Szeretem az életörömöt, még ha ilyen erőteljes is! A szűk vágással meg csak nagyobb hangsúlyt kapott a gesztus. Kicsiben még egyértelmű, de nagyítva már nem az. Nagyon nagy lett az eredeti, és így kételyeket ébreszt. Mégis ötös, mert az élet uralja a képet...
- FŐOLDAL
- FOTÓK
- CIKKEK
- A LEGJOBB FOTÓK
- FELHASZNÁLÓK
- GÉPTÍPUSOK
- SAJÁT FOTÓK
- ÚJ VÉLEMÉNYEK
- ÚJ VÁLASZOK
- FOTÓK FELTÖLTÉSE
- ISMERTETŐ
- SZABÁLYZAT
- absztrakt[?A valóság törvényszerűségeitől, összefüggéseitől tárgyi formáitól elszakadt alkotói módszer. A formák, alakzatok, fény és árnyék, valamint színek játéka sokszor eredményezhet nagyszerű felvételt. Csak jó szemre van szükség és a leghétköznapibb tárgyakból vagy egy mindennap látott és unalomig ismert épület egy részletének kiragadásával, remek fotó készülhet, melyet nézegetve - és ez a lényeg - az ember sok mindenre asszociálhat, elsőre nem is biztos hogy rájön a szemlélő, hogy mit ábrázol a kép. Híres képviselői: Moholy-Nagy László, Man Ray, H. Bayer]
- abszurd[?Egymással valószerűtlen, képtelen, olykor hihetetlen összefüggésben álló elemek (emberek-történések) egyidejű megjelenése fényképen, mely sajátosan ]
- akt[?Az emberi test fotografálása régóta foglalkoztatja az embereket. Az akt nem összetévesztendő a pornográfiával és nem feltétlenül célja a szexualitás bemutatása. A fények és árnyékok, izgalmas formákra és részletekre irányíthatják a figyelmet, ízlésesen mutatva meg mindazt, amit egyébként a ruha alá rejtünk. Elsősorban portré-objektívot érdemes használni, tehát 50-135mm-es gyújtótávval, a perspektívikus torzítást elkerülendő. Az érzékiséggel átszőtt, érzékenységgel, finom erotikus esztétikai érzékkel készült felvételek valók ide!]
- állatfotók[?Talán ez a kategóriai meghatározás szorul legkevésbé magyarázatra. Nem meglepő módon állatok fotói kerülhetnek ide. Elsősorban házi kedvencek, háztáji állatok fotói, hiszen a vadonban, természetes környezetben készült állatfelvételeknek sokkal inkább a „természet” kategóriában a helyük. Aki próbálta már lefotózni a kutyáját vagy a macskáját illetve bármilyen más kedvencét, tapasztalhatta, hogy bizony nem egyszerű feladat csak lencsevégre kapni is őket, hiszen izegnek mozognak, nemhogy olyan felvételt készíteni, amely érdeklődésre tarthat számot mások szemében is. ]
- barlangfotók[?A barlangban sötét van! Ez talán a legfontosabb tényező, ami miatt a barlangi fotózást önálló kategóriaként tárgyalhatjuk és ami a fotózás technikáját alapvetően meghatározza, de a legtöbb barlangi kép kompozíciójának is természetes eleme a sötétség. A földfelszín alatt is születnek a természet vad formáit bemutató ]
- családi/emlékkép[?Bizonyára mindenki készített már fotókat a családtagokról, barátokról, egy kedves ismerősről otthonában, vagy nyaraláskor. Legtöbbjük persze attól értékes, hogy a fotós számára kedves alanyt ábrázolnak, de ha olyan fotót készítettél, mely véleményed szerint mindenképpen érdekes lehet mások számára is, akkor válaszd ezt a kategóriát!]
- csendélet[?Szabadon csoportosított tárgyakat, virágokat, gyümölcsöket, ételeket ábrázoló műalkotás. A fotózásban témául szolgálhatnak az élettelen tárgyak, vagy a természet egyes részletei is. Egyszerűen talán úgy fogalmazható meg, hogy a szép, az esztétikus bemutatása.]
