BELÉPÉS
REGISZTRÁCIÓ
ELFELEJTETT JELSZÓ
KATEGÓRIÁK
4,96
KATEGÓRIA: állatfotók
ELŐZŐ KÉP
| | egyéb
KÖVETKEZŐ KÉP
  • Feltöltve:
    2006. május 21. 22:52
  • érzékenység: ISO400
  • fókusztávolság: 240mm
  • objektív: EF 75-300 F4-5,6
  • rekeszérték: F6.3
  • zársebesség: 1/2000 sec
  • Készítés helye (ország): Magyarország
  • Készítés helye: Nyíregyháza
Szárítás

A kép csak vágva és átméretezve lett, sajna PS tudásom csak eddig terjed (bár lehet itt nem fogok így jó pontokat szerezni). Szívesen veszek tanácsokat, hogy lehetne rajta javítani... 

A képek értékeléséhez és az értékelések
teljes szövegének elolvasásához be kell lépnie!

BELÉPÉS

Ha még nincs felhasználóneve, akkor regisztráljon egyet.

adott pontszám: 5
2006. május 26. | 15:51 | keresztes vitéz

Szép ez az elkapott pillanat. Tetszik a kép vágása is. Én személy szerint nem változtatnék rajta semmit, talán egy vékony keretet tennék rá. Sok sikert a továbbiakban.
vitéz

rengat válasza:
Köszönöm, a keret már nekme is megfordult a fejembe, de szerencsére mikor felraktam még abszolútt nem konyíottam PS-hez, így hozzá sem nyúltam.

2006. május 25. | 20:40 | aland

Én azonos záridőre és kisebb ISOra gondoltam, hiszen ahogy írtam túlexposnak tarom.

rengat válasza:
OK, értem mire gondolsz :)

adott pontszám: 4,5
2006. május 25. | 19:33 | aland

Ezzel szerintem nem sok mindent kellene PSben csinálni. Tetszik a mozdulat. Olyan, mintha a hanyattesést szeretné elkerülni. :-)
Kicsit alacsonyabb ISO értékkel is csinálhattad volna, mert enyhén túlexponáltnak tartom. (Beégett a jobb szárnya.)

rengat válasza:
Köszönöm, de nincs lehetőség a paraméterek változtatására mikor mozgó állatot fényképezel, hogy "Várj má +1* légyszívbes, mert nem voltak jók a beállítások"...

Ha meg kisebb ISO érték mellett csináltam volna akkor nő a záridő, akkor meg esetleg nem áll meg ilyen jól, hanem itt-ott bemozdultnak látszódna...

2006. május 23. | 19:22 | -Vadkinder-

Bocsi, hogy megint belekontárkodok, olvasgattam a többi értékelésed :$ a kékes elszíneződést a replace color segítségével tudod megváltoztatni, de bővebb segítséget kapsz, ha elolvasod a www.digiretus.hu -n a ps archívumban a kromatikus aberrációról szóló cikket. bár szerintem ez nem az, az eltűntetése ugyanolyan módon történik. Üdv: Vadkinder

rengat válasza:
Egyáltalán nem tartom belekontárkodésnak a segíséget.
Elösszőr nekem is az ugrott, be de ott nem lenne szabad ilyennek lennie, vagy mindenhol jelentkeznie kellene úgyvélem. A linket köszönöm, meg fogom nézni mit tudok az eltünmtetésével kezdeni... :)

adott pontszám: 5
2006. május 23. | 13:43 | agica216

Nagyon jól elkapott pillanat, gratulálok! Szerintem nem a PS munkák miatt kapunk pontszáot. Én például "tudom" kezelni, mégis minden képemet lehúzzák. Sabaj, ez van. Visszatérve a képedre, szerintem hangulatos, és a cím is találó. Gratulálok hozzá!

rengat válasza:
Köszönöm! Már kaptam én is egy kis segítséget PS ügyben, úgyhogy ahogy időm engedi bele is kontárkodom majd :)

adott pontszám: 5
2006. május 22. | 20:50 | Lockna

Ez hihetetlen. Már szinte annyira pózol mintha megkérted volna. Nagyon tetszetős kép

rengat válasza:
Köszönöm.

