De szép, mennyi rejtély, kutató pillantás, igazán megragadó! Ha éles lenne, vesztene az erejéből, így jó ez. Keresem a pontot, ahol bele tudnék kötni, de nem megy. Nekem tetszik, hogy helyenként csak az asszociáció sgítségével lehet tudni, hogy mi hol van.
- FŐOLDAL
- FOTÓK
- CIKKEK
- A LEGJOBB FOTÓK
- FELHASZNÁLÓK
- GÉPTÍPUSOK
- SAJÁT FOTÓK
- ÚJ VÉLEMÉNYEK
- ÚJ VÁLASZOK
- FOTÓK FELTÖLTÉSE
- ISMERTETŐ
- SZABÁLYZAT
- absztrakt[?A valóság törvényszerűségeitől, összefüggéseitől tárgyi formáitól elszakadt alkotói módszer. A formák, alakzatok, fény és árnyék, valamint színek játéka sokszor eredményezhet nagyszerű felvételt. Csak jó szemre van szükség és a leghétköznapibb tárgyakból vagy egy mindennap látott és unalomig ismert épület egy részletének kiragadásával, remek fotó készülhet, melyet nézegetve - és ez a lényeg - az ember sok mindenre asszociálhat, elsőre nem is biztos hogy rájön a szemlélő, hogy mit ábrázol a kép. Híres képviselői: Moholy-Nagy László, Man Ray, H. Bayer]
- abszurd[?Egymással valószerűtlen, képtelen, olykor hihetetlen összefüggésben álló elemek (emberek-történések) egyidejű megjelenése fényképen, mely sajátosan ]
- akt[?Az emberi test fotografálása régóta foglalkoztatja az embereket. Az akt nem összetévesztendő a pornográfiával és nem feltétlenül célja a szexualitás bemutatása. A fények és árnyékok, izgalmas formákra és részletekre irányíthatják a figyelmet, ízlésesen mutatva meg mindazt, amit egyébként a ruha alá rejtünk. Elsősorban portré-objektívot érdemes használni, tehát 50-135mm-es gyújtótávval, a perspektívikus torzítást elkerülendő. Az érzékiséggel átszőtt, érzékenységgel, finom erotikus esztétikai érzékkel készült felvételek valók ide!]
- állatfotók[?Talán ez a kategóriai meghatározás szorul legkevésbé magyarázatra. Nem meglepő módon állatok fotói kerülhetnek ide. Elsősorban házi kedvencek, háztáji állatok fotói, hiszen a vadonban, természetes környezetben készült állatfelvételeknek sokkal inkább a „természet” kategóriában a helyük. Aki próbálta már lefotózni a kutyáját vagy a macskáját illetve bármilyen más kedvencét, tapasztalhatta, hogy bizony nem egyszerű feladat csak lencsevégre kapni is őket, hiszen izegnek mozognak, nemhogy olyan felvételt készíteni, amely érdeklődésre tarthat számot mások szemében is. ]
- barlangfotók[?A barlangban sötét van! Ez talán a legfontosabb tényező, ami miatt a barlangi fotózást önálló kategóriaként tárgyalhatjuk és ami a fotózás technikáját alapvetően meghatározza, de a legtöbb barlangi kép kompozíciójának is természetes eleme a sötétség. A földfelszín alatt is születnek a természet vad formáit bemutató ]
- családi/emlékkép[?Bizonyára mindenki készített már fotókat a családtagokról, barátokról, egy kedves ismerősről otthonában, vagy nyaraláskor. Legtöbbjük persze attól értékes, hogy a fotós számára kedves alanyt ábrázolnak, de ha olyan fotót készítettél, mely véleményed szerint mindenképpen érdekes lehet mások számára is, akkor válaszd ezt a kategóriát!]
- csendélet[?Szabadon csoportosított tárgyakat, virágokat, gyümölcsöket, ételeket ábrázoló műalkotás. A fotózásban témául szolgálhatnak az élettelen tárgyak, vagy a természet egyes részletei is. Egyszerűen talán úgy fogalmazható meg, hogy a szép, az esztétikus bemutatása.]
- csillagászat/égbolt[?A fotózás egyik legizgalmasabb területe az égbolt objektumainak bemutatása. Az objektívet az égboltra irányítva hosszú záridővel megörökíthető a csillagok járása, egy nagyobb teleobjektívvel vagy távcső segítségével pedig fényképezhetővé válhatnak a bolygók, csillagködök, galaxisok is. Ha valaki ennek szenteli idejét rengeteg élményben lesz része. ]
- digit. illusztráció[?A digitális fotográfia rendkívüli módon megkönnyíti dolgunkat, hogy kiélhessük kreativitásunkat, hiszen egy számítógép segítségével, csak képzeletünk szabhat határt a fotók manipulálásában. A végeredmény általában nem is emlékeztet a kiinduló felvételre, vagy egyáltalán fotóra. Több réteg alkalmazásával pl. átfedéseket érdekes hatásokat érhetünk el. De a színek megváltoztatása, vagy montázsok létrehozása is eredményezhet olyan alkotást, melyet esetleg érdemes megmutatni másoknak is. ]
- divat[?Divatbemutatókon számtalanszor látjuk a villogó vakuk százait. Stílus, elegancia, csillogás. Különös világ, melybe csak kevesek nyerhetnek betekintést. Divatbemutatón, vagy egy barát közreműködésével készült ruházati fotókat ide várjuk.]