- csillagászat/égbolt[?A fotózás egyik legizgalmasabb területe az égbolt objektumainak bemutatása. Az objektívet az égboltra irányítva hosszú záridővel megörökíthető a csillagok járása, egy nagyobb teleobjektívvel vagy távcső segítségével pedig fényképezhetővé válhatnak a bolygók, csillagködök, galaxisok is. Ha valaki ennek szenteli idejét rengeteg élményben lesz része. ]
- digit. illusztráció[?A digitális fotográfia rendkívüli módon megkönnyíti dolgunkat, hogy kiélhessük kreativitásunkat, hiszen egy számítógép segítségével, csak képzeletünk szabhat határt a fotók manipulálásában. A végeredmény általában nem is emlékeztet a kiinduló felvételre, vagy egyáltalán fotóra. Több réteg alkalmazásával pl. átfedéseket érdekes hatásokat érhetünk el. De a színek megváltoztatása, vagy montázsok létrehozása is eredményezhet olyan alkotást, melyet esetleg érdemes megmutatni másoknak is. ]
- divat[?Divatbemutatókon számtalanszor látjuk a villogó vakuk százait. Stílus, elegancia, csillogás. Különös világ, melybe csak kevesek nyerhetnek betekintést. Divatbemutatón, vagy egy barát közreműködésével készült ruházati fotókat ide várjuk.]
- dokumentumfotók[?Alapkövetelménye a realisztikus ábrázolásmód, a hitelesség. A képet az élet „szerkeszti“ ezért az ebbe a kategóriába tartozó képek nem beállítottak, előre megrendezettek, megkomponáltak. Viszont előre eltervezettek lehetnek. Sőt sok esetben szükséges az előzetes felkészülés, érdeklődés a téma iránt. Az előzetes információbeszerzés segíti az alkotót abban, hogy dokumentumfotója a lehető leghitelesebb legyen. Lehet egy képben is dokumentálni valamit, azonban sokszor képsorozatok formájában tudjuk igazán egy adott cselekvés, történés, helyzet ... stb lényegét képben elmondani. Neves képviselői: Henri Cartier-Bresson, Kertész Andor, Korniss Péter.]
- életképek[?Zsánerképnek is szokták nevezni. Mindennapi életünk egy-egy jellemző jelenségének, pillanatának bemutatása. Az utcán sétáló, dolgozó emberek fotózása, mely akkor sikerülhet jól, ha észrevétlenek maradunk, ami sokszor nem is olyan könnyű, hiszen kíváncsi szempárok vetülnek a fotósra. Sokan nem szívelik ha fotózzák őket, tehát rosszalló tekintetekkel is szembetalálhatjuk magunkat.]
- elkapott pillanatok[?A megismételhetetlen, vagy különleges pillanatok megörökítése nagyon izgalmas és nehéz feladat. Nehéz, hiszen sokszor pillanatokra tűnik csak fel a téma, nincs idő komponálni sem. És izgalmas, mert egy igazán jó felvételben nagy örömünket lelhetjük.]
- glamour[?A Glamour olyan fotográfiai terület ahol az alkoto az érzékiséget, bűbájt próbálja ábrázolni, a modell segítségével, egy pillantással egy mozdulattal, akár egy kivillanó női mellbimbóval. ]
- hangulatképek[?Válaszd a hangulatfotó kategóriát, ha olyan képed van, ami tartalmilag pontosabban körülhatárolható, mint egy „egyéb”, mert a legfőbb jellemzője, hogy mások számára is értelmezhető hangulati, érzelmi töltettel bír, esetleg a fő sajátsága a gondolatiság, s ezek válnak a kép fő erényévé, nem a klasszikus kategóriákkal szemben támasztott technikai követelmények. Egy ilyen fotó témája bármi lehet: virág, portré, csiga, tájkép, vagy akár tárgy is, ha látványában kiváló, és elsősorban a hangulata miatt hat a nézőre.]
- humor[?Azt gondolhatnánk, hogy könnyű humoros fotót készíteni. Pedig igazán jót készíteni egyáltalán nem az, sőt, talán az egyik legnehezebb feladat. Attól, mert jópofán belevigyorgunk a gépbe, még nem lesz egy fotó humoros és jó is. Vicces, groteszk helyzetek megörökítésekor is törekedni kell igényes alkotás létrehozására.]
- infravörös fotók[?Optikai és digitális infravörös szűrővel készített, akár jelentős utómunkát tartalmazó infrafotók. A technika lényege egy olyan szűrő használata, mely csak az infravörös, az a látható vörös alatti hullámtartományt engedi át.]
- koncert - színpad[?Koncertek, színi- és táncelőadások, egyszóval az előadóművészetek és az előadóművészek fényképezése különleges feladat elé állítja a fotóst. Jelenlétével a legkisebb mértékben sem zavarhatja az előadókat, és mivel vaku használata csak ritkán megengedett, a meglévő, legtöbbször nem a fotózáshoz megteremtett fényben kell dolgoznia. Az előadásokról, az előadóművészekről és közönségükről készült fotókat - legyen az bármely műfaj, stílus vagy irányzat bemutatása - ebbe a kategóriába várjuk.]
