményei nem voltak egyszerűek ezért 5-ös.

Diesel__ válasza:
Köszönöm Zsanna, hogy te 5-ösnek látod, azért tényleg nem tökéletes, de THX!

2007. október 24. | 21:38 | Tgely

Jaj! A vakut a malackák arcára kell lőni. A fákra kell a fényt mérni, akkor a szűkebb rekesz mellett a malackák pofáját vakuval kell kegyenlíteni, hogy ne bukjanak be a sötét éjszakába. Hidd el megéri, nem beszélek malacságokat. :-)

Diesel__ válasza:
Thx, ismerem a techinkát, csak nem is tudom miért nem alkalmaztam. :) Itt a kezem, nem disznóláb. :D

adott pontszám: 2,9
2007. október 24. | 00:47 | roxor

Nem is olyan kicsik, mert nem férnek bele a képbe :)
Sajnos nem találok semmi olyat -sem látvány, sem környezet, sem hangulat-, ami képed elmozdítaná a tucatfotó szintjéről (nálam)
És ahogy leírtad a körülményeket (drótháló, nem választható háttér:)), még ötletem sincs, hogy lehetne fotód jobbá tenni....de ha figyelmesen elolvasod a képek feltöltésére vonatkozó javaslatot, akkor talán legközelebb több sikerrel közelíted meg a témát....
Üdv!

Diesel__ válasza:
Thank U véleményed.

adott pontszám: 4
2007. október 23. | 21:44 | Tgely

Nagyon kedvesek! Szerintem az ellenfény se rossz, mert érdekes hatást kelt az állatok szőrén. A háttér elvesztése helyett nekem szerencsésebb lenne egy kis vakus derítés és akkor a fák törzse sem égne bele az égbe.

Üdv,
Tgely

Diesel__ válasza:
A fák azért jóval távolabb voltak, mint a vakum teljesítménye, de köszönöm a véleményed és a 4 pontot.

2007. október 23. | 20:48 | slapaj3

Jaja,minimum megbeszéled velük,hogy szépen áljanak...:-))) kedves malacok biztos szótfogadnak. :D

Diesel__ válasza:
:D

adott pontszám: 3,8
2007. október 23. | 20:19 | álomlakó

Inkább alsó rész lehetne kissé tágabb, míg a kiégett felsőrészből a kevesebb, márcsak a lábak miatt is, ez javítandó.
Muris a fülükön végigfutó fénylő vörös szőr, érdekes színűek, utólag lett ilyen?

Diesel__ válasza:
A körülmények ennyit engedtek a nézőpontból. A szőr a fülükön a színkorrekciótol vörösödött be, alapba barna, de jól áll nekik. :)
Köszönöm véleményed.

adott pontszám: 3
2007. október 23. | 20:07 | slapaj3

A színek elég valószerűtlenek...
A három kismalac jó lenne,ahogy belebámulnak a képbe.Nagyon zavaró hátul az ég.Szerintem próbáld újra feldolgozni,hogy kicsit élőbb színek legyenek.A levágott fül se előny...További jó munkát.

Diesel__ válasza:
A kép vágás nélküli, de legközelebb szólok a jobb szélsőnek álljon kicsit beljebb. :D
Köszönöm véleményed.

adott pontszám: 4
2007. október 23. | 20:00 | Gazex

Egy igazi falusi udvar képe!:DÖtletes sztem,de a háttérnek kerestem volna vmi hitelesebb beállást.De nekem azért teccik:)

Diesel__ válasza:
Köszönöm véleményed.

2007. október 23. | 19:50 | erőslacc

Hát azért változtass a bemutatáson, hogy jobb legyen! Üdv.

Diesel__ válasza:
Ha összefutok velük, akkor újrarendezem soraikat. :)

adott pontszám: 3
2007. október 23. | 19:42 | erőslacc

Nagyon érdekesek a malacok, csak azon kívül én nem látok semmi esztétikumot, vagy érdekes, látványos bemutatást. Gondolok a mélységélességre, a kiemelésre, letisztult kompozícióra, semmi technikai extra, csak egy kattintás, mert aranyosak a jószágok. A háttérben az égbolt is kiégett ami zavaró, onnan még vághattál volna. Javítandó a fotó szerintem. További jó fotózást.

Diesel__ válasza:
Azért ha látnád az eredeti fotót, nem ezt mondanád, de azért köszönöm véleményed. Már megszoktam a 3-as átlagot az állatfotóim terén. Ez sem ugorhat ki. :)