- dokumentumfotók[?Alapkövetelménye a realisztikus ábrázolásmód, a hitelesség. A képet az élet „szerkeszti“ ezért az ebbe a kategóriába tartozó képek nem beállítottak, előre megrendezettek, megkomponáltak. Viszont előre eltervezettek lehetnek. Sőt sok esetben szükséges az előzetes felkészülés, érdeklődés a téma iránt. Az előzetes információbeszerzés segíti az alkotót abban, hogy dokumentumfotója a lehető leghitelesebb legyen. Lehet egy képben is dokumentálni valamit, azonban sokszor képsorozatok formájában tudjuk igazán egy adott cselekvés, történés, helyzet ... stb lényegét képben elmondani. Neves képviselői: Henri Cartier-Bresson, Kertész Andor, Korniss Péter.]
- életképek[?Zsánerképnek is szokták nevezni. Mindennapi életünk egy-egy jellemző jelenségének, pillanatának bemutatása. Az utcán sétáló, dolgozó emberek fotózása, mely akkor sikerülhet jól, ha észrevétlenek maradunk, ami sokszor nem is olyan könnyű, hiszen kíváncsi szempárok vetülnek a fotósra. Sokan nem szívelik ha fotózzák őket, tehát rosszalló tekintetekkel is szembetalálhatjuk magunkat.]
- elkapott pillanatok[?A megismételhetetlen, vagy különleges pillanatok megörökítése nagyon izgalmas és nehéz feladat. Nehéz, hiszen sokszor pillanatokra tűnik csak fel a téma, nincs idő komponálni sem. És izgalmas, mert egy igazán jó felvételben nagy örömünket lelhetjük.]
- glamour[?A Glamour olyan fotográfiai terület ahol az alkoto az érzékiséget, bűbájt próbálja ábrázolni, a modell segítségével, egy pillantással egy mozdulattal, akár egy kivillanó női mellbimbóval. ]
- hangulatképek[?Válaszd a hangulatfotó kategóriát, ha olyan képed van, ami tartalmilag pontosabban körülhatárolható, mint egy „egyéb”, mert a legfőbb jellemzője, hogy mások számára is értelmezhető hangulati, érzelmi töltettel bír, esetleg a fő sajátsága a gondolatiság, s ezek válnak a kép fő erényévé, nem a klasszikus kategóriákkal szemben támasztott technikai követelmények. Egy ilyen fotó témája bármi lehet: virág, portré, csiga, tájkép, vagy akár tárgy is, ha látványában kiváló, és elsősorban a hangulata miatt hat a nézőre.]
- humor[?Azt gondolhatnánk, hogy könnyű humoros fotót készíteni. Pedig igazán jót készíteni egyáltalán nem az, sőt, talán az egyik legnehezebb feladat. Attól, mert jópofán belevigyorgunk a gépbe, még nem lesz egy fotó humoros és jó is. Vicces, groteszk helyzetek megörökítésekor is törekedni kell igényes alkotás létrehozására.]
- infravörös fotók[?Optikai és digitális infravörös szűrővel készített, akár jelentős utómunkát tartalmazó infrafotók. A technika lényege egy olyan szűrő használata, mely csak az infravörös, az a látható vörös alatti hullámtartományt engedi át.]
- koncert - színpad[?Koncertek, színi- és táncelőadások, egyszóval az előadóművészetek és az előadóművészek fényképezése különleges feladat elé állítja a fotóst. Jelenlétével a legkisebb mértékben sem zavarhatja az előadókat, és mivel vaku használata csak ritkán megengedett, a meglévő, legtöbbször nem a fotózáshoz megteremtett fényben kell dolgoznia. Az előadásokról, az előadóművészekről és közönségükről készült fotókat - legyen az bármely műfaj, stílus vagy irányzat bemutatása - ebbe a kategóriába várjuk.]
- légifotók[?Valamilyen repülőalkalmatosságból készített felvétel nem mindennapi perspektívából mutatja be a tájat. A földről oly’ jól ismert térség a levegőből egészen új arcát mutatja. Nem egyszerű feladat jó felvételt készíteni, hiszen repülőgép, vagy helikopter remegését, mozgását ki kell egyensúlyozni, ehhez nagy gyakorlat szükséges. Előnyt jelenthet valamilyen optikai kép-stabilizátorral ellátott objektív használata.]