- légifotók[?Valamilyen repülőalkalmatosságból készített felvétel nem mindennapi perspektívából mutatja be a tájat. A földről oly’ jól ismert térség a levegőből egészen új arcát mutatja. Nem egyszerű feladat jó felvételt készíteni, hiszen repülőgép, vagy helikopter remegését, mozgását ki kell egyensúlyozni, ehhez nagy gyakorlat szükséges. Előnyt jelenthet valamilyen optikai kép-stabilizátorral ellátott objektív használata.]
- makró[?Sokan gondolják úgy, hogy a makrófotózás kizárólag a parányi dolgok fotózásával egyenlő. Pedig valójában a közelfényképezés is idetartozik, tehát a rovarok, növények tárgyak fotói mellé ebbe a kategóriába kerülhetnek akár egy száz méter magas fa kérgéről készült közel-felvételek is. Talán ez a kategória az, amelynél a kompakt gépek tulajdonosai egyszerűbb helyzetben lehetnek, hiszen egyes típusok közelpontja egy cm is lehet, nincs szükség csereobjektívre és különböző egyéb kiegészítőkre, igaz egy komoly tükörreflexes felszereléssel érhető el a legjobb eredmény, a legnagyobb leképezési arány.]
- panoráma[?A fényképezőgép egy fotón keresztül az általunk látott tájnak csak egy meghatározott szeletét képes bemutatni. Viszont ha sok ilyen fotót egymáshoz illesztünk, akkor egy felvételen mutathatjuk meg a fotóst körülvevő tájat. Készülhet tehát ilyen felvétel sok kisebb fotó összeillesztésével, melyben számos erre „szakosodott” szoftver nyújt segítséget, illetve olyan speciális fényképezőgéppel, mely a szokványos 36x24 mm-es filmkocka-mérettől eltérően jóval elnyújtottabb képarányú felvételt készít, vagy akár úgy, hogy egy adott felvételt utólag is ilyen formátumúra vágunk.]
- portré[?A fotográfia születésével egyidős az arcképek, emberek megörökítésének igénye. Egy jó portré legtöbbször egy pillanatba és képkockába sűríti az ábrázolt egyén személyiségét, érzéseit. Minden ember egyedi és megismételhetetlen, ezért is bizonyosan mást mond egy portré annak aki ismeri az ábrázolt személyt, mint egy idegen számára. Ezért is nehéz, ha ugyan nem a legnehezebb ága ez a fotózásnak. Pár négyzetcentiméteren ábrázolni a múltat, a jelen érzéseit, magát az EMBERT, igazi kihívás. Gyakorlatilag lehetetlen megmondani mitől jó egy portré, de talán annyi mégis elvárható, hogy hiteles legyen. Készülhet portré műteremben, gondosan megvilágítva és készülhet spontán, mintegy elkapva egy pillantást, egy érzelem kivetülését az arcra a szabadban.]
- riport[?Amióta írott sajtó létezik, igény van az írások mondanivalójának, témájának kiemeléséhez egyfajta képi anyagra is. A fotográfia elterjedése előtt ezt rajzokkal oldották meg. Ahogy fejlődött a technika és elég gyorssá váltak a nyersanyagok, fényerős objektívek születtek, valamint a gépek mérete is csökkent, a rajzokat mind gyorsabban váltották fel a fotók. A riportfotó publicisztikai műfaj, valamely időszerű eseményről, jelenségről, az aktuális érdeklődés előterében álló személyiségről készített beszámoló, melynek elsődleges feladata a dokumentálás, mégis napjainkban egyre inkább igény van a művészi értékeket hordozó riportfotókra. Ha társadalmi, vagy sportrendezvényen, esetleg más közéleti történésen készült fotót szeretnél feltölteni, akkor ezt a kategóriát válaszd!]
- sport[?A legtöbb sporteseményen a profi fotósok foglalhatják el a legjobb helyeket, ahonnan jó rálátásuk van a történésekre. Viszont kis leleményességgel és szerencsével magunk is készíthetünk jó felvételeket. Ezt általában teleobjektívvel felszerelkezve érdemes elkezdeni, hiszen sokszor a témától távolról kell exponálnunk. Amennyiben valamely híres sportolót, technikai sportot vagy egy barátot sportolás közben ábrázoló felvételed szeretnéd megmutatni, akkor erre a kategóriára kattints!]
- szociofotók[?Valamely társadalmi réteg, leggyakrabban a munkásosztály életének, társadalmi, politikai helyzetének, életkörülményeinek bemutatása. Az ember mindennapi küzdelmének érzékeltetése nem könnyű, de rendkívül szép és érdekes feladat.]
- tájkép[?Az első tájképek egyidősek a fotográfia feltalálásával. Törekedhet egy tájkép arra, hogy teljesen hűen adja vissza a látottakat, de hangulatkép jellegű tájképek is léteznek. Legtöbbször nyaralás, utazás színhelyeinek megörökítése a cél. Általában jobbá tehetjük felvételünket akkor, ha az előtérbe komponálunk egy tájrészletet, ezzel adva tagoltságot a képnek és érzékeltetve a távlatokat és arányokat.]