Nagy szerencsém volt mint korábban irtam, hogy épp a hímet akartam lefényképezni, mikor észrevettem, hogy mire készül... :)

adott pontszám: 5
2006. május 22. | 17:33 | pearl_13

Jól sikerült fotó, jókor voltál jó helyen! Nagyszerűen megöröktetted a pillanatot. A szinek a kacsán szépek. Talán amin leheten kicsit ps-ben változatni az egy szép keret és talán egy kis zajszűrés és a fatörzs éa a víz találkozásánál az a természetellenes lila szint valahogy eltüntetni. Kb ennyi de én se vagyok egy ps zsonglőr:)
Gratuláok

rengat válasza:
Igen azt a kékes csíkot már én is néztem, de nem tudom mire vélni...

Köszönöm!

2006. május 22. | 14:58 | -Vadkinder-

Elment a mail, a feldolgozott fotóval! :)

rengat válasza:
Köszönöm, amint hazaérek megnézem...

2006. május 22. | 13:48 | SKDK

Bocs a 2X,de hát úgytünik ennyire tetszik :).

rengat válasza:
Én csak örülök neki, ha tetszik másnka is... :)

2006. május 22. | 13:47 | SKDK

Üdv!Minek ide ps,így jó,ahogy van!Kiváló kompozíció,szép téma,jól elkapott pillanat.Tetszik!Grat!

rengat válasza:
:)

adott pontszám: 5
2006. május 22. | 13:46 | SKDK

Üdv!Minek ide ps,így jó,ahogy van!Kiváló kompozíció,szép téma,jól elkapott pillanat.Tetszik!Grat!

rengat válasza:
Köszönöm, azért azthiszem ránézek én arra a PS-re előbb-utóbb, mert ritka (Remélem csak egyenlőre) az ilyen jól sikerült képem :)

adott pontszám: 5
2006. május 22. | 10:01 | viki73

Mindenképpen megérdemel egy 5-t, mert nagyon hatásos, magával ragadó fotó, ritka elkapott pillanat!
Jó a kompozíció is, helyes a vágás. utólag PS-el talán egy kis kontrasztot növelnék, élesítést mindenképp elbírna, és a szaturációval is lehetne "játszadozni". De ezek már utólagos "pöszmötölések" és egy jó fotót csak mégjobbá tudnak varázsolni. Ez a felvétel eredetiben is nagyon jól megszerkesztett kép!
Gratulálok,
Viki

rengat válasza:
Ha hazaérek este megpróbálom amit irtál, ezeket a funkciókat talán meggtlálom még, csak ezek azok amik magamtól nem jutnának az eszembe, hogy érdemes ezekhez a csuszkákhoz (is) hozzányúlni...

Köszönöm az értékelést és az ötleteket.

adott pontszám: 5
2006. május 22. | 09:08 | Beedot

Szerintem pont így jó! Éles, tiszta, jó pillanat. Nem tudom, hogy PS-ben mit lehetne még javítani rajta. A vágás is jó, szerintem, így a téma a megfelelő helyre került.

rengat válasza:
Köszönöm!

adott pontszám: 5
2006. május 22. | 09:04 | szmi0830

Remek pillanat. Egy szobrász erről akár alkothatna akár. Éles, és nagyon jók a vízcseppek, mivel azoktól lesz igazán élethű. Én bizti nem nyúlnék hozzá semmivel. Grat!

rengat válasza:
Igenn a vizcseppek kimondottan jót tezsnek a képnek szerintem is, de nem tudom (még most sem) eldönteni, hogy az elszineződésük előnyére vállik-e a képnek vagy sem.