- makró[?Sokan gondolják úgy, hogy a makrófotózás kizárólag a parányi dolgok fotózásával egyenlő. Pedig valójában a közelfényképezés is idetartozik, tehát a rovarok, növények tárgyak fotói mellé ebbe a kategóriába kerülhetnek akár egy száz méter magas fa kérgéről készült közel-felvételek is. Talán ez a kategória az, amelynél a kompakt gépek tulajdonosai egyszerűbb helyzetben lehetnek, hiszen egyes típusok közelpontja egy cm is lehet, nincs szükség csereobjektívre és különböző egyéb kiegészítőkre, igaz egy komoly tükörreflexes felszereléssel érhető el a legjobb eredmény, a legnagyobb leképezési arány.]
- panoráma[?A fényképezőgép egy fotón keresztül az általunk látott tájnak csak egy meghatározott szeletét képes bemutatni. Viszont ha sok ilyen fotót egymáshoz illesztünk, akkor egy felvételen mutathatjuk meg a fotóst körülvevő tájat. Készülhet tehát ilyen felvétel sok kisebb fotó összeillesztésével, melyben számos erre „szakosodott” szoftver nyújt segítséget, illetve olyan speciális fényképezőgéppel, mely a szokványos 36x24 mm-es filmkocka-mérettől eltérően jóval elnyújtottabb képarányú felvételt készít, vagy akár úgy, hogy egy adott felvételt utólag is ilyen formátumúra vágunk.]
- portré[?A fotográfia születésével egyidős az arcképek, emberek megörökítésének igénye. Egy jó portré legtöbbször egy pillanatba és képkockába sűríti az ábrázolt egyén személyiségét, érzéseit. Minden ember egyedi és megismételhetetlen, ezért is bizonyosan mást mond egy portré annak aki ismeri az ábrázolt személyt, mint egy idegen számára. Ezért is nehéz, ha ugyan nem a legnehezebb ága ez a fotózásnak. Pár négyzetcentiméteren ábrázolni a múltat, a jelen érzéseit, magát az EMBERT, igazi kihívás. Gyakorlatilag lehetetlen megmondani mitől jó egy portré, de talán annyi mégis elvárható, hogy hiteles legyen. Készülhet portré műteremben, gondosan megvilágítva és készülhet spontán, mintegy elkapva egy pillantást, egy érzelem kivetülését az arcra a szabadban.]
- riport[?Amióta írott sajtó létezik, igény van az írások mondanivalójának, témájának kiemeléséhez egyfajta képi anyagra is. A fotográfia elterjedése előtt ezt rajzokkal oldották meg. Ahogy fejlődött a technika és elég gyorssá váltak a nyersanyagok, fényerős objektívek születtek, valamint a gépek mérete is csökkent, a rajzokat mind gyorsabban váltották fel a fotók. A riportfotó publicisztikai műfaj, valamely időszerű eseményről, jelenségről, az aktuális érdeklődés előterében álló személyiségről készített beszámoló, melynek elsődleges feladata a dokumentálás, mégis napjainkban egyre inkább igény van a művészi értékeket hordozó riportfotókra. Ha társadalmi, vagy sportrendezvényen, esetleg más közéleti történésen készült fotót szeretnél feltölteni, akkor ezt a kategóriát válaszd!]
- sport[?A legtöbb sporteseményen a profi fotósok foglalhatják el a legjobb helyeket, ahonnan jó rálátásuk van a történésekre. Viszont kis leleményességgel és szerencsével magunk is készíthetünk jó felvételeket. Ezt általában teleobjektívvel felszerelkezve érdemes elkezdeni, hiszen sokszor a témától távolról kell exponálnunk. Amennyiben valamely híres sportolót, technikai sportot vagy egy barátot sportolás közben ábrázoló felvételed szeretnéd megmutatni, akkor erre a kategóriára kattints!]
- szociofotók[?Valamely társadalmi réteg, leggyakrabban a munkásosztály életének, társadalmi, politikai helyzetének, életkörülményeinek bemutatása. Az ember mindennapi küzdelmének érzékeltetése nem könnyű, de rendkívül szép és érdekes feladat.]
- tájkép[?Az első tájképek egyidősek a fotográfia feltalálásával. Törekedhet egy tájkép arra, hogy teljesen hűen adja vissza a látottakat, de hangulatkép jellegű tájképek is léteznek. Legtöbbször nyaralás, utazás színhelyeinek megörökítése a cél. Általában jobbá tehetjük felvételünket akkor, ha az előtérbe komponálunk egy tájrészletet, ezzel adva tagoltságot a képnek és érzékeltetve a távlatokat és arányokat.]