- tárgyfotók[?A műszaki fényképezés egyik fontos területe. Mint ilyen, célja a fotón a tárgyak látványának valósághű ábrázolása. De pl. a fotóművészeti csendélet keretein belül a tárgyak esztétikai lényegük kifejezésére is törekedhet. Például műteremben a különböző világítási trükkökkel operálva készíthetjük el a legjobb felvételeket. Híres képviselője: Ansel Adams]
- természet[?Témája lehet minden, ami a természetben megtalálható. Érdekes felhőalakzatok, kőzetek, fák, virágok állatok. Célja a fényképezendő alany és annak közvetlen illetve tágabb környezetésnek megörökítése. Nincs is izgalmasabb, mint egy ritkán látott vagy azelőtt csak az állatkertben megismert állat becserkelése, és természetes környezetében való fotózása. Ide tartozik így pl. a lessátras fotózás is.]
- utcaifotók[?Az utcai fotózás ugyan jellemzően a közterületen történő fényképezésről szól, de témája általában az ember illetve ennek életvitele olyan tereken, ahol alapvetően hiányzik a négy fal nyújtotta intimitás védelme. A megnevezés ellenére nem feltétel az utca, sőt, még a városi környezet sem. Azokat a fényképeket várjuk ide, ahol érdekes, beszédes, többnyire elkapott pillanatokat sikerül lencsevégre kapni emberekről vagy embercsoportokról (esetleg házikedvencekről) egy nyilvános hely nyújtotta szabadságban. Habár a klasszikus utcaifotózást normál- illetve széles látószögű objektívekkel művelték, ma már bőven látunk példát az enyhe teleobjektívek illetve telezoomok használatára is.]
- város, építészet[?Lakóhelyünk környékén vagy egy utazás alkalmával idegen országban járva a témák kimeríthetetlen tárházát találhatjuk. Utcák látképe, jellegzetes építészeti stílusok, épületek megörökítése. Magas épületeket fotózva, sokszor kényszerülünk a gépváz megdöntésére, de ez mindenképpen azt eredményezi, hogy az épület falai összetartóak lesznek az elkészült felvételen. Célunktól függően ez lehet előny is, de általában utólagos korrekcióra szorulnak felvételeink. Létezik megoldás arra is, hogy utólag egyáltalán, vagy sokkal kevésbé kelljen „belenyúlnunk” a fotóba. Műszaki fényképezőgéppel, vagy ún. shift-objektívvel az összetartó vonalak korrigálhatók már a kép elkészülte előtt.]
- vízalatti fotók[?Mind a technikával, mind a fotóssal szemben nagy követelményeket támaszt a fotózás ezen ága. A víz egészen más közeg, mint a levegő, optikailag is teljesen másképp’ viselkedik. Jó víz alatti felvételek akkor készülhetnek, ha teljességgel a fotózásra tudunk koncentrálni, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy a vízben teljességgel biztonságban érezzük magunkat, magabiztosan mozogjunk benne. Ez búvártanfolyam elvégzésével és sok gyakorlással érhető el. Ha van az embernek kitartása és sokat gyakorol, akkor előbb utóbb elsajátítható a fotózás ezen rendkívül érdekes ága. Szerencsére ma már sok fényképezőgéphez kapható víz alatti tok.]
- feldolgozott fotók[?Ha egy fotót nézve úgy érzed, hogy valamit másképpen vagy jobban csináltál volna, akkor - amennyiben a fotó tulajdonosa ezt nem tiltotta meg – az általad végrehajtott módosítások után a véleményezésed követően válaszd a "feldolgozás feltöltése" opciót. E kategória fájlméret határa 500 kB.]
- így készült[?A kategóriába olyan képeket várunk, melyek egy - már korábban feltöltött - fotó elkészültének körülményeit mutatják be, többnyire feltüntetve az alkalmazott világítás módja egy rajz vagy werkfotó alakjában. A kategória nem pontozható, de kredittel jutalmazhatóak ezek a képek, ha a fotós segített vázlatával az alkalmazott módszerek megértésében illetve azok későbbi megvalósításában. Az ide feltöltött képek után 2,5 kreditet utalunk vissza, amennyiben a feltöltött illusztráció egy, az oldalon már megjelent fotó készítési körülményeit mutatja be és írja le. A kreditet Üzenetben kell igényelni!]
- egyéb[?Ha a feltöltendő fotó jó szívvel egyetlen másik kategóriába sem skatulyázható be, akkor ezt a kategóriát célszerű választani!]
