BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
ELFELEJTETT JELSZÓ
KATEGÓRIÁK
3,72
KATEGÓRIA: portré
ELŐZŐ KÉP
| | egyéb
KÖVETKEZŐ KÉP
  • Feltöltve:
    2007. január 18. 22:46
  • érzékenység: ISO 800
  • fókusztávolság: 50mm
  • objektív: Sigma 18-50
  • rekeszérték: 5,6
  • zársebesség: 1/60s
  • Készítés helye (ország): Magyarország
  • Készítés helye: Mogyoród
ötltem sincs

Tudom, kicsit pontatlan a fókusz. De a háttér az nagyon tuti! :D --- az előző címet nem tartottam jónak 

A képek értékeléséhez és az értékelések
teljes szövegének elolvasásához be kell lépnie!

BELÉPÉS

Ha még nincs felhasználóneve, akkor regisztráljon egyet.

adott pontszám: 3,5
2007. január 25. | 00:11 | gaboo

érdekes kép, de szerintem a háttér villódzása zavaró, nyilván a szituáció adta a hátteret.
de az arckifejezés nem elég meggyőző, persze sokáig elemezve lehet kialakulna valami, de elsőre picit semmit mondóak tűnik.

szpali válasza:
Ar arckifejezés teljesen spontán. A tipikus "Hé! Figyelj csak ide!" típusú.:)

adott pontszám: 4,9
2007. január 22. | 20:01 | csocsesz

Nekem nagyon kellemes emlékeket idéz fel a képed, a háttér tényleg nagy!!! kreatív!!! és a fej körüli sziluett, nagyon jó, ami a vágást illeti nagyon megvágtad, hiszen szerintem a lényeg a fejhalgató, többet hagyhattál volna belőle gratulálok.....

szpali válasza:
az a fejhallgató az valójában egy fényképezőgép :)
azért köszönöm a hozzászólást :)

adott pontszám: 4
2007. január 21. | 22:25 | Jtibor30

Érdekes háttér. Ha jól látom ez valami reklám LED sor, ami hátulról különlegesen világítja meg a fej körvonalát. Kár, hogy a háttér nem egyenletesen látszik. (A fej felett halványabb.) Én kisebb mélységélességgel készítettem volna, hogy a háttér ne legyen olyan éles és a téma jobban kiemelkedjen. De így is jó, érdekes exp.

szpali válasza:
köszönöm

adott pontszám: 1
2007. január 21. | 21:46 | Kukor és Kotkoda

nagyon nem jó ezzel a piros elválással egy másik háttérrel sokkal jobb lenne.

szpali válasza:
sajna a háttér folyamatosan változott. nem tudtam vele variálni.

adott pontszám: 3,7
2007. január 20. | 15:08 | Lazarowich

Szia. Jo kep, kar, hogy nem figyeltel igazan a kompoziciora. Tetszik a vorosek jateka a hajon, nagyon erdekes hatast kelt. A fokusz nem annyira zavaro mint a bal also sarokban ektelenkedo kezmaradvany aminek semmi ertelme es szerepe is csak az osszhatas rombolasaban van. Sajnos a bal oldalon tul keveset hagytal az arc elot ezert szinte "kibukik" alanyod a kepbol. Sebaj, ha szeretnel javittani rajta, egy jo kiados vagdalassal egeszen jo kepet tudsz osszehozni. Szerintem vedd alapul a feldolgozast, en is hasonloan kepzelnem el ezt az kepet. Tovabbi sok sikert. Udv.Levi

szpali válasza:
VANDOR már megtette helyettem a vágással kapcsolatos korrekciót.
de azért köszönöm. talán idén lesz majd jobb is.
Üdv.:szpali

adott pontszám: 3,5
2007. január 19. | 16:31 | h.evi

Szia! A kép kompozíciója szerintem jó, bár a srác keze nem tetszik a bal alsó sarokban, szerintem nagyon el lett vágva, főleg az az izé a kezében. A háttér viszont szerintem nagyon rossz, teljesen elvonja a figyelmet a témáról, a portréról. Önmagában nagyon klasszul néz ki, de ehhez a képhez háttérnek túl erőteljes.

szpali válasza:
szeritem pedig pont a háttér teszi különlegessé. a vágásban igazatok lehet.
azért köszönöm a hozzászólást.

adott pontszám: 2,9
2007. január 19. | 12:49 | nemlasep

szia! Ez inkabb portre, mint elkapott pillanat es rossz uton jarsz, ha egy portrenal a hatterrel akarod vinni a kepet. Tulsagosan elviszi a tekitetet es hatterbe szorul, ami az eloterben van. Teljesen felcsereled az erteket...ennel a beallitasnal viszont az aljabol nyugodtan vaghatnal, mert csak zavaro a belogo ujj meg valami mas cucc. Az erettsegi tablos beallitasnal valszthattal volna egyedibbet is. Erosen javitandonak erzem.

szpali válasza:
ok
köszi

adott pontszám: 4
2007. január 19. | 11:10 | nikkelodeon

igen ...a háttér az nagyon tuti.. de nekem nem sokat mond ez a kép, úgy értem elkapott pillanat? hm.. nemsok mondandója van szerintem..de maga a szerkesztés jó és a pontatlan fókusz sem olyan gáz... a háttér tényleg nagyon feldobja a képet..:) legjobban az a piros fény tetszik az alany feje körül.., nem rossz, nem rossz, na:) grt

szpali válasza:
Köszönöm
Azért elkapott, mert a srác nézte a képet és csak szóltm neki, h. "Figyu!" ekkor exponáltam.

2007. január 19. | 10:40 | VANDOR

pl ilyesmire gondolok
Az értékelő feldolgozást készített a képről, itt megtekinthető.

szpali válasza:
aha, értem

adott pontszám: 3
2007. január 19. | 10:28 | VANDOR

Azert egy fotot a hatter tutisagara alapozni nem ok.
Az alul belogo lenyesett kez-, kamera-, es betudarabok tonkrevagjak az egeszet.
A vilagos, szembeotlo logo elrangatja a tekintet az arcrol, zavaroan a legvilagosabb elem a kepen.
Jobbrol vagni kene (minimum a gallerig), balrol tobbet kellett volna hagyni, ha volt mibol es alulrol a nyesedekek eltuntetendok.

szpali válasza:
ez a teljes kép, csak kicsinyítva
kösz a hozzászólást

adott pontszám: 3
2007. január 18. | 23:37 | d.karvasz

Érdekes, de azért a kilógó-belógó dolgokat levághattad volna :P ha már ilyen a fókusz, akkor kis sharpen utólag... az arcra koncentrálva jó lenne...

szpali válasza:
ok, majd rágyúrok

adott pontszám: 4
2007. január 18. | 23:07 | blekem

az tényleg tuti. bevallom még a kép is tetszik. viszont ha már fotós, és ráadásul ki is hangsúlyozod, akkor a gépből meg a kezéből többet mutass. nna akkor mégjobb lenne. üdv b

szpali válasza:
ok, majd igyexem
köszi

adott pontszám: 4,7
2007. január 18. | 23:02 | blzoly

Nekem bejön ez a környezet.Ahogy írod a háttér remek.Az arc is részletes,a tekintete is rendben van.Én többet mutattam volna a gépből,az adna egy plusz sztorit a képnek.És valahogy a pulcsi logója sem illik a képbe.

szpali válasza:
Köszi. A kép gyorsulási versenyen készült, talán ezért a logo.
A gép sajna lemaradt(300D).