A növény valóban zavaró, illetve a kép egészéhez talán belevettem volna az ablakot is, hogy mégjobban előidézze a vidéki hangulatot!
amúgy teccik a fotó!
- FŐOLDAL
- FOTÓK
- CIKKEK
- A LEGJOBB FOTÓK
- FELHASZNÁLÓK
- GÉPTÍPUSOK
- SAJÁT FOTÓK
- ÚJ VÉLEMÉNYEK
- ÚJ VÁLASZOK
- FOTÓK FELTÖLTÉSE
- ISMERTETŐ
- SZABÁLYZAT
- absztrakt[?A valóság törvényszerűségeitől, összefüggéseitől tárgyi formáitól elszakadt alkotói módszer. A formák, alakzatok, fény és árnyék, valamint színek játéka sokszor eredményezhet nagyszerű felvételt. Csak jó szemre van szükség és a leghétköznapibb tárgyakból vagy egy mindennap látott és unalomig ismert épület egy részletének kiragadásával, remek fotó készülhet, melyet nézegetve - és ez a lényeg - az ember sok mindenre asszociálhat, elsőre nem is biztos hogy rájön a szemlélő, hogy mit ábrázol a kép. Híres képviselői: Moholy-Nagy László, Man Ray, H. Bayer]
- abszurd[?Egymással valószerűtlen, képtelen, olykor hihetetlen összefüggésben álló elemek (emberek-történések) egyidejű megjelenése fényképen, mely sajátosan ]
- akt[?Az emberi test fotografálása régóta foglalkoztatja az embereket. Az akt nem összetévesztendő a pornográfiával és nem feltétlenül célja a szexualitás bemutatása. A fények és árnyékok, izgalmas formákra és részletekre irányíthatják a figyelmet, ízlésesen mutatva meg mindazt, amit egyébként a ruha alá rejtünk. Elsősorban portré-objektívot érdemes használni, tehát 50-135mm-es gyújtótávval, a perspektívikus torzítást elkerülendő. Az érzékiséggel átszőtt, érzékenységgel, finom erotikus esztétikai érzékkel készült felvételek valók ide!]
- állatfotók[?Talán ez a kategóriai meghatározás szorul legkevésbé magyarázatra. Nem meglepő módon állatok fotói kerülhetnek ide. Elsősorban házi kedvencek, háztáji állatok fotói, hiszen a vadonban, természetes környezetben készült állatfelvételeknek sokkal inkább a „természet” kategóriában a helyük. Aki próbálta már lefotózni a kutyáját vagy a macskáját illetve bármilyen más kedvencét, tapasztalhatta, hogy bizony nem egyszerű feladat csak lencsevégre kapni is őket, hiszen izegnek mozognak, nemhogy olyan felvételt készíteni, amely érdeklődésre tarthat számot mások szemében is. ]
- barlangfotók[?A barlangban sötét van! Ez talán a legfontosabb tényező, ami miatt a barlangi fotózást önálló kategóriaként tárgyalhatjuk és ami a fotózás technikáját alapvetően meghatározza, de a legtöbb barlangi kép kompozíciójának is természetes eleme a sötétség. A földfelszín alatt is születnek a természet vad formáit bemutató ]
- családi/emlékkép[?Bizonyára mindenki készített már fotókat a családtagokról, barátokról, egy kedves ismerősről otthonában, vagy nyaraláskor. Legtöbbjük persze attól értékes, hogy a fotós számára kedves alanyt ábrázolnak, de ha olyan fotót készítettél, mely véleményed szerint mindenképpen érdekes lehet mások számára is, akkor válaszd ezt a kategóriát!]
- csendélet[?Szabadon csoportosított tárgyakat, virágokat, gyümölcsöket, ételeket ábrázoló műalkotás. A fotózásban témául szolgálhatnak az élettelen tárgyak, vagy a természet egyes részletei is. Egyszerűen talán úgy fogalmazható meg, hogy a szép, az esztétikus bemutatása.]