- pályázat[?Időről időre felbukkan az oldalon egy-egy pályázat. Az aktuális pályázat fotói tölthetők ide, de csak feltöltési időszakban.]
- Online fotókiállítások[?Oldalainkon sűrűn szerepelnek kiállításokról szóló meghívók, amelyek egy-egy alkotó, vagy alkotócsoport műveinek galériában, kiállítóteremben történő ünnepélyes bemutatására invitálnak. Bár kis ország vagyunk, a távolságok még így is elég nagyok ahhoz, hogy az ország egyik felében rendezett kiállításra az ország másik feléből már csak kevesen jussanak el. Noha sok fotóklubnak és fotóművésznek van már saját web- vagy facebook oldala, ezek látogatottsága a legtöbb esetben alatta marad a lehetőségeknek. Hiába a sok jó fotó, hiába a remek weboldal, ha kevesen találnak oda. Ezen kívánunk segíteni a Fotózz!hu közösségi oldalunk új szolgáltatásával. A művészeknél a jó fotók, nálunk az infrastruktúra és a napi több ezres látogatottság A Fotózz!hu - mint Magyarország legnagyobb fotós közösségi oldala - ingyenes bemutatkozó lehetőséget kínál fotográfusoknak és fotókluboknak. A bemutatkozáshoz nincs másra szükség, mint az oldalon történő regisztrációra (egyéni fotográfus aktív regisztráció mellett is kezdeményezhet új regisztrációt, ide a kiállításokon megjelent műveit töltheti fel). Kérjük regisztrációkor felhasználói névként a fotóklub illetve fotográfus teljes nevét adják meg, pl. Ellenfény Fotóklub, vagy Nagy Gábor Sándor, valamint a már létező weboldal vagy facebook oldal címét is szerepeltessék az adatok között. Ha kiállítást csak jövőre terveznek, kérjük akkor is regisztráljanak már idén, hogy az igényeket fel tudjuk mérni és ennek megfelelően tudjuk kialakítani a megjelenések várható képét. A regisztrációt követően küldje el a fotókiállítás megnyitójának meghívóját az ir@pixinfo.com e-mail címre, s ne felejtse el közölni az e-mailben a Fotózz!hu regisztrációja felhasználói nevét. Az e-mail megérkezése után a felhasználói névhez tartozó kreditszámot megemeljük, hogy a kiállítás képei digitális formában feltölthetők legyenek. Kérjük a képek méretezésénél ne lépjék át az 1000 pixeles képmagasságot, valamint az 1200 pixeles képszélességet. A kiállítás megnyitóját követően a Fotózz!hu közösségi oldalunkra egyszerre kerülnek ki a kiállítás képei (a feltöltött képek a feltöltés pillanatában még nem kerülnek publikálásra, csak a megnyitó időpontját követően). Az így feltöltött online kiállításokról külön hírt adunk, valamint a Fotózz!hu főoldalán külön is szerepeltetjük azokat a kiállítás ideje alatt. Bízunk benne, hogy mind az alkotó közösségek, mind az egyre népesebb felhasználó táborunk egyaránt örömüket lelik majd a fotozz.hu online kiállítási lehetőségében.]
| ELŐZŐ KÉP | KÖVETKEZŐ KÉP |
- Feltöltve:
2007. február 21. 16:05 - Készítés helye (ország): Spanyolország
Srácok, nem értem én ezt a 300 Kb-t és hogyjön ki egyszer túl kicsi, egyszer túl nagy kép ebből... megőrülök... na pá!
A gond ilyenkor az, hogy az emberek megnézik a kategóriát (portré) és onnantól kezdve nem nézik a képet magát. Előkotorják emlékeikből a kategória szabályait és ráhúzzák a képre, ha sok ponton egyezik a kettő akkor jó jegy, ha nem...
http://www.fotozz.hu/fotot_megmutat?Foto_ID=123890
Ennél nem mertem (akartam) bevállalni a kategóriát (amúgy is gyűlölöm őket és általában bajban vagyok velük) és szerencsém is volt, mert akik mégis ráhúzták hogy portré, mert ugye mégiscsak egy fiúcska feje van rajta és ebből kiindulva nem tetszett nekik és lehúzták, azok többnyire pontozni sem merték ezért most kicsit jobban áll mint ez a kép. Pedig tán semmivel nem jobb.
Olvasa a véleményeket, eléggé megosztott a csapat. Nekem speciel tetszik, nem szeretem az előre nagyon preczen beálltott, műszerész pontosságú steril képeket. Átjön valami, és ez a fontos- vidám pillanat volt, amit sierült megörökteni. Arra is kiváncsi lennék, mivel sierült így megnevettetni ezt a lányt.
blaho válasza:
Orvvadász vagyok. Lelövöm, ami szembe jön. Igyekszem jó pillanatokban exponálni. :) Szeretem az életet.