- tárgyfotók[?A műszaki fényképezés egyik fontos területe. Mint ilyen, célja a fotón a tárgyak látványának valósághű ábrázolása. De pl. a fotóművészeti csendélet keretein belül a tárgyak esztétikai lényegük kifejezésére is törekedhet. Például műteremben a különböző világítási trükkökkel operálva készíthetjük el a legjobb felvételeket. Híres képviselője: Ansel Adams]
- természet[?Témája lehet minden, ami a természetben megtalálható. Érdekes felhőalakzatok, kőzetek, fák, virágok állatok. Célja a fényképezendő alany és annak közvetlen illetve tágabb környezetésnek megörökítése. Nincs is izgalmasabb, mint egy ritkán látott vagy azelőtt csak az állatkertben megismert állat becserkelése, és természetes környezetében való fotózása. Ide tartozik így pl. a lessátras fotózás is.]
- utcaifotók[?Az utcai fotózás ugyan jellemzően a közterületen történő fényképezésről szól, de témája általában az ember illetve ennek életvitele olyan tereken, ahol alapvetően hiányzik a négy fal nyújtotta intimitás védelme. A megnevezés ellenére nem feltétel az utca, sőt, még a városi környezet sem. Azokat a fényképeket várjuk ide, ahol érdekes, beszédes, többnyire elkapott pillanatokat sikerül lencsevégre kapni emberekről vagy embercsoportokról (esetleg házikedvencekről) egy nyilvános hely nyújtotta szabadságban. Habár a klasszikus utcaifotózást normál- illetve széles látószögű objektívekkel művelték, ma már bőven látunk példát az enyhe teleobjektívek illetve telezoomok használatára is.]
- város, építészet[?Lakóhelyünk környékén vagy egy utazás alkalmával idegen országban járva a témák kimeríthetetlen tárházát találhatjuk. Utcák látképe, jellegzetes építészeti stílusok, épületek megörökítése. Magas épületeket fotózva, sokszor kényszerülünk a gépváz megdöntésére, de ez mindenképpen azt eredményezi, hogy az épület falai összetartóak lesznek az elkészült felvételen. Célunktól függően ez lehet előny is, de általában utólagos korrekcióra szorulnak felvételeink. Létezik megoldás arra is, hogy utólag egyáltalán, vagy sokkal kevésbé kelljen „belenyúlnunk” a fotóba. Műszaki fényképezőgéppel, vagy ún. shift-objektívvel az összetartó vonalak korrigálhatók már a kép elkészülte előtt.]
- vízalatti fotók[?Mind a technikával, mind a fotóssal szemben nagy követelményeket támaszt a fotózás ezen ága. A víz egészen más közeg, mint a levegő, optikailag is teljesen másképp’ viselkedik. Jó víz alatti felvételek akkor készülhetnek, ha teljességgel a fotózásra tudunk koncentrálni, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy a vízben teljességgel biztonságban érezzük magunkat, magabiztosan mozogjunk benne. Ez búvártanfolyam elvégzésével és sok gyakorlással érhető el. Ha van az embernek kitartása és sokat gyakorol, akkor előbb utóbb elsajátítható a fotózás ezen rendkívül érdekes ága. Szerencsére ma már sok fényképezőgéphez kapható víz alatti tok.]
- feldolgozott fotók[?Ha egy fotót nézve úgy érzed, hogy valamit másképpen vagy jobban csináltál volna, akkor - amennyiben a fotó tulajdonosa ezt nem tiltotta meg – az általad végrehajtott módosítások után a véleményezésed követően válaszd a "feldolgozás feltöltése" opciót. E kategória fájlméret határa 500 kB.]
- így készült[?A kategóriába olyan képeket várunk, melyek egy - már korábban feltöltött - fotó elkészültének körülményeit mutatják be, többnyire feltüntetve az alkalmazott világítás módja egy rajz vagy werkfotó alakjában. A kategória nem pontozható, de kredittel jutalmazhatóak ezek a képek, ha a fotós segített vázlatával az alkalmazott módszerek megértésében illetve azok későbbi megvalósításában. Az ide feltöltött képek után 2,5 kreditet utalunk vissza, amennyiben a feltöltött illusztráció egy, az oldalon már megjelent fotó készítési körülményeit mutatja be és írja le. A kreditet Üzenetben kell igényelni!]
- egyéb[?Ha a feltöltendő fotó jó szívvel egyetlen másik kategóriába sem skatulyázható be, akkor ezt a kategóriát célszerű választani!]
- pályázat[?Időről időre felbukkan az oldalon egy-egy pályázat. Az aktuális pályázat fotói tölthetők ide, de csak feltöltési időszakban.]