- csillagászat/égbolt[?A fotózás egyik legizgalmasabb területe az égbolt objektumainak bemutatása. Az objektívet az égboltra irányítva hosszú záridővel megörökíthető a csillagok járása, egy nagyobb teleobjektívvel vagy távcső segítségével pedig fényképezhetővé válhatnak a bolygók, csillagködök, galaxisok is. Ha valaki ennek szenteli idejét rengeteg élményben lesz része. ]
- digit. illusztráció[?A digitális fotográfia rendkívüli módon megkönnyíti dolgunkat, hogy kiélhessük kreativitásunkat, hiszen egy számítógép segítségével, csak képzeletünk szabhat határt a fotók manipulálásában. A végeredmény általában nem is emlékeztet a kiinduló felvételre, vagy egyáltalán fotóra. Több réteg alkalmazásával pl. átfedéseket érdekes hatásokat érhetünk el. De a színek megváltoztatása, vagy montázsok létrehozása is eredményezhet olyan alkotást, melyet esetleg érdemes megmutatni másoknak is. ]
- divat[?Divatbemutatókon számtalanszor látjuk a villogó vakuk százait. Stílus, elegancia, csillogás. Különös világ, melybe csak kevesek nyerhetnek betekintést. Divatbemutatón, vagy egy barát közreműködésével készült ruházati fotókat ide várjuk.]
- dokumentumfotók[?Alapkövetelménye a realisztikus ábrázolásmód, a hitelesség. A képet az élet „szerkeszti“ ezért az ebbe a kategóriába tartozó képek nem beállítottak, előre megrendezettek, megkomponáltak. Viszont előre eltervezettek lehetnek. Sőt sok esetben szükséges az előzetes felkészülés, érdeklődés a téma iránt. Az előzetes információbeszerzés segíti az alkotót abban, hogy dokumentumfotója a lehető leghitelesebb legyen. Lehet egy képben is dokumentálni valamit, azonban sokszor képsorozatok formájában tudjuk igazán egy adott cselekvés, történés, helyzet ... stb lényegét képben elmondani. Neves képviselői: Henri Cartier-Bresson, Kertész Andor, Korniss Péter.]
- életképek[?Zsánerképnek is szokták nevezni. Mindennapi életünk egy-egy jellemző jelenségének, pillanatának bemutatása. Az utcán sétáló, dolgozó emberek fotózása, mely akkor sikerülhet jól, ha észrevétlenek maradunk, ami sokszor nem is olyan könnyű, hiszen kíváncsi szempárok vetülnek a fotósra. Sokan nem szívelik ha fotózzák őket, tehát rosszalló tekintetekkel is szembetalálhatjuk magunkat.]
- elkapott pillanatok[?A megismételhetetlen, vagy különleges pillanatok megörökítése nagyon izgalmas és nehéz feladat. Nehéz, hiszen sokszor pillanatokra tűnik csak fel a téma, nincs idő komponálni sem. És izgalmas, mert egy igazán jó felvételben nagy örömünket lelhetjük.]
- glamour[?A Glamour olyan fotográfiai terület ahol az alkoto az érzékiséget, bűbájt próbálja ábrázolni, a modell segítségével, egy pillantással egy mozdulattal, akár egy kivillanó női mellbimbóval. ]
- hangulatképek[?Válaszd a hangulatfotó kategóriát, ha olyan képed van, ami tartalmilag pontosabban körülhatárolható, mint egy „egyéb”, mert a legfőbb jellemzője, hogy mások számára is értelmezhető hangulati, érzelmi töltettel bír, esetleg a fő sajátsága a gondolatiság, s ezek válnak a kép fő erényévé, nem a klasszikus kategóriákkal szemben támasztott technikai követelmények. Egy ilyen fotó témája bármi lehet: virág, portré, csiga, tájkép, vagy akár tárgy is, ha látványában kiváló, és elsősorban a hangulata miatt hat a nézőre.]
- humor[?Azt gondolhatnánk, hogy könnyű humoros fotót készíteni. Pedig igazán jót készíteni egyáltalán nem az, sőt, talán az egyik legnehezebb feladat. Attól, mert jópofán belevigyorgunk a gépbe, még nem lesz egy fotó humoros és jó is. Vicces, groteszk helyzetek megörökítésekor is törekedni kell igényes alkotás létrehozására.]