adott pontszám: 5
2006. május 22. | 08:18 | CamQ

Nagyon jól elkapott pillanat. Gratulálok!
Szerintem a vágás tökéletes, magam is így vágtam volna. A kép éles. Minden OK. ;-)
Szép fényeket!
(PS leírásokat a http://www.digiretus.hu/ oldalon olvashatsz)

rengat válasza:
Köszönöm az értékelést és a URL-t is, biztos hogy hasznát fogom venni!

adott pontszám: 5
2006. május 22. | 07:54 | ltmika

Nagyon szépen kiexponált kép, szerencsések a fényviszonyok 1/2000-el szinte megáll sz idő. Nagyon szép a színvilág is, gratulálok.

rengat válasza:
Igen, azthiszem a szerencsének nagyon sokat köszönhetek, hog yilyenre sikerült ez a kép.

Köszönöm...

adott pontszám: 5
2006. május 22. | 01:10 | -Vadkinder-

Üdv! Pont a napokban tapasztaltam meg hogy milyen nehéz is a madárfotózás... sikerült is alkotnom egy vadkacsás tucatfotót :D E tapasztalatok után méginkább jónak találom a fotód. egy rövid, szép pillanatot sikerült eszméletlen gyorsan technikailag jól megörökítened. gratula hozzá!

Elszórakoztam kicsit a képpel PS-ben, mikor láttam hogy nem lehet feldogozni. Nos mindegy, ha kíváncsi vagy rá szívesen elküldöm mailben.

rengat válasza:
Kis kegyes csalás a dolgoban, hogy volt ott egy másik is, azt próbáltam lefényképezni, így mikor látszódott, hogy nekikészül, minden üzemkés volt :)

Semmi akadálya, hogy elküldjem neked az eredeti képet, csak kérlek hogy ird majd meg (ha van hozzá kedved), hogy mit csináltál vele, hogy utánna tudjak majd nézni, minek mi lett a következménye.

Köszönöm!

adott pontszám: 5
2006. május 22. | 00:10 | narnabi

Én is kb hasonló mértékű utómunkát végzek a képeimen, mert szerintem jobb ha maga a kép jó, és nem a fotós grafikus tehetsége teszi azt jobbá. Ez a kép például úgy jó, ahogy van. Jól elkaptad a pillanatot, ez így teljesen természetes.

rengat válasza:
Köszönöm!
Elősszőr el is gondolkodtam, hogy itt-e a helye vagy az elkapott pillanatok között.

adott pontszám: 5
2006. május 21. | 23:49 | eibmoz

Tetszik a hangulata a szerkesztés meg minden...Olyan mintha megpróbálna felegyenesedve járni - megy ez nekem. Hirtelen ez jutott eszembe ahogy ránéztem . Gratula

rengat válasza:
Hát ez így nem jutott eszembe, de tényleg nagyon egyenes pózban áll :D

Köszönöm.

adott pontszám: 5
2006. május 21. | 23:42 | diegou

Hatalmas kép. Nagyon jól elkapott pillanat. Jó a kompozíció, és olyan a hatása, mint ha táncolna.:o))
Gratulálok

rengat válasza:
Én inkább azt mondanám, hogy nagyon szerencsés :)

Nekem elsőre az jutott eszembe mikor néztem a képet vágás után, hogy mintha előre mutatna a szárnyaival :)

2006. május 21. | 23:29 | szódás love

Ezzel az objektívvel rekeszelj szűkebbre. Valamivel pengébb minőséget ad úgy, és a CA is csökken. Csodák úgy sem történnek azért, de valamivel mégis csak előrébb jutsz.
:)
jó pillanat amúgy.
grat!

rengat válasza:
Kösz az ötletet!
Megpróbálom észben tartani, és remélem a pillanat hevében is időnként eszembe jut majd :)

adott pontszám: 5
2006. május 21. | 23:22 | gadenes

Szép éles kép. A pillanat elkapása is megfelelő. Az hogy "PS-sezés" nélkül ilyen a kép az csak növeli az értékét.
Nekem tetszik, és jónak tartom.

rengat válasza:
Köszönöm, sokat segített a Szerencse is benne, nekem csak észre kelett vennem a lehetőséget. :)