- Online fotókiállítások[?Oldalainkon sűrűn szerepelnek kiállításokról szóló meghívók, amelyek egy-egy alkotó, vagy alkotócsoport műveinek galériában, kiállítóteremben történő ünnepélyes bemutatására invitálnak. Bár kis ország vagyunk, a távolságok még így is elég nagyok ahhoz, hogy az ország egyik felében rendezett kiállításra az ország másik feléből már csak kevesen jussanak el. Noha sok fotóklubnak és fotóművésznek van már saját web- vagy facebook oldala, ezek látogatottsága a legtöbb esetben alatta marad a lehetőségeknek. Hiába a sok jó fotó, hiába a remek weboldal, ha kevesen találnak oda. Ezen kívánunk segíteni a Fotózz!hu közösségi oldalunk új szolgáltatásával. A művészeknél a jó fotók, nálunk az infrastruktúra és a napi több ezres látogatottság A Fotózz!hu - mint Magyarország legnagyobb fotós közösségi oldala - ingyenes bemutatkozó lehetőséget kínál fotográfusoknak és fotókluboknak. A bemutatkozáshoz nincs másra szükség, mint az oldalon történő regisztrációra (egyéni fotográfus aktív regisztráció mellett is kezdeményezhet új regisztrációt, ide a kiállításokon megjelent műveit töltheti fel). Kérjük regisztrációkor felhasználói névként a fotóklub illetve fotográfus teljes nevét adják meg, pl. Ellenfény Fotóklub, vagy Nagy Gábor Sándor, valamint a már létező weboldal vagy facebook oldal címét is szerepeltessék az adatok között. Ha kiállítást csak jövőre terveznek, kérjük akkor is regisztráljanak már idén, hogy az igényeket fel tudjuk mérni és ennek megfelelően tudjuk kialakítani a megjelenések várható képét. A regisztrációt követően küldje el a fotókiállítás megnyitójának meghívóját az ir@pixinfo.com e-mail címre, s ne felejtse el közölni az e-mailben a Fotózz!hu regisztrációja felhasználói nevét. Az e-mail megérkezése után a felhasználói névhez tartozó kreditszámot megemeljük, hogy a kiállítás képei digitális formában feltölthetők legyenek. Kérjük a képek méretezésénél ne lépjék át az 1000 pixeles képmagasságot, valamint az 1200 pixeles képszélességet. A kiállítás megnyitóját követően a Fotózz!hu közösségi oldalunkra egyszerre kerülnek ki a kiállítás képei (a feltöltött képek a feltöltés pillanatában még nem kerülnek publikálásra, csak a megnyitó időpontját követően). Az így feltöltött online kiállításokról külön hírt adunk, valamint a Fotózz!hu főoldalán külön is szerepeltetjük azokat a kiállítás ideje alatt. Bízunk benne, hogy mind az alkotó közösségek, mind az egyre népesebb felhasználó táborunk egyaránt örömüket lelik majd a fotozz.hu online kiállítási lehetőségében.]
| ELŐZŐ KÉP | KÖVETKEZŐ KÉP |
- Feltöltve:
2007. február 21. 21:18 - érzékenység: 18-55
- objektív: Canon
- Készítés helye (ország): Magyarország
Nem hiszem azt, hogy éles és nem zajos. Sőt. Akartam, hogy ilyen legyen. Tehát akit zavar, tudja, hogy én zavarom, nem a kép technikája. :)
Gondolom te ismered a hölgyet, de nekem az ismeretlen sejtelmessége. Már nem sötétben tapogatózol, tisztul a kép, de attól hogy azt mondhatsd hogy ismered a másikat még messze vagy. Ilyesmik jutnak eszembe a képről.
Egy minimális hiányérzetem mégis van de most nem tudnám megfogalmazni mitől.
Minden esetre kíváncsi vagyok mennyit húz felfele a pontom :)
blaho válasza:
:) Ismerem hát, a lányom. De asszociációban igazad van. Persze nem csak személyes kérdés ez, általában a nőkre vonatkozik. És hogy mit érzel? Hogy nincs igazán fogódzó, gondolom. Az a kis fény a szemen csak tájékoztató jellegű. Az az ábra, hogy ezt az ötletet nem lehet hibátlanul megcsinálni, mert a titok meg a nem-epikusság a tökéletlenségben van. Nyilván annak is igaza van, aki lehúzza a technikai bénaság miatt. De az élet is ilyen, nem tökéletes, mégis szép. Ezért szeretem inkább azt fotózni, mint a tökélyt kergetni.
Akkor ahogy kérted az életlenséget nem rovom fel...a zaj engem spec. nem zavar.
viszont nagyban alig kivehető,hogy ez egy arc...ha nem láttam volna 2 ilyen képet is a napokban(talán pont tőled)akkor nem állna rá a szemem!Kicsiben kivehető,de nagyban nem az igazi!talán a csúcsfény/árnyék arány lehetne drasztikusabb,mert pl a szem még egyértelmű,viszont a száj már nem annyira
az előzőek jobban tetszettek
Üdv:iva
blaho válasza:
Tualajdonképpen annak örülök a legjobban, hogy ilyen eleven és sokféle reakció érkezik. A legnagyobb öröm nem a sablonelismerések besöprése, hanem hogy érezhető az élénkség, hogy az emberek úgy érzik, megbökte őket valami. Neked is nagyon köszönöm a látogatást!