- infravörös fotók[?Optikai és digitális infravörös szűrővel készített, akár jelentős utómunkát tartalmazó infrafotók. A technika lényege egy olyan szűrő használata, mely csak az infravörös, az a látható vörös alatti hullámtartományt engedi át.]
- koncert - színpad[?Koncertek, színi- és táncelőadások, egyszóval az előadóművészetek és az előadóművészek fényképezése különleges feladat elé állítja a fotóst. Jelenlétével a legkisebb mértékben sem zavarhatja az előadókat, és mivel vaku használata csak ritkán megengedett, a meglévő, legtöbbször nem a fotózáshoz megteremtett fényben kell dolgoznia. Az előadásokról, az előadóművészekről és közönségükről készült fotókat - legyen az bármely műfaj, stílus vagy irányzat bemutatása - ebbe a kategóriába várjuk.]
- légifotók[?Valamilyen repülőalkalmatosságból készített felvétel nem mindennapi perspektívából mutatja be a tájat. A földről oly’ jól ismert térség a levegőből egészen új arcát mutatja. Nem egyszerű feladat jó felvételt készíteni, hiszen repülőgép, vagy helikopter remegését, mozgását ki kell egyensúlyozni, ehhez nagy gyakorlat szükséges. Előnyt jelenthet valamilyen optikai kép-stabilizátorral ellátott objektív használata.]
- makró[?Sokan gondolják úgy, hogy a makrófotózás kizárólag a parányi dolgok fotózásával egyenlő. Pedig valójában a közelfényképezés is idetartozik, tehát a rovarok, növények tárgyak fotói mellé ebbe a kategóriába kerülhetnek akár egy száz méter magas fa kérgéről készült közel-felvételek is. Talán ez a kategória az, amelynél a kompakt gépek tulajdonosai egyszerűbb helyzetben lehetnek, hiszen egyes típusok közelpontja egy cm is lehet, nincs szükség csereobjektívre és különböző egyéb kiegészítőkre, igaz egy komoly tükörreflexes felszereléssel érhető el a legjobb eredmény, a legnagyobb leképezési arány.]
- panoráma[?A fényképezőgép egy fotón keresztül az általunk látott tájnak csak egy meghatározott szeletét képes bemutatni. Viszont ha sok ilyen fotót egymáshoz illesztünk, akkor egy felvételen mutathatjuk meg a fotóst körülvevő tájat. Készülhet tehát ilyen felvétel sok kisebb fotó összeillesztésével, melyben számos erre „szakosodott” szoftver nyújt segítséget, illetve olyan speciális fényképezőgéppel, mely a szokványos 36x24 mm-es filmkocka-mérettől eltérően jóval elnyújtottabb képarányú felvételt készít, vagy akár úgy, hogy egy adott felvételt utólag is ilyen formátumúra vágunk.]
- portré[?A fotográfia születésével egyidős az arcképek, emberek megörökítésének igénye. Egy jó portré legtöbbször egy pillanatba és képkockába sűríti az ábrázolt egyén személyiségét, érzéseit. Minden ember egyedi és megismételhetetlen, ezért is bizonyosan mást mond egy portré annak aki ismeri az ábrázolt személyt, mint egy idegen számára. Ezért is nehéz, ha ugyan nem a legnehezebb ága ez a fotózásnak. Pár négyzetcentiméteren ábrázolni a múltat, a jelen érzéseit, magát az EMBERT, igazi kihívás. Gyakorlatilag lehetetlen megmondani mitől jó egy portré, de talán annyi mégis elvárható, hogy hiteles legyen. Készülhet portré műteremben, gondosan megvilágítva és készülhet spontán, mintegy elkapva egy pillantást, egy érzelem kivetülését az arcra a szabadban.]
- riport[?Amióta írott sajtó létezik, igény van az írások mondanivalójának, témájának kiemeléséhez egyfajta képi anyagra is. A fotográfia elterjedése előtt ezt rajzokkal oldották meg. Ahogy fejlődött a technika és elég gyorssá váltak a nyersanyagok, fényerős objektívek születtek, valamint a gépek mérete is csökkent, a rajzokat mind gyorsabban váltották fel a fotók. A riportfotó publicisztikai műfaj, valamely időszerű eseményről, jelenségről, az aktuális érdeklődés előterében álló személyiségről készített beszámoló, melynek elsődleges feladata a dokumentálás, mégis napjainkban egyre inkább igény van a művészi értékeket hordozó riportfotókra. Ha társadalmi, vagy sportrendezvényen, esetleg más közéleti történésen készült fotót szeretnél feltölteni, akkor ezt a kategóriát válaszd!]