Csak beszélgettünk. Már nem emlékszem, júliusban volt, de a beszélgetéseink sokszor torkollanak valami hasonlóba. :) Aztán már csak egy kicsit kompnálni kell és kész, nem nagy ügy. Szem kell hozzá, nem a szerelék a fontos.
Az nagyon tetszik, hogy ilyen sokan rámozdultak és mivel felpiszkálódtak, nem is sablonértékeléseket kaptam. Érdekes, ho a tökéletesképetcsinálóssterilbeállítósok bajtársak fikázták. A gond az, hogy a beállítós fotókhoz sokkal nagyobb műveltség, művészettörténeti háttér, sokkal-sokkal biztosabb ízlés és esztétikai értékrend kellene, mint ami a legtöbbjüknek van, mert ha ezek nincsenek, marad a giccs, a sztereotípiák és a hatásvadászat. Amin meglepődtem, hogy valamelyik kritikusom épp ezt nevezte hatásvadásznak, szerintem összekeveri az energiával, az erővel. Egyrészt, mert ez egy tök natúr kép (nem csak a PS-mentességét tekintve), másrészt ha van valami, amit rühellek, hát az a hatásvadászat, főleg, ha öncélú. Nagyon köszönöm a jó szót és örülök, ha szereztem vele egy jó percet!
Emlékkép kategóriába még épp elmenne, de hogy portréba ? Ez egy elkapott pillanat és azon felül sem kiemelkedő. Jó nagy domináns fogsor jó szűkre vágva, jó esetleges arckifejezéssel. Kattintás, nulla utómunkával.
blaho válasza:
Szűk a te világod, Leo. Nam csak az a portré ám, amit hosszas méricskélés és beállítás, bevilágítás után kattintasz el. Pláne nem feltétlen követelmény az utómunka. Ma már sokkal szadóbadabb a világ. Egy kép az csak egy kép, bármilyen technikával készüljön is, akkor lesz jó, ha közöl. Ezen a portrén pedig igen erőteljes érzelem jelenik meg. Lehet, hogy számodra szokatlanabb, esetleg nehezen emészthető, de nem biztos, hogy vakvágány.
És igen, portré, mert még a "viselőjére" is nagyon jellemző.
És végül: egy kattintás miért ne sikerülhetne? Az miért szükségszerűen rossz? Különben nem hamiskodom, ez egy kattintás, majdnem nulla utómunkával, de amennyire az jelentéktelen, nevezhetjük nullának is. Nem értem az az enyhe lekezelő megvetést. Attól, hogy (az ítéletből következően) a te ideálod más, mondjuk a körülményes exponálás sok utómunkával, én még összehozhatok egy kattintással is akár egy érzelemgazdag, feszes, erőteljes képet, ami sok és sokféle reakciót vált ki. Na ez volt a cél. És te is reagáltál, nagyon köszönöm! :)
Első blikkre provokatív, de azután csúnya. Hatásvadász fotó, mert ennek ellenére itt ragadtam. Gondosabb előkészítést elbírt volna a smink, mert a szemöldök, orrszőr és fogsárga kiábrándító. Nekem egy üvöltő tarisznyás bölcsészlány jött le a képről, aki erőteljes érzelemnyílvánítást idéz elő, stimmelve az üzenethez.
blaho válasza:
Igaz, provokatív, de pozitívan, szerintem, tekintettel a pozitív érzelemre, ami megjelenik rajta. Természetesen nem tudhtattad, hogy semmilyen előkészítés nem volt. Nincs smink, még modell sincs. Ez egy kávézó terasza, beszélgettünk, jókat röhögtünk. Erről jut eszembe, üvöltés sincs, de ez helytálló volt tőle, mert valóban nem egyértelmű a gesztus,csak kicsiben.(A méretezést meg, amint láttad, jól elszúrtam, poszter lett belőle.)
A szemöldöke az életben szép, az orrszőr nem szúr se szemet, se lufit, a foga meg csontszínű, mint a legtöbbünknek, és élőben szépnek látszik. Csak hát ekkorában mindenki egy riasztó mocsári lénynek látszik... :) A kép nem egy ideál megtestesítése céljából készült, egyszerű, az élet egy szeletkéje van rajta. Bölcsészlány sincs, Lili kora még csak 13 év, gimi előtt-alatt. Szóval minden stimmel, csak nem osztogatnak, hanem fosztogatnak, stb...
A hatásvadászatot meg utálom, szerintem ez sem az, csak erős. Kommunikál a kép. Rád is hatott, nem kellemesen tetszenie kellett, nem azért készült. Köszi!