Viszont szándékos az, hogy nagyban nem kivehető, nem egyértelmű, hogy böngészni kell, kutakodni. És egyáltalán nem kisméretű megnézésre szántam. Elsősorban képekben gondolkodom, nem az a lényeg, hogy a kép egy fotó. Ez azt jelenti, ha mondjuk rézkarc, vagy ceruzarajz lenne, csak a technika különbözne, a kép nem. És ehhez a célhoz elégnek kell lennie annak a kis csillogásnak a szemen, meg a foltszerű, tűnékeny ábrázolásnak. Semmi nem véletlen, amit látható rajta. Azt akarom, hogy aktív legyen a nézője a képemnek, akarja látni, ami a képen van és keresse, lépjen bele. (Hidd el, hogy úgy már a vélemánye is különbözik majd!) És ezt, úgy tűnik, sikerült elérni. Természetes, hogy nem tetszik mindenkinek, de ez nem is a célom.
Mely képeket láttad, vagy mennyiben ilyenek? Mert én még eddig ilyen valamin-át-csajt nem tettem fel. De ha másik képemre gondolsz, érdekel, hogy mit, ha a máséra, megnézném én is! Köszönöm szépen!
Reggel megnyitottam, vártam, hátha írni kezdi magát az értékelés/vélemény/bármi.
Nyitva volt a kép, nagyban is, nézegettem, néztem.
De nem íródott semmi. Pedig ott van valahol a titok a képen, látom, hogy közel van ahoz, amit szeretnék, de elsiklik az általam szeretettel használt szabványos vélemény mondatok elől. Nem tudom dicsérni a kompoziciót, pedig van kompozició és jó is. A színvilág is tetszik.
Voltak mondatok, amik eszembe jutottak -kifeszített gézre kellene képeket meg szineket vetíteni - de nem igazán ehez a képhez tartoztak.
Reggel óta nem tudom a képet elfelejteni, tudom, hogy ez jó dolog, de nem érzem tökéletesnek sem. Pedig fejbemászós és titokzatos is.
Nehéz a szívem, szerintem ez egy jó kép, de valami miatt nem tökéletes. Keresi a szemem a kapaszkodókat és semmit nem talál, pedig kellene legyen. Nyugtalanít a kép.
Amikor ennyire nem tudok mit kezdeni egy szerintem jó képpel, amit mégsem érzek tökéletesnek, akkor kimásolom képnézegetőbe és játszok kicsit a képpel. Itt is ezt tettem, és gammakorrekció és kicsit megemelve a kontrasztot jobban tetszett. JA és a piszokszürke hátteret is feketére cserélném, mert ami most mögötte van az öli a képet.
Gratula!
blaho válasza:
Nahát, mifene, nekem ez a tökéletes kép! Na nem, nem azért hogy ellentmondjak neked! Hanem mert nem bánom, hogy tökéletlen, nekem elég, ha csak jó, de az sem fontos, a lényeg, hogy foglalkoztat, hogy kimozdít, hogy inspirál, hogy nyugtalanít. Ezért készült. Remekül megfogalmaztál minden, amit akartam és hogy ez ráadásul benned ment végbe! Mert szerintem egy kép is a kommunikáció eszköze, vagyis ha azt mondod, hogy a képem nem tökéletes technikailag, oké, elismerem, de nem az számít. Viszont ha azt mondod, amit fentebb, akkor igen, jól végeztem a dolgomat, mert mgmozdult a szellemed, megmozdultak az érzéseid! És ez minden alkotás értelme. Nem az önmagáért való tökély. Most sikeresnek érzem magam. Köszönöm!
Hát ez nem igazán tudom mi akar lenni...Nem látom az értelmét sajnos.Bár lehet hogy bennem van a hiba.De ez mitől glamour kategória?Számomra ebben semmi vonzó nincs,és a cimre sem tudok asszociálni....Bocsi
blaho válasza:
Hogy mi akar lenni? Csak egy kép. És mi az értelme? Hogy érzelmeket váltson ki, hogy ne csak a cipő árával foglalkozz, meg a sminkkel, meg a villanyszámlával, meg az élelmiszer lejártával, meg a munkatársad korlátoltságával, meg a szerelmed kedvenc spagettijével, amikor a villamoson kapaszkodsz, vagy ülsz a kocsiban a hosszú úton. Hanem foglalkoztasson valami, zökkentsen ki a világ ezen feléből, ami kizökkentésnek az a vége, hogy egy kicsit magaddal légy, de gondolkozva, beszélgetve a fejedben. Valószínű, hogy a teljes visszhangtalanság oka az, hogy nincs semmi, amihez ezt a képet kötni tudnád, hogy élménnyé váljon valamilyen élmény szűrésében. Vagy egyszerűen csak rühelled, zavar, bosszant. Van ilyen. :)
És végül: nekem a glamour nem kizárólag a sikamlós, de agresszív szexualitás. Ha megnézed, az oldalon a glamour képei sokkal erőteljesebb szexuális töltéssel bírnak, mint az aktok. De sajnos sokszor klisék, közhelyek és giccses ízléstelenség árán érik el a hatást. De a glamour sokkal szélesebb terep és elhiheted, attól, hogy te szűkebb látószögben tudsz még tájékozódni, attól ez még az. Mert ugye Amerika a XV. század előtt is ott volt, ahol, csa nem tudták. Aztán idővel ezeket a dolgokat majd te is tudni fogod... ;) Ja, és nem csak attól és akkor glamour valami, ha vonzónak találod.