- sport[?A legtöbb sporteseményen a profi fotósok foglalhatják el a legjobb helyeket, ahonnan jó rálátásuk van a történésekre. Viszont kis leleményességgel és szerencsével magunk is készíthetünk jó felvételeket. Ezt általában teleobjektívvel felszerelkezve érdemes elkezdeni, hiszen sokszor a témától távolról kell exponálnunk. Amennyiben valamely híres sportolót, technikai sportot vagy egy barátot sportolás közben ábrázoló felvételed szeretnéd megmutatni, akkor erre a kategóriára kattints!]
- szociofotók[?Valamely társadalmi réteg, leggyakrabban a munkásosztály életének, társadalmi, politikai helyzetének, életkörülményeinek bemutatása. Az ember mindennapi küzdelmének érzékeltetése nem könnyű, de rendkívül szép és érdekes feladat.]
- tájkép[?Az első tájképek egyidősek a fotográfia feltalálásával. Törekedhet egy tájkép arra, hogy teljesen hűen adja vissza a látottakat, de hangulatkép jellegű tájképek is léteznek. Legtöbbször nyaralás, utazás színhelyeinek megörökítése a cél. Általában jobbá tehetjük felvételünket akkor, ha az előtérbe komponálunk egy tájrészletet, ezzel adva tagoltságot a képnek és érzékeltetve a távlatokat és arányokat.]
- tárgyfotók[?A műszaki fényképezés egyik fontos területe. Mint ilyen, célja a fotón a tárgyak látványának valósághű ábrázolása. De pl. a fotóművészeti csendélet keretein belül a tárgyak esztétikai lényegük kifejezésére is törekedhet. Például műteremben a különböző világítási trükkökkel operálva készíthetjük el a legjobb felvételeket. Híres képviselője: Ansel Adams]
- természet[?Témája lehet minden, ami a természetben megtalálható. Érdekes felhőalakzatok, kőzetek, fák, virágok állatok. Célja a fényképezendő alany és annak közvetlen illetve tágabb környezetésnek megörökítése. Nincs is izgalmasabb, mint egy ritkán látott vagy azelőtt csak az állatkertben megismert állat becserkelése, és természetes környezetében való fotózása. Ide tartozik így pl. a lessátras fotózás is.]
- utcaifotók[?Az utcai fotózás ugyan jellemzően a közterületen történő fényképezésről szól, de témája általában az ember illetve ennek életvitele olyan tereken, ahol alapvetően hiányzik a négy fal nyújtotta intimitás védelme. A megnevezés ellenére nem feltétel az utca, sőt, még a városi környezet sem. Azokat a fényképeket várjuk ide, ahol érdekes, beszédes, többnyire elkapott pillanatokat sikerül lencsevégre kapni emberekről vagy embercsoportokról (esetleg házikedvencekről) egy nyilvános hely nyújtotta szabadságban. Habár a klasszikus utcaifotózást normál- illetve széles látószögű objektívekkel művelték, ma már bőven látunk példát az enyhe teleobjektívek illetve telezoomok használatára is.]
- város, építészet[?Lakóhelyünk környékén vagy egy utazás alkalmával idegen országban járva a témák kimeríthetetlen tárházát találhatjuk. Utcák látképe, jellegzetes építészeti stílusok, épületek megörökítése. Magas épületeket fotózva, sokszor kényszerülünk a gépváz megdöntésére, de ez mindenképpen azt eredményezi, hogy az épület falai összetartóak lesznek az elkészült felvételen. Célunktól függően ez lehet előny is, de általában utólagos korrekcióra szorulnak felvételeink. Létezik megoldás arra is, hogy utólag egyáltalán, vagy sokkal kevésbé kelljen „belenyúlnunk” a fotóba. Műszaki fényképezőgéppel, vagy ún. shift-objektívvel az összetartó vonalak korrigálhatók már a kép elkészülte előtt.]
- vízalatti fotók[?Mind a technikával, mind a fotóssal szemben nagy követelményeket támaszt a fotózás ezen ága. A víz egészen más közeg, mint a levegő, optikailag is teljesen másképp’ viselkedik. Jó víz alatti felvételek akkor készülhetnek, ha teljességgel a fotózásra tudunk koncentrálni, ehhez viszont elengedhetetlen, hogy a vízben teljességgel biztonságban érezzük magunkat, magabiztosan mozogjunk benne. Ez búvártanfolyam elvégzésével és sok gyakorlással érhető el. Ha van az embernek kitartása és sokat gyakorol, akkor előbb utóbb elsajátítható a fotózás ezen rendkívül érdekes ága. Szerencsére ma már sok fényképezőgéphez kapható víz alatti tok.]
- feldolgozott fotók[?Ha egy fotót nézve úgy érzed, hogy valamit másképpen vagy jobban csináltál volna, akkor - amennyiben a fotó tulajdonosa ezt nem tiltotta meg – az általad végrehajtott módosítások után a véleményezésed követően válaszd a "feldolgozás feltöltése" opciót. E kategória fájlméret határa 500 kB.]
- így készült[?A kategóriába olyan képeket várunk, melyek egy - már korábban feltöltött - fotó elkészültének körülményeit mutatják be, többnyire feltüntetve az alkalmazott világítás módja egy rajz vagy werkfotó alakjában. A kategória nem pontozható, de kredittel jutalmazhatóak ezek a képek, ha a fotós segített vázlatával az alkalmazott módszerek megértésében illetve azok későbbi megvalósításában. Az ide feltöltött képek után 2,5 kreditet utalunk vissza, amennyiben a feltöltött illusztráció egy, az oldalon már megjelent fotó készítési körülményeit mutatja be és írja le. A kreditet Üzenetben kell igényelni!]
- egyéb[?Ha a feltöltendő fotó jó szívvel egyetlen másik kategóriába sem skatulyázható be, akkor ezt a kategóriát célszerű választani!]
- pályázat[?Időről időre felbukkan az oldalon egy-egy pályázat. Az aktuális pályázat fotói tölthetők ide, de csak feltöltési időszakban.]
- Online fotókiállítások[?Oldalainkon sűrűn szerepelnek kiállításokról szóló meghívók, amelyek egy-egy alkotó, vagy alkotócsoport műveinek galériában, kiállítóteremben történő ünnepélyes bemutatására invitálnak. Bár kis ország vagyunk, a távolságok még így is elég nagyok ahhoz, hogy az ország egyik felében rendezett kiállításra az ország másik feléből már csak kevesen jussanak el. Noha sok fotóklubnak és fotóművésznek van már saját web- vagy facebook oldala, ezek látogatottsága a legtöbb esetben alatta marad a lehetőségeknek. Hiába a sok jó fotó, hiába a remek weboldal, ha kevesen találnak oda. Ezen kívánunk segíteni a Fotózz!hu közösségi oldalunk új szolgáltatásával. A művészeknél a jó fotók, nálunk az infrastruktúra és a napi több ezres látogatottság A Fotózz!hu - mint Magyarország legnagyobb fotós közösségi oldala - ingyenes bemutatkozó lehetőséget kínál fotográfusoknak és fotókluboknak. A bemutatkozáshoz nincs másra szükség, mint az oldalon történő regisztrációra (egyéni fotográfus aktív regisztráció mellett is kezdeményezhet új regisztrációt, ide a kiállításokon megjelent műveit töltheti fel). Kérjük regisztrációkor felhasználói névként a fotóklub illetve fotográfus teljes nevét adják meg, pl. Ellenfény Fotóklub, vagy Nagy Gábor Sándor, valamint a már létező weboldal vagy facebook oldal címét is szerepeltessék az adatok között. Ha kiállítást csak jövőre terveznek, kérjük akkor is regisztráljanak már idén, hogy az igényeket fel tudjuk mérni és ennek megfelelően tudjuk kialakítani a megjelenések várható képét. A regisztrációt követően küldje el a fotókiállítás megnyitójának meghívóját az ir@pixinfo.com e-mail címre, s ne felejtse el közölni az e-mailben a Fotózz!hu regisztrációja felhasználói nevét. Az e-mail megérkezése után a felhasználói névhez tartozó kreditszámot megemeljük, hogy a kiállítás képei digitális formában feltölthetők legyenek. Kérjük a képek méretezésénél ne lépjék át az 1000 pixeles képmagasságot, valamint az 1200 pixeles képszélességet. A kiállítás megnyitóját követően a Fotózz!hu közösségi oldalunkra egyszerre kerülnek ki a kiállítás képei (a feltöltött képek a feltöltés pillanatában még nem kerülnek publikálásra, csak a megnyitó időpontját követően). Az így feltöltött online kiállításokról külön hírt adunk, valamint a Fotózz!hu főoldalán külön is szerepeltetjük azokat a kiállítás ideje alatt. Bízunk benne, hogy mind az alkotó közösségek, mind az egyre népesebb felhasználó táborunk egyaránt örömüket lelik majd a fotozz.hu online kiállítási lehetőségében.]
| ELŐZŐ KÉP | KÖVETKEZŐ KÉP |
- Feltöltve:
2006. augusztus 18. 16:17 - érzékenység: ISO66
- fókusztávolság: 16 mm
- rekeszérték: 4,8
- zársebesség: 1/77 s
- Készítés helye (ország): Magyarország
- Készítés helye: Pécs
A kép egy eső utáni délutánon készült, Pécs mecsekoldali részén, egy szűk, hegyi utcácskában. (Igen, belógott az a növény, sajnos más szögből nem tudtam fotózni, mert egy kerítés volt köztem és a téma között.)
andorpapa válasza:
Köszönöm az értékelést!
Remek a pillanat, jól sikerült megörökítened, élethű színekkel, megfelelő élességgel.
Kicsit vágnék belőle balról és jobbról is, ennyi fal szerintem felesleges.
Hát igen... a belógó növény nagyon zavaró, de ahogy írtad nem volt mit tenni ellene, hacsak nem egy metszőollóval nyissz, de ennek ott biztos nem örültek volna, ezen már retussal se igen lehet javítani.
Grat a jó pillanathoz!
andorpapa válasza:
Köszönöm, hogy időt fordítottál a képre és az értékelésre!
Jó kis Nyugalomas képecske. Számra zavaró, hogy ball oldat ott van az a kis fácska. Ha esetleg álló képet készítetél volna talán jobb lenne az összhatás ez számra csak 3 pontot ér meg.
Coba
andorpapa válasza:
Értem, az álló formátumot mások is javasolták, nekem akkor nem jutott eszembe, de most már én is úgy gondolom, hogy úgy jobb lett volna.
Rendkívül szépek a fények, a surlófény a falon, élfény a székek lábain, bravúros a képbe lógatott levél, egyedül a macska néz ki nyomoréknak, persze erről nem a fotós tehet.
andorpapa válasza:
Köszönöm az értékelést!
jo tema
csak szerintem szerencsesebb lett volna ugy fotozzni hogy az ablak is benne legyen teljes egesszeben ugy inkabb talat volna a cimmel, es valahogy ugy vagni hogy a padlocsempe ne legyen benne mert az rontja az osszhatast szerintem.
kicsint lentebbrol fotozztam volna, ugy hog meg egy kicsi fu is legyen benne.
na de igy sem rossz. tetszik a fu elenk szine.
osszesegeben nem olyan rossz foto ez.
udv.
andorpapa válasza:
Köszönöm a tippeket!
Mindenekelőtt képed sajnos rettentő rossz minőségű, gondolom a képrészrlet nagyítása miatt.. Főtémád a macs pont a kép közepén trónol ez nem szerencsés, valamint igen zavaró a balról benyúló magasabb növény..illetve a jobbra lévő fűszálak sem javítnak, vagy szűkebbre vagy tágabbra kellett volna vágni.
nem rossz észrevétel, harmonizálnak a színek, és a kompozícióval sincs baj, a virágnak is örülök. két észrevételem van: mintha a fókusz az ablakon lenne, és nem a macskán, bár így az ablak szép színein állapodott meg a tekintetem. a másik, hogy én inkább négyzetesre vágtam volna, a jobboldali több és a baloldali kevesebb falrészt elhagytam volna, és talán alulról is a széklábig. így a kompozíció tömörebb lenne, nem ennyire szellős, erősebb lenne a kép. üdv b
andorpapa válasza:
Köszönöm a véleményed!
Gyönyörű színei vannak, főleg ilyen napfényvben. Hangulatos kis fotó. Viszont az a belógó facsemete vagy mi, nagyon zavaró. Én az ablaktól a székeket eltoltam volna jobbra, biztos jobban mutatna.Persze macsekkal együtt. Igy kicsit olyan hirtelen elkattintott fotónak hat.
andorpapa válasza:
Köszönöm a véleményed! Sajnos a szék, a macska és az egész telek egy vadidegen tulajdona, így egy kerítésen áthajolva csináltam a képet, amúgy tényleg jobban mutatna, ha az ablak mellett lennének a székek.
SZia! Hangulatos képet csináltál, szinte átérzi az ember a légkört. Engem két dolog zavar az kompozícióban. Az egyik az általad is említett növény, de hát ezzel nem tuftál mit csinálni.
A másik, hogy az ablakot félbevágtad. Még hangulatosabb kép lehett volna, ha állítva komponálod meg, úgy hogy a székek és az ablak is teljesen benne legyen a képben.
Egyébként grat!
Üdv: G
andorpapa válasza:
Igen, ez az állított kompozíció ott helyben eszembe sem jutott, utólag belátom, hogy jó ötlet lett volna! Köszönöm az értékelést!
Vannak hibái a képednek, de vannak erényei is, tetszik a széklábak árnyéka, a koszos ablak a háttérben, és a cica is tetszene, ha többet láthatnák belőle. Sok mindent akartál egyszerre megmutatni, ami az összkép rovására ment. Az ág valóban zavaró, de engem jobban zavar a kép életlensége, erre figyelj oda jobban. Néha egy-egy kiragadott részlettel többet mutathatsz, mintha mindent akarnál egyszerre. Ha a növény másik oldaláról fotózol, az árnyékok akkor is látszanának, de a növény nem zavarna. Látszik a képeden a tudatosság, de kis odafigyeléssel többet is kihozhatsz belőle.
Szép fényeket.
Üdv T
andorpapa válasza:
Köszönöm a hasznos értékelést!
A legjobban az zavar a képen, hogy baloldalt belelóg az a nagy csúnya gyom/fa/akarmi. Az ablak alja sem szerecsés a kép tetején. És valahogy nem jön át a képen amit közvevtíteni szeretnél vele. Ez a kép ebben a formában majdnem a kapjuk le a nagyi cicóját kategória.
A helyedben azt hiszem állóképet készítettem volna úgy, hogy az ablak teljes egészében beleessen (teteszik az a régi-régi ablak - már amennyire az aljából meg lehet tippelni, hogy milyen lehet az egész).
andorpapa válasza:
Köszönöm a véleményed!
Hat igen, elegge zavaro az a noveny, de sajnos szerintem nem ez a kep egyetlen hibaja. A kozepre komponalas se valami szerencses. Egy jo vagassal egyuttal kihagyhattad volna a belogo novenyt es a cica sem lenne kozepen. Amugy jo a tema, es a delutani szinek is erdekesek. Nem rossz, de javitando...
andorpapa válasza:
Köszönöm a véleményed, az ilyen konstruktív értékelésekből tanulok!
Nagyon kedves, nyugalmas jelenet tükrözve a kertváros szellemét. De sajnos nem sikerült hozzáadnod túl sok plusszt. A kommentedben írod, hogy rosszak voltak a körülmények. Ebben az esetben vagy meg kell találni a lehető legjobbat, de ha ez még nem elég ahhoz, hogy többet adjon egy sima elkattintott fotónál, akkor jön a szelektálás elve, azaz jobb megtartani emlékfotónak. Sajnos a főtémát itt semmivel sem sikerült kihangsúlyozni, nemcsak a belógó növény miatt, hanem nagyon árnyékos is lett a kiscica. A perspektíva sem túl izgalmas, az elől belógó zöldnövényzet ebben a formában teljesen elrontja az összhatást.