Szia, szerintem rettenetes már ne haragudj meg érte, mosolynak nem igazán nevezhető, örömnek kisé erőltetett, mintha nyerítene már bocsásson a modell meg érte, de talán ez a leg kifejezőbb ami eszembe jut róla, a füle levágva ,felül a hajpánt szint úgy, a melltartó vagy inkább póló fehér pántja zavaró ,egyszóval nem igazán értem a kép lényegét ,esetleg ha a címe utalna rá a fotódnak ,de sajnos abból nem derül ki csak az ,hogy a modellt Lilinek hívják
blaho válasza:
Haragról szó sincs! Igen, igaz, ez nem mosoly, hanem röhögés, méghozzá az a teli szájas fajta, a nyerítés közelebb áll hozzá, tényleg. A modell nem modell (mert nem olyan a helyzet, a vietnami tarkónlövős képen se modell sem a pisztolyos csávó, sem az áldozat), hanem egy diáklány, 13 éves. A vágás tudatosan ilyen, mert így kívánta a kép egyensúlya.
A címe meg akkor neked meg lehetne mondjuk: Nevess! vagy Nevess te is! vagy Érted ezt? vagy Eszméletlen volt! vagy valami ilyesmi. Szia! :)
A kep jo, nehany apro hibaval. Igazabol kis retusalas nem artana neki, a bor, fogak. A teteje kicsit sotetbe bukik, de meg nem zavaro. A lany szeme lehetne kicsit vilagosabb, tuti szep szine van. :) A kompozicio maga tetszik, a tema, vagas teljesen rendben van. Szep fenyeket!
blaho válasza:
Szándékosan nincs retus, ilyen az élet, több dolog is van benne. :) Nem kellemes akar lenni ez a kép. Nagyon köszönöm!
ps-ben mentés webre: ott képméret beállít, praktikusan állónál 600 a magasság, fekvőnél 800, aztán addig húzogatni a tömörítés% csúszkát amig épp 300 kb alatt lesz a kép. (kettős köbösre legyen állítva az átméretezés.)
blaho válasza:
Az értékelésed nem hasznos: nagyon-nagyon hasznos! Ezer hála, majd kísérletezem vele!
Érdekes egy portré....Nem nagyon jön be.Inkább a családi kép kategóriába sorolnám.Nagyon szép éles meg jóminőségű kép,de ez a grimaszos vigyor szerintem nem túl nyerő.De nem vagyunk egyformák,mindenkinek más a szép.Üdv!
blaho válasza:
1 Különösen hálás vagyok a toleranciáért, köszönöm!
2 Nem akarom, hogy ez a kép szép legyen. Azt akarom, hogy a néző is érezzen. Esetleg valamit abból, ami a képen történik.A grimasz nem grimasz és nincs másik. Megyek, kipróbálok valamit.
blaho válasza:
Én is azt nézegettem, hogy bár tudom, hogy féktelen röhögésben voltunk, a képen ez mégse egyértelmű. De ezek szerint mégis kiderül ez valahogy és képes másoknak is örömöt - ha mégoly jelentéktelent is - szerezni. Nagyon örülök, hogy példáiul neked igen. Köszönöm! :)
Kissé elmászott a WB és életlen is.
A méret túl nagy lett.
Nekem a pillanat tetszik.
Vidám, kedves.
Feldolgoztam, feltöltöm, majd nézd meg, nem akarom fenthagyni sokáig.
Az értékelő feldolgozást készített a képről, itt megtekinthető.
blaho válasza:
Köszönöm, valakimás, a feldolgozásnál reagáltam... :) f
Én általában 800*600-as felbontásban töltök fel :) A kép nagyon jól sikerűlt, nem értem a gyenge átlagot, valami nagyokos biztos lehúzta, mert nincs túl lágyítva, és, mert nem természetellenes, szét photosshoppozott portré. A láány arcán ott van a vidámság, és az egyszerűség. Természetesen hat minden részlete. Jó a DOF, és a szűk vágás is jól áll. Gratulálok nektek.
Üdv.:Gonzo
blaho válasza:
Ahogy mondod, a tökéletes retinarezegtető Grál utáni hajszában van, aki elfelejtette, mitől jó egy kép. Hogy nem csak a felületétől. Sőt. Hihihi! :) Köszi! Nemhogy túllágyítva nincs, semennyire nincs, direktin! Üdv és minden jót!
Nagyon jó, élettel teli portré, végre nem azok a sablonos beállított képek.
Nem kis merészség ilyet felrakni ide, mert gyakran erős bírálat éri az ilyen felszabadult képet.