A képed inkább ijesztő, mint szép. Sajnos, mert az ötlet jó, de ez nem a megfelelő út a megvalósítására. Olyan, mint egy telefonnal készült zajos önportré. Glamour eyáltalán nincs benne. Ugyanakkor ismerem a szándékod a leírás alapján, tehát fények, fények, fények és formák. No és színek. És akkor ötöst adok rá.
blaho válasza:
Sajnálom, ha ez már ijesztő neked. ;) Az ötlet jó bizony, de a megvalósítás is, csak neked nem tetszik az eredmény. Bánj óvatosabban az ex katedra ítélkezéssel!
a glamour pedig nem kizárólag a sikamlós, de agresszív szexualitás Ha megnézed, az oldalon a glamour képei sokkal erőteljesebb szexuális töltéssel bírnak, mint az aktok. De sajnos sokszor klisék, közhelyek és hatásvadász, giccses ízléstelenség árán érik el a hatást. De a glamour sokkalszélesebb terep
'the shadow'
körülnéztem nálad és láttam hogy volt egy fotód ami nagyon nem tetszett és ezt ki is nyilvánítottam :) de a galéria többi része annál jobban imponál.
Eti
blaho válasza:
Áhá, értem! Köszi! Azzal kapcsolatban meg úgy éreztem, hogy nagy bajod nincs azzal, amire most utaltál, tudod a vadmacskás-ragadozós-áldozatai között kúszós BMW-s cuccra...
Melletted van egy mindent megmutató, kitárulkozó fotó. Jólesik erre ránézni amannak ridegsége után és jól illusztrálja, mennyire sokatmondó lehet egy fátyolon át lopott pillantás. Nagyon igéző, titokzatos, hangulatos fotó, jól éltél az anyag és a színek adta lehetőségekkel.
Eti
blaho válasza:
Hát, veled is egy nyelvet beszélek! Köszönöm, köszönöm, köszönöm! :)
És hol a ridegség, mire gondolsz?
Az én értékrendemhez képest midnenképp kéne egy pici élesség. VAlahol, amin megnyugszik a szemem. Így keresi.
Amúgy hatalmas ötlet, jó a forma, sugdolózás, ezer apró mese szövődik a szövevényes szövet szakadt szálai közé.
blaho válasza:
Áá, nekem asszem pont így esett jól, de főleg, hogy mersz szabad lenni és gondolni meg érezni, jó lehet neked is! Kösz!
blaho válasza:
Azért nem voltál egyedül, ügynököm, nézz csak oda... :) Amúgy még szimpatikusabb lenne, ha kicsit szerényebben ugyan, de azt mondanád: Egyik szememmel látok, a másikkal nem... :) Na szia, jó éjt, megyek csicsikázni, mindjárt.
nemrég vagy még itt. :) látsz te még csodát... :)))) Piciben tetszett nekem is, azért néztem meg nagyban.
blaho válasza:
Már láttam! És olyankor nem is hagytam ki, reflektáltam is rá. :) Már most elárulom, nekem a "fotodbotond" és "ottlap" féle vonal a kedvencem, az a tökélyközeli állapot. Szerintem te nem rájuk gondoltál, amikor ezt írtad. ;)
Kicsiben tök jó, nagyban előjönnek a hibák. Persze kinek mi a hiba. Így picit már felismerhetetlen zajos.
Az arckifejezés lehetne érzékibb, így olyan mintha a negyen rablót látná:D Ijedt.
age
blaho válasza:
Szia Ügynök! Nem szándékosan, de megint provokatőri szerepbe estem, csak képileg, nem szóban... :) emlékszel, te neveztél annak a kezdetekkor. Örülök, hogy láttalak és kösz! Naná, hogy nem erotikus, 13 éves, vazze! (Persze, ez nincs odaírva:)
Amúgy könyvborítónak készült, de végül nem jött össze, a könyv mégsem jön ki... megszorítások, a kiadónak sincs rá pénze, (pedig nem kicsi) de még jobban fél, hogy az embereknek nem lesz. :(
Üdv.