Üdv!
andorpapa válasza:
Értem, köszönöm, hogy korrekt módon tártad elém a véleményed.
Szerintem ez nagyon gyenge fotó. Csupán azzal van a bajom, hogy ilyen egy kép nem fotós oldalra való. Semmit nem nyújt, nagyon furcsa a komponálás, és szerintem ez nem éppen a vidéki nyugalmat mutatja. Egy picit talán érdekesebb kép lett volna, ha közelebb fogtad volna meg a témát úgy, hogy csak a macska látszódjon, a szék és egy kis részlete az ablaknak, bár akkor sem hiszem, hogy hármasnál jobb lenne (de tudom, hogy így is már messzibről fotóztad).
Lehet, hogy nem fogadod el a véleményem, de szerintem ez így akkor sem jó.
andorpapa válasza:
Tiszteletben tartom a véleményed.
Jók a megérzéseim, amikor elolvastam a zárójeles részt tudtam hogy bármit is írok nem fogod elfogadni, magam sem tudom miért, de ennek ellenére megpróbáltam segíteni. Kár volt...
Egyébként sem érdemelted meg a pontot miután te voltál az utolsó aki ötöst adott a képemre. Te nem, de a kép nekem sajnos nem ér többet.
Üdv.
andorpapa válasza:
Hidd el, én szeretnék tanulni az építő jellegű kritikából, és nagyon örülök neki, amikor elmagyarázzák, hogy "itt vagy ott ez így vagy úgy csinálva nagyobb a hatás, vagy használj ilyen-olyan cuccot és beállítást, csináld ilyen-olyan szögből, próbálj elvonatkoztatni ettől vagy attól, rakd a témát ide vagy oda". Pár hete vagyok itt a portálon, de már most sokat tanultam. A te hozzászólásaidból is. Ezzel a fotóval kapcsolatban is voltak jó észrevételeid, azokat is köszönöm.
Csak úgy érzem, hogy nagyon mást látsz a képbe. Ez persze nem baj, valószínűleg ott lehet a bibi, hogy én többet látok a képbe (saját gyerek effektus), mint te, hiszen ott voltam, éreztem, élveztem, neked meg csak a fotó marad, ami - mivel nem teljesen jó alkotás - nem adja át mindezt. Bocsánatot kérek, ha esetleg túlreagáltalak, nem akartam.
Először is ne haragudj a pont miatt, nem neked szól...
A fő támád ugye a macsek amit sikerül teljesen középre komponálnod, jobbra nagy üres helyet hagytál, a belogó növény nagyon zavaró. A macsek mögötti ablak érdekes lenne öregsége miatt, de azt levágtad. A minőség, életlen lett, és zajos a kép. Próbálj legközelebb szűkebb rekesszel dolgozni, legalább 8-sal. Így nekem ez nem az igazi. Bocs. Age
andorpapa válasza:
Azt hiszem, már soha nem fogom megérteni, hogy miért bűn, ha az ember néha középre komponálja a lényeget. Az ablaknál azért vágtam egy picit, mert koszos, sötétre sikerült, és semmi köze nincs a kép mondandójához. A kép kicsit valóban életlen, ez talán bemozdulásnak köszönhető, de biztosan nem zajos, valószínűleg a JPEG tömörítés hatását látod. Jobbra pedig azért hagytam nagyobb helyet, mert a délutáni hangulathoz szerintem hozzátartoznak a székek elnyúlt árnyékai is, ha ezeket vágom, akkor meg azt hiányolnák az emberek. A belógó ág tényleg zavaró, ezt elismerem.
Nem haragszom a pont miatt, csak úgy érzem, hogy mást látunk a képben, mást tekintünk hangsúlyosnak, más érzetet kelt bennünk. Ennyi, nincs harag.
Ha kedveled a jó képeket, akkor Lájkold a Fotózz.hu új Facebook oldalát, illetve az ott megjelenő legjobb képeket, hogy a barátaidnak is legyen minden nap miben gyönyörködniük.