Szerintem jó, csak egy picit nagy és a világítás is lehetne finomabb.
blaho válasza:
Éri is, csak úgy sistereg a más világban tájékozódók kioktatása és intoleranciája. De számítottam rá, végtére se nem giccs, se nem bamba, se nem szexuális objektum, se nem fénytanulmány. de nekem jó, és látom, nem vagyok egyedül és igen, örülök, ha egy kis sistergést tudtam kiváltani köztetek a nagyon ellenkező véleményeket illetően. Amúgy nem beállított kép, ültünk egy kávézó teraszán, vagyis a világítás adott volt, természetes fény.
Én megpróbálkoznék egy jóval szorosabb vágással, hogy kielemjem a sázját, mely talán a kép fő modanndója, de ennyit változtatnék. A portré nem feltáttlen a kamerába bambán vigyorgó nők látványáról szól, mint Agent képei esetében, aki egy szép nőből midnig kivétel nélkül kihozza midnen hibáját.
Ez a kép kifejez valamit, dühöt, "nefotózzá" érzést, hisztit, akármit. De szól valamiről. Ettől szerintem mrá eleve nem hibás út.
A méretről anynit, hogy 800*600 körüli méretre kell konvertálni általában, és gúgy 90-96%-os jpeg-et csinálni, akkor feltölthető.
blaho válasza:
Nahát, néztem a képet én is, nem egyértelmű, sőt, hogy teli szájjal való visítva röhögés volt folyamatban, simán más érzelem is lejön. Amúgy nem beállított kép, ültünk egy kávézó teraszán és közben kattintgattam csak. Nekem ez a módszerem, a valóságra utazom, nem önmegvalósítok, mint mondjuk agent, aki a maga ideáljait szereti látni a képeken. Az sem baj, más világ. Próbáltam a szorosabb vágást, de kell az a lehetnyi szellő oda a jobb oldalra. És nagyon kösz a segítséget méret ügyben! ÜDV! f
Nekem már délután megtetszett ez a fotó, olyan nyaralós emlékkép, és mint ilyen nagyonis időtálló. Szeretem az ilyen életigenlést, ami erről az arcról sugárzik, ezt a kirobbanó energiát. Nagyon jól elkapott pillanat. Egyetlen bajom a túl meleg színekkel van, kicsit elment a bőr Miss Piggy-rózsaszínbe de ez könnyen javítható.
Eti
blaho válasza:
Nagyon köszönöm, látom, élő-lények is járnak erre, nem csak éles-lények. Ezek a "A képed nemélesnemélesnemélesneméles" - t mondják folyton, aztán ezért a képet már nem is látják, hihihi :)
Miss Piggy meg azért, mert csupa vörös kő abban a városban minden, ami várfal, és a várfal aljában ültünk egykávézó teraszán. A nap a falat sütötte szemben, és ez a szórt derített rózsaszín fény volt mindnhol, én ezt bírom, mert jellemző arra helyre. Azért nem PS-eztem ki.
Próbáld a hisszabbikat 600 pixelre venni.
Sajnos a képed nagyon erőltetett. Ez nem portré ez sajnos egy vicc.
A rettentően sárga kopott fogak nagyon zavaróak. A vágás hibádzik, a kis fehér pántról nem is beszélve. Lesz ez jobb is.
Haveroknak, anyucinak feltétlen megmutatni, fotós oldalra porté képként, szerintem hanyagoljad. Nézz be hozzám ha megharagszol, ott van pár portré.
age
blaho válasza:
Már néztem régebben, köszi! Más világ. És nincs harag! :) Értem én, hogy sok neked ez az életerő. És ettől lesz ez portré is. Persze, lehet, hogy igazad van és csak tudósítás. De úgy is kép, mégpedig szerintem nem rossz. Mert ahogy látom, nekem másról szól egy kép, mint neked. Azért köszönöm a biztatást és a támogatást, ha mégoly lekezelő volt is. Jó éjt! :)
psben a kép méretezését állítsd be: Image->image size--> megadni az értékeket. ellenőrizni úgy tudod, hogy ráközelítesz 100%ra, és megkapod a méretet. utána mentés.. és a görgetővel beállítod, hogy mekkora mérete legyen.
üdv
d
blaho válasza:
Nagyon köszönöm, ezer hála! :)
A méretezésről pedig: én úgy csinálom, hogy PS-ben leméretezem a hosszabbik felénél 7 vagy 800 pixelesre, s lementem quality 12 maximum beállítással, ez még 300kbyte fölött van. Aztán ACDSee-be betöltve, 1%-onként visszafelé elkezdem tömöríteni a jpg-t is. Ami így legelőször esik a 300k alá, az a legjobb.
blaho válasza:
Hú, nagyon köszönöm! Végre, már a hajam hullott!
Ha kedveled a jó képeket, akkor Lájkold a Fotózz.hu új Facebook oldalát, illetve az ott megjelenő legjobb képeket, hogy a barátaidnak is legyen minden nap miben gyönyörködniük.