Bocsi az értékelésért, de én nem is adnék rá többet, ha arcot szeretnél fényképezni, akkor ne lepel mögött, hanem úgy hogy nincs semmi előtte, sztm ez rontja le a képet, és mi értelme van annak, ha nem éles a kép? De hát végülis te tudod.
További sok sikert! Boby
blaho válasza:
Kedves Boby! Csak pár dolgot kritizálsz, de ennek a képnek ez a lényege. Amit kritizálsz. :)
Amúgy ez olyan vélemény, mint amikor az akadémikus festőmesterek leszúrták az impresszionisták cuccait (nem én vagyok a párhuzam, az eset az), hogy minek festeni ilyet, ha lehet korrektet is?
Első lecke: nem csak az éles kép a jó kép. Újat mondtam? :) Úgyhogy igen, van ám értelme, nagyon is. Próbáld meg a magadévá tenni, hátha egy pillanatban meglátsz benne valamit, amit adig nem! Vagy ha nem ebben, egy másikban, amit elsőre nem fogadtál szívesen, ja, és a szívedre is hallgass, ne csak a szemedre! Üdv és jó fényeket!
Hirtelen nem is tudtam mit is látok, de végül rájöttem :)
Kreatívnak kreatív, csak zavaró a függöny gyűrődése, kár érte...
Kevesebb zajjal lehet, hogy jobban bejönne.
blaho válasza:
Szia Gigike! Naná, hogy kreatív, abból élek! Ha kevesebb a zaj és élesebb a kép, minden elvész, amitől jó. Vannak dolgok, alkalmak, amikor az semmisít meg mindent, hogy túl tisztán látjuk. Te még nem voltál így? Érzések, érzések, nem ccsak mindig a materialista meggyőződés, kérem szépen... Szia! :)
ez nagyon gáz, ha a kategóriát nézem, akkor egyes, ha kategóriafüggetlenül akkor is max 2,9. nem szeretek ilyen osztályzatot osztani, ezért nem teszem. élesnek neem tom éles e, nem találom a szemen a fókuszt. Maradjunk annyiban, hogy teljesen részletszegény. üdv: Wolf
blaho válasza:
Mondjuk, hogy mosott. Szándékosan. És most már, ahogy látom, hogy ugranak rá, azt is látom, hogy provokatív, ezt azért nem hittem volna. Aki a korrektet szereti, rossz ember nem lehet. De nem csak korrekt képek vannak, mint ahogy nem csak lineáris amerikai és német filmek, mondjuk. Azok is jók, csak könnyen rá lehet szokni, fogyasztóvá válni, aztán ami azok szerint szabálytalan, az már rossz, azaz "gáz" is. De nagyon korrekt volt a ponttalan véleménynyilvánítás, külön köszönet érte.
Szerintem haragudni fogsz, pedig csak a képről alkotott személyes véleményem tolmácsolom: ez rossz nyom - számomra mindenképp. Nagyon művi, eröltetett, és nem illik a glamour-ba sem - inkább talán digit.ilu - elég horrorisztikus, pont az ellentetje a glamournak... Igen zavar(sz) a zajjal, életlenséggel...) A jobb alsó sarokban a világos folt már csak csepp a tengerben. Az egész értékelés azért plusszos osztályozva, mert díjjazom a kísérletezgető kedved és a bátorságot.
blaho válasza:
Ebben maradunk - számodra mindenképpen. De nem rossz nyom, sőt. Azért persze nem haragszom ám, számítottam is erre. Kicsit sajnálom, hogy ennyire nem tévedek. Én is tanácsolnék neked valamit: próbálj meg néha képként tekinteni arra az izére, még ha olyan is, mint a Mekis kaland nem sokkal előttem. (Abban is lehet egy történet...) Ebben meg van ám kis költészet, ábránd, elégikus szomorúság, vágyakozás, szépség meg ilyenek - "számomra mindenképp". Bár kétségtelen, hogy közelebb áll egy festményhez, mint az általad korrektnek tartott fényképekhez, de el kell fogadni, a fényképezőgép is csak egy eszköz, mint az ecset, vagy a véső, vagy a sav, vagy a hidegtű, vagy a ceruza és azt rajzolok, azt valósítom meg vele, ami a célom. Ja, és a világos folton gondolkodtam, hogy levágjam-e, de végül úgy éreztem, jó az oda. Tudod, a folt széle úgy homorú, ahogy az arc domború, és ez jó ellenpont pont a sarokba.
Kedves, hogy nyomtál pontot, köszönöm is, de hálásnak kéne lennem érte? Lehet mínuszt is adni? (A mondatodból ez derül ki...) Mert akkor feltétlenül az vagyok. Kösz a jó szándékot! :) Szia!
Ha kedveled a jó képeket, akkor Lájkold a Fotózz.hu új Facebook oldalát, illetve az ott megjelenő legjobb képeket, hogy a barátaidnak is legyen minden nap miben gyönyörködniük